• 06-05-2008, 19:25:38
  #1
  Arkadaşlar sitemde geçersiz tık var diye mail atıyorum adamlar otomatik cevap mailleri atıyor.Bunlarda haralde anlama gıtlığı var.Google böyle insanları nasıl işe alıyor anlamıyorum.Ondan sonra banlanınca da suçumuz olmadığı halde suç bizim oluyor !!!
  İşte maili aynen size iletiyorum :
  -----------------------------------------------------------------
  Benim Mailim :
  Merhaba,
  Bugün adsense kullanıcı adım ve şifremle hesabıma girip dünkü istatistiklere baktığımda 15 tık aldığımı gördüm.Normalde sitemde günde 1 veya hiç tıklama olmaz.Bir günde birden bire 15 tık almak beni endişelendirdi doğrusu.Sitemde birisinin kasıtlı olarak reklamlara 15 kere tıkladığını düşünüyorum.Bu tıklamaları son günlerde sitemde yaşanan bazı olaylar yüzünden birnin yaptığını düşünüyorum.Bu durum hakkında gereğini yaparsanız beni çok memnun edersiniz.Teşekkürler...

  ------------------------

  E-postanız ve cevabımızı sabırla beklediğiniz için teşekkür ederiz.

  Hesabınızdaki bu etkinlik hakkında bize bilgi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Hesabınızı izlemek ve temiz sicilini korumak için gösterdiğiniz çabayı takdir ediyoruz. Ancak, raporlarınızda her şüpheli etkinlik gördüğünüzde veya yanlışlıkla kendi reklamınızı tıkladığınızda bize başvurmanıza gerek olmadığını hatırlatmak isteriz.

  Tüm hesap etkinliğini mühendislik sistemleri ile görevlilerin kapsamlı analizlerini kullanarak yakından izlediğimiz için gerçekleşen geçersiz etkinlikleri saptamış ve bunları dikkate almamış olabiliriz. AdSense hesabınızın 'Raporlar' sekmesinde bu etkinliği gösterirken borçlandırılmaması için ilgili kazançları filtreleyebiliriz.

  Ancak, geçersiz etkinliği görmezden geldiğimizi sanmayın. Bir hesapta yayıncı kazançlarını veya reklamveren maliyetlerini artıracak düzeyde geçersiz etkinlik gerçekleştiğini saptarsak reklamverenlerimizin çıkarlarını korumak için hesabı devre dışı bırakabiliriz.

  Son olarak, hesap etkinliğinizle ilgili önemli bir sorun saptamadıkça size geri dönmeyeceğimizi unutmayın. Tekrar teşekkür ederiz; gelecekte birlikte çalışmayı umuyoruz.

  Diğer sorularınız için AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilir ( AdSense Yardım Forumu | Google Groups ), AdSense Blog'unu (http://adsense-tr.blogspot.com?utm_source=txft/) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Ayrıca, site yöneticileri için oluşturulan yardım forumumuza da göz atmanızı tavsiye ederiz ( Google Site Yöneticisi Yardım Grubu | Google Groups). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

  Saygılar,

  Cem
  Google AdSense Ekibi


  Google Ireland Ltd.
  Gordon House
  Barrow Street
  Dublin 4
  Ireland

  Registered in Dublin, Ireland
  Registration Number: 368047
 • 06-05-2008, 19:31:59
  #2
  bana da aynısı gelmişti.demekki otomatikmiş
 • 06-05-2008, 19:32:09
  #3
  Haftaiçi genelde ertesi gün cevap gönderiyorlar. Biraz daha sabırlı olmanı öneririm.
 • 06-05-2008, 19:38:52
  #4
  Ben bu cevabı alıncaya kadar 3 hafta bekledim.İnsan hesabınızı denetim altına aldık der.

  Attıkları mail sizce benim mailimin cevabını karşılıyormu ?