• 11-12-2016, 16:48:05
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Hızlı Adsense Onayı

  Adsense onay sürecini kısaltmak mı istiyorsunuz? Adsensenizi onaylatmak için doğru adrestesiniz. Hiçbir yerde bulamayacağınız bir taktikle karşınızdayız. Bu yazıyı okuyan arkadaşların büyük sorunlarından biri Adsense’ yi bir türlü onaylatamamış olmamaları.

  Hızlı bir şekilde Adsense almanın püf noktalarına geçiyoruz. Konumuza geçmeden önce klasik kriterlerden bahsedeceğiz.

  1-Google’ ı Anlamak

  Adsense ‘ yi almak istiyorsanız öncelikle Google ‘ ı çok iyi anlamanız gerekir. Google’ ın mentalitesini iyi tanımak gerekir. Kendinizi reklam şirketinin sahibi olarak görünüz. Google ile empati yaptığınız zaman Adsense almanız kolaylaşacaktır.

  2-Kopya İçerik Barındırma

  Bir site sahibisiniz sitenize teknoloji, blog, spor alanında kısacası hangi alanda yazıyorsanız yazılarınızın sizin olmasına özen gösterin. Google kopya içeriklere karşı savaş açmış durumda. Kopya içerik sitenizin kalitesini düşürür. Google tarafından büyük cezalar yiyebilirsiniz. Sitenizin kalite yönergelerinden taviz vermeyiniz. Kısacası sitenizde içeriğin tamamı özgün ifadelere cümlelere sahip olmalıdır. Özgün içerik yazdıkça Adsense almaya bir adım daha yaklaşacaksınız.

  3-İçerik Yeterliliği

  WordPress kullanıyorsanız, web sitenizin / blog'unuzun başka hiçbir yerden kopyalanmayan en az 40 kaliteli makale içerdiğinden emin olun. Makalelerdeki içeriğiniz son derece zengin olmalı ve alakalı resimleri içerdiğinden emin olun. Her biri 2000 kelimeden oluşan iki uzun makale eklemeye çalışın; bunları herkes web sitenizde okurken kesinlikle şaşırtıcı olmalıdır. Blogger gibi html formatında web siteniz varsa en az 50 içerik olmasına özen gösteriniz.

  Web sitenizde yukarıdaki bilgilerin herhangi birini vermeyi kaçırırsanız, Google, başvurunuzun Yetersiz İçerik veya Kabul Edilebilir Site İçeriği diyerek reddedebilir. Programı uygulamadan önce web sitenizde yeterli içeriği gördüklerinden emin olun. İçerik ne kadar fazla olursa, onarım şansı da o kadar yüksek olur.

  Adsense Onayı Kabul Edilmeyen Siteler

  ******* içeriklere sahip olan sitelere Google tarafından adsense verilmez.

  *Telif hakkı bulunan içerik veya görselleri barındıran siteler

  *Bahis, kumar, ***** içerikli siteler

  *Silah ve patlayıcı ( şiddet içerikli ) siteler

  *Sahte ürün barındıran siteler

  *Yapım aşamasındaki siteler

  *Full görsel barındıran siteler

  *Hit için bot kullanan siteler

  Adsense onay sürecinden geçemeyen site türlerinin başında gelmektedir. Siteleriniz bunlardan birini içerdiği taktirde sitenizin için adsense başvurunuz onaylanmayacaktır.

  Adsense Alma Şansı Yüksek Olan Siteler

  *Teknoloji siteleri

  *Yaşam, hayat, magazin siteleri

  *Seyahat içeriği barındıran siteler

  *İş dünyasını içeren siteler

  *E-ticaret (blog ) içeren siteler

  Bu tarzdaki siteler adsense alma konusunda diğer sitelere göre daha avantajlıdır.

  Web Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi

  Google her zaman kullanıcılarının, başvurdukları herhangi bir web sitesinde gezinirken en iyi deneyimi almasını ister. İyi bir navigasyon ve kullanıcı deneyimi olan temiz bir tasarımın korunması, AdSense'i ilk denemede onaylamanıza olan şansınızı artıracaktır. Bu, birçok insanın temel ilkeleri kaçırdığı önemli kurallardan biridir. Google, web sitenizde profesyonel renk düzenini korursanız, kullanıcı geri gelip içeriğinizin altında görüntülenen ilgili reklamları tıklamaya hazır olabileceğine inanıyor.

  Bu nedenle, AdSense'e başvurmadan önce düzgün ve temiz bir tasarım sergilediğinizden emin olun. Size bir profesyonel şablon satın almanızı ve yükleme hızını veya kolay dolaşımı etkilemeden web sitenize yüklemenizi tavsiye ederim.

  3. Kişi Reklam Ve Programlardan Uzak Durun

  AdSense'e başvurmadan önce, web sitenize başka üçüncü şahıs banner reklam kodu eklemediğinizden emin olun. Google) web sitenize manuel olarak bakacak ve web sitenize üçüncü parti reklamların yüklendiğinde sizi eleyecektir. Web sitenizde ilk izlenimi temizlemek için Yahoo Ads veya herhangi bir üçüncü şahıs ağından uzak durun. Web sitesinde yalnızca popüler ve özgün içerik koyduğunuzdan emin olun.

  Üst Menüye Site Bilgilerinizi Ekleyiniz!

  Google, AdSense programına kaydolmadan önce kimliğinizi bilmek istemektedir. Dolayısıyla, web sitenizde mümkün olan en kısa sürede aşağıdaki sayfaları oluşturduğunuzdan emin olun.

  Gizlilik Politikası

  Kullanım Şartları

  İletişim Sayfası

  Hakkımızda (AdSense hesabını uyguladığınız adınızı ve adresinizi yazınız)

  Hakkımızda bölümünde, açıkça kim olduğunuzdan bahsedin ve neden bu web sitesi hazırlanıyor, insanlar web sitenizden yararlanıyor. Daha net, onay şansınız o kadar iyi. Bunu yaptığınızda imla hatalarınızı, dilbilgisini ve noktalama işaretlerini temiz tutun. Kısacası sizin kim olduğunuzu ne için siteyi açtığınızı insanlar ve Google anlaması için bu bölümü düzgün yazmaya özen gösteriniz.

  Şimdi klasik kuralları bitirdik. Sizlere çok farklı bir yöntemden bahsedeceğiz.  Yukarıda anlattığım özelliklere sahipse siteniz maksimum ikinci başvuru sürecinde Adsense hesabınız elinde olacaktır. Yukarıdaki formu nasıl doldurmanız gerektiği hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

  Ülke Seçimi : Yaşadığınız ülkeyi seçebilirsiniz bu konuda anlatabileceğimiz bir şey yok.

  İsim Soyad : Burası önemli noktalardan biri sitenizin hakkında kısmında kesinlikle isim soyad bulundurunuz. Sitenizin kime ait olduğunu incelemeye geldikleri vakit site sahibiyle ya da bir kurumla eşleştirme yapacaklardır.

  Adres : Adsense için adres giriyorsanız size verebileceğim en iyi tavsiye adresinizi elektrik faturası , kart ekstresi faturası tarzında resmi adreslere bakarak doldurmanızdır. Hem adsense onaylanması için önemlidir hem de ilerde pin isteyeceksiniz. Dükkan adresi olması daha iyi olur. Ülkemizde PTT hizmeti kalitesiz olduğundan dolayı çalışanlar Pin mektubunu baştan savma evin önüne atıp gidebilmektedirler.

  Bizden nereden haberiniz oldu sorusu?

  Bu soru da kilit sorulardan biridir. Bu soruya konferans cevabını vermeniz size bir adım daha öne sürecektir. Tecrübelerimizce Google olaya daha teknik bakıyor. Adsenseyi isteyen kişi bu konulara ilgili mi bize nerden ulaştı bunları ciddi oranda önemsiyor. Google ona karşı ilgili olan sitelere karşı her zaman gereken yardımı göstermiştir.

  Mail Aboneliği : Yukarıdaki resimlerde kutucukları göreceksiniz. Mail almak ister misiniz bizden diye? Bu soruların hepsine evet derseniz. Adsense almanız kolaylaşacaktır. Google dediğimiz gibi sadece bu işi ciddi yapacak kişilerle çalışmak istiyor. Günde binlerce adsense başvurusu alıyorlar. Onaylanmanız için biraz daha seçici doldurmamız gerekiyor formu.

  Keyifli güzel bir anlatım oldu. Bu paylaşımdan sonra Politika ihlali , yetersiz içerik gibi bahanelerden uzak bir şekilde adsense almanın keyfini yaşayacaksınız.
  Kaynak : http://teknoltan.com/hizli-adsense-onayi/
 • 11-12-2016, 17:04:46
  #2
  Hocam çok faydalı bir kaynak birazdan. Kendi sitem için deneyeceğim tavsiyenizi
 • 12-12-2016, 10:49:01
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Yerel haber sitem var açalı henüz 1 ay oldu başvuru yapsam mı ? Yoksa henüz erken mi ? Birde ajans abonesi olduğumdan dolayı mecburen kopyala yapıştır yapıyoruz sorun olur mu ?
 • 12-12-2016, 11:06:01
  #4
  🥇YAZILIM HİZMETLERİ🥇
  Ek bilgi: Sitenizin hiti düşük ise de %90 yetersiz içerik diye geri dönüş alırsınız.
 • 12-12-2016, 12:16:31
  #5
  Üyeliği durduruldu
  zeromedya adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yerel haber sitem var açalı henüz 1 ay oldu başvuru yapsam mı ? Yoksa henüz erken mi ? Birde ajans abonesi olduğumdan dolayı mecburen kopyala yapıştır yapıyoruz sorun olur mu ?
  Özgün içerik girmende fayda var bekle biraz daha henüz çok erken, hitin yükselsin özgün içeriklerin çoğalsın öyle başvur hocam.
 • 12-12-2016, 21:36:17
  #6
  Üyeliği durduruldu
  RuzgarSoft adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ek bilgi: Sitenizin hiti düşük ise de %90 yetersiz içerik diye geri dönüş alırsınız.
  Adsensenin hit ile alakası yok.. 3-5 hitli siteye adsense alıyorum ozaman senin demene göre onaylanmaması lazım: )
 • 12-12-2016, 21:38:42
  #7
  🥇YAZILIM HİZMETLERİ🥇
  RapStyle adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Adsensenin hit ile alakası yok.. 3-5 hitli siteye adsense alıyorum ozaman senin demene göre onaylanmaması lazım: )
  tonla içerik atıyosunuz o zaman
 • 12-12-2016, 21:40:52
  #8
  Üyeliği durduruldu
  RuzgarSoft adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  tonla içerik atıyosunuz o zaman
  Hayır en son 13 adet içerekle aldım
 • 12-12-2016, 21:47:33
  #9
  🥇YAZILIM HİZMETLERİ🥇
  RapStyle adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hayır en son 13 adet içerekle aldım
  öyle diyorsanız öyledir hocam. iyi forumlar