• 07-05-2008, 18:33:17
  #1
  Merhaba arkadaşlar, birkaç soru sormak istiyorum Google Adsense ile ilgili..

  Benim kullandığım Google Adsense hesabını benim bi yakınımın üzerine açtık.
  Bu hesabın sahibi ben olabilir miyim nasıl devredebiliriz hesabı bana?
  Yani parayı yatıracakları hesaba benim ismime ait hesap versem olmuyo galiba ?

  Bir de sitemdeki reklam yerleşimlerini incelemenizi istiyorum.
  yorumlarınızı bekliyorum.. Site : | ForumLuks | Sanal Alemin En Lüks Forumu | - vBulletin
 • 07-05-2008, 18:39:10
  #2
  https://www.google.com/adsense/support/bin/request.py?
  Hesap Sorunları / Alacaklı adımı değiştirmek istiyorum dan kazancın yatacağı hesabı değiştirilebilir ama değiştirme çok uzunda sürebilir hemende gerçekleşebilir.
 • 07-05-2008, 18:40:09
  #3
  Üyeliği durduruldu
  Oluyor bende ilk eşimin üstüne açtırmıştım hesabı yani ozaman evli değildik benim banka hesabım yoktu sonuçta eft yapıyorlar banka hesabını ve banka hesabı kimin üstüneyse onun adını doğru yazdığın sürece sorun olmaz. Banka hesap nosu kiminse onun ismini yazman yeterli olur.

  Bu kadar reklam olan bir foruma ben asla üye olmam ve forumlardaki reklamlar hiç tıklanıyormu bilmiyorum. sanırım senin reklamlarını çok tıklayan olur

  mesela http://www.forumluks.com/bn-geldim-t9047.html burda 7 tane yazı var. 7 tane reklam insanın gözünü alan bir pencere sürekli aşağı yukarı hareket ediyor. birde şu üye burock bi şey yazsa imzasıı okumaktan heralde kimse yazdığı şeyi okumaz.
 • 07-05-2008, 19:10:04
  #4
  Bir de Bunu nasıl yorumlarsınız oranlara bakarak ??
  Ben çok şaşırdım bir günde 5 dolar hiç olmamıştı.
  Oranlardan anlamıyorum giren herkes reklamlara mı tıklamış ???

 • 08-05-2008, 13:03:22
  #5
  Arkadaşlar ben alacaklı adını değiştirmek için Rozantholl arkadaşımızın dediği yerden mail attım.

  Bana gelen cevap bu :

  Merhaba,

  E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata geçemediğimiz için özür dilerim. Yayıncıların yoğun ilgisinden dolayı şu anda gecikmeler yaşanabilir.

  Kişisel cevap gönderemediğimiz için arada sıkça sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi sorularınız varsa, önce AdSense Destek sayfasını ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ) ziyaret etmenizi teşvik ederiz.

  PIN şifresi nedir ve ne zaman elde edeceğim?
  Kazançları 50 dolara ulaştığı zaman, her AdSense yayıncısına bir PIN kodu gönderilecektir. Bu PIN kodu bize adresinizin doğrulamasında yardımcı olacaktır ve kişisel bilgilerinizin gizliliğinin korunmasını sağlayacaktır. Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...836&topic=8455 sayfasını ziyaret edin.

  Hangi ödeme seçenekleri var?
  AdSense katılımcıları ödemelerini ABD doları veya yerel para birimi olarak çekle ya da Elektronik Fon Transferi (EFT) ile alabilirler. EFT ile ödemeye kayıt olmak için lütfen AdSense hesabınızdaki adımları takip edin.

  Banka kodu nedir?
  Türkiye'de yerleşik olan yayıncılar gerekli olan alanlar için aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirler:

  1. Bank code / Banka Kodu (4 rakam)
  2. City Code/ Şehir Kodu (Belirtilen listeden seçiniz)
  3. Branch Code / Şube Kodu (5 rakam)
  4. Account Number / Hesap numarası (1-16 rakam)

  Banka hesabınızda, Google'dan gelen küçük bir test ödemesi olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra AdSense hesabınızdaki test ödemesinin tutarını doğrulamanız gerekiyor. Test ödemesi genelde 10 gün içinde hesabınıza ulaşır. Doğrulama işlemi için şu talimatları uygulayın:
  https://www.google.com/support/adsen...20&ctx=sibling

  Banka bilgilerimi neden doğrulanmıyor?
  Banka bilgileriniz doğrulanmıyorsa lütfen banka bilgilerinizi yeniden girin. Banka bilgilerinizi verirken sorun yaşıyorsanız bankanızla irtibata geçmenizi veya 'banka şube kodları' gibi anahtar kelimeler kullanarak online kaynaklarda arama yapmanızı öneririz.

  Ödemeleri ne zaman alıyorum?
  Her ay, 100 ABD Doları ve üzerinde kazanan tüm yayıncılara çek veya EFT yolu ile ödemeleri göndeririz. 100 ABD dolarından az kazandıysanız, kazançlarınız toplam kazanç tutarınız 100 ABD Dolarlık eşiğe ulaşana kadar bir sonraki aya devredilir. Ödeme ay sonundan itibaren yaklaşık 30 gün içinde yapılır. Ödeme döneminizin çizelgesini görmek için lütfen ödeme kılavuzunu Payments Guide ziyaret edin.

  AdSense hesabınıza girip 'Raporlar' sekmesine tıklayarak her zaman ödemelerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz. Çekiniz basıma gönderilmişse 'Ödeme Geçmişi' sayfasında 'Ödeme Onaylandı' yazısını göreceksiniz. Çekler genelde onay tarihinden sonra 2 hafta içersinde gönderilirler.

  Hesabımın ödemesi neden bekletilebilir?
  AdSense ödemelerinizin neden bekletildiğini öğrenmek için lütfen burayı ziyaret edin Why might my account have a payment hold?

  Reklam kodunu diğer sitelerime ekleyebilir miyim?
  Hesabınızda bulunan 'İçerik için AdSense' sayfasındaki AdSense reklam kodu Google reklamlarını göstermek istediğiniz her sitenin her sayfası
  için geçerlidir. Ayrıntılı talimatlar için, lütfen https://www.google.com/support/adsen...9913&topic=134 sayfasını ziyaret edin.

  Tıklamalar var fakat kazançlarım, neden?
  İzleme sistemimiz tarafından geçersiz olduğu sanılan tıklamalar raporlarınızda belirtilecektir. Bununla birlikte, reklam verenler geçerli olan tıklamaların sayısına göre ödeme yaptıkları için yayıncılar bu tür tıklamalardan dolayı kazanç elde edemeyecektir. Ayrıntılı bilgi için lütfen https://www.google.com/support/adsen...topic=0&type=f ziyaret edin.

  Tavsiye kazançlarımı nasıl elde edebilirim?
  Ziyaretçilerinizi Google'ın resim düzenlemelerine yardımcı olacak fotoğraf yazılımı Picasa'ya yönlendirebilirsiniz. Her bir başarılı Picasa tavsiyesi için hesabınıza 1$'a kadar para yatıracağız. Bu işlemin geçerli olması için ziyaretçilerinizin bilgisayarında daha önceden bir Picasa kurulumu olmaması gerekiyor.

  Login bilgilerimi güncelleyebilir miyim?
  AdSense hesabınızı bir Google hesabına veya Gmail e-posta adresine değiştirmek maalesef şu anda mümkün değildir. Bu özelliği gelecekte yayıncılarımıza sunabilmek için çalışmaktayız ve sizi haberdar edeceğimizden emin olabilirsiniz. Fakat AdSense logininizi başka, Gmail adresi olmayan bir e-posta adresine değiştirmek isterseniz, lütfen bu e-postaya cevap göndererek kullanmak istediğiniz e-posta adresinizi bildirin.

  Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

  Sorunuzun cevabını burada bulamadığınız durumda, lütfen bu e-postaya cevap vermekten çekinmeyin. En hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

  Saygılarımızla,


  Google AdSense Ekibi  Original Message Follows:
  ------------------------
  From: mustafa.metin42@gmail.com
  Subject: AdSense Alacaklı Adını değiştirme isteği
  Date: Wed, 07 May 2008 09:04:17 -0700  AdSenseLocale: tr
  Language: tr
  confirmname: checked
  ctx:
  currentpayee: Mustafa METİN
  day: 8
  desiredpayee1: Talip ALTUN
  dup: checked
  impressions: 110
  loginem: mustafa.metin42@gmail.com
  month: Mar
  origin: helpcenter
  pubid:
  reenter: checked
  transferring: checked
  year: 2008

  Nasıl yapacağız ?
 • 08-05-2008, 13:06:21
  #6
  Hesaplarındaki kazanç tutarı 10 ABD Doları'na ulaşan tüm AdSense yayıncılarına bir Kişisel Kimlik Numarası (PIN) gönderilir.

  Bu 50 Mi Olmuş
 • 08-05-2008, 13:09:27
  #7
  Ben onu zaten 50 dolar olarak biliyorum fakat bana PIN gönderilmiş. Hesabım'a girince öyle yazıyo
 • 08-05-2008, 13:11:21
  #8
  talip_03 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Arkadaşlar ben alacaklı adını değiştirmek için Rozantholl arkadaşımızın dediği yerden mail attım.
  Bana gelen cevap bu :
  Merhaba,
  E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz. Yoğunluktan dolayı daha önce sizinle irtibata geçemediğimiz için özür dilerim. Yayıncıların yoğun ilgisinden dolayı şu anda gecikmeler yaşanabilir.
  Kişisel cevap gönderemediğimiz için arada sıkça sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi sorularınız varsa, önce AdSense Destek sayfasını ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ) ziyaret etmenizi teşvik ederiz.
  ?????????????
  Sorunuzun cevabını burada bulamadığınız durumda, lütfen bu e-postaya cevap vermekten çekinmeyin. En hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.
  Saygılarımızla,
  Google AdSense Ekibi
  Alakaya Bak, Mail Başında Yoğunuz Geç Cevap Verebiliriz Diyor, Hatta Soruya Cevap Vermeden Sadece Yol Göstermişler, Mail Sonunda Sorunuzun cevabını burada bulamadığınız durumda, lütfen bu e-postaya cevap vermekten çekinmeyin. En hızlı şekilde yardımcı olmaya çalışacağız.

  Ammada Çelişkili Bir İfade ...
 • 08-05-2008, 13:12:56
  #9
  İşte bende anlayamadım
  Ne yapmamız gerekiyor acaba :S