AdSense başvurunuzun durumu

Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
Yetersiz içerik: Sayfalarınızın AdSense tarafından onaylanıp sitenizde alakalı reklamlar gösterebilmesi için, sayfalarınızda, uzmanlarımızın inceleme yapabilmesine ve tarayıcımızın sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemesine yetecek kadar metin bulunmalıdır.

Bu durumu çözüme kavuşturmak için aşağıdaki önerileri göz önüne alın:

a) Sayfalarınızda yeterli metin bulunduğundan emin olun. Çoğunlukla resim, video veya Flash animasyon içeren web siteleri onaylanmaz.

b) İçeriğiniz yalnızca başlıklardan değil, tam cümlelerden ve paragraflardan oluşmalıdır.

c) AdSense'e başvurmadan önce, sitenizin tamamen oluşturulduğundan ve yayında olduğundan emin olun. Siteniz hâlâ beta durumunda veya "yapım aşamasında" ya da yalnızca web sitesi şablonu halindeyken başvuruda bulunmayın.

d) Reklam kodunu web sitenizin yayında olan bir sayfasına yerleştirin. Bunun ana sayfa olması gerekmez, ancak içerdiği AdSense reklam kodu dışında tamamen boş olan test sayfaları onaylanmayacaktır.

e) Ziyaretçilerinizin web sitenizin tüm bölümlerini ve sayfalarını bulabilmesi için net bir gezinme sistemi sunun.

f) YouTube videoları ile para kazanmak istiyorsanız, lütfen YouTube para kazanma programına başvurun.

g) Yalnızca video içeren blog ve web sitelerinin onaylanmayacağına dikkat edin.

Adsense haklı yeterli içeriğim yoktu adsense başarısızlığımın en büyük gerekçesi adsense red edince siteyi kapatırdım bu sefer ilgi alanım ile alakalı bir site yaptım Zevkle dolduracağım ve şubat ayında yine başvuracağım.

a) makaleler 500 kelime üzeri ancak resimler 50 adetti resim demekki çok kullanmamak lazım sitelerde kabul etmiyor

c) haklı sitenin alt kategorilerini oluşturdum ancak içerik girmedim şimdi onları sileceğim

İlk defa bana bu kadar kapsamlı mail attı adsense galiba iyi yoldayım biraz daha çalışırsam belki bu sefer kabul edilebilirim