• 12-09-2016, 03:47:44
  #1
  Merhabalar,

  Bir konuda sizin deneyiminize ihtiyacım var. Yeni açtığımız //teknolojibulteni.tv platformumuz hızlı yükseliş göstermekte fakat linkleme ajans reklamları için araştırdığım kadarıyla günlük 5000+ sayfa görüntüleme gerekiyor. (5000'i bulmadan da link reklamları alabilmem mümkün müdür? 300 TL - 500 TL gibi ufak rakamlara?)

  Gelelim takıldığım soruna; Adsense kuralları gereğince siteye, Bize destek olun, destek olmak için reklamlara tıklayın cümlelerini veya gif/png ile reklamları işaret etmek/göstermek yasak. Peki AdBlock'u kaldırmak için kullandığımız script kodunu siteye yerleştirdiğimizde bir index açılıyor AdBlock açıksa lütfen kapatın gibisinden. Bu Adsense'e karşı olan bir kural değil mi? Yani bu uyarı Adsense'in kurallarını ihlal ediyor mu?

  Adsense hesabım 9 yıldır çalışmakta ve hiç uyarı almadı. bu zamana kadar da 2.640 TL para kazandırdı. Bazı arkadaşlar sen yazı yazsan da bir şey olmaz, kapanmaz diyor. Böyle bir şey var mı?

  Şayet Adsense kurallarını ihlal etmiyorsa, yazı yazabilir miyim? AdBlock kodu koymak yerine sitenin header kısmına; "AdBlock'a karşı değiliz fakat sizi rahatsız edecek ve tıklamaya yönelik reklamlar yerleştirmedik, AdBlock'u kapatabilirsiniz" diye. Bu Adsense tarafında bir sorun yaratır mı?

  Veya hiç böyle bir uyarı vermeyen yani herhangi bir "Dur" konseptli index açılmayan bir script biliyorsanız ücreti karşılığında siteme uygulayabilir misiniz?

  İyi Bayramlar Dilerim
 • 12-09-2016, 05:30:14
  #2
  Reklamlarla alakalı bir bilgi vermenizi tavsiye etmem..

  Tavsiyem mevcut kullandığınız AdBlock uygulamasını kaldırmadan sitemize giriş yapamazsınız şeklinde olmalıdır bence.. Bu AdSense kurallarına aykırı bir durum oluşturmaz sanırım?

  Ancak gösterim yaptırmış olursunuz acaba bu sorun oluşturur mu? bilemedim şimdi?
 • 12-09-2016, 12:46:01
  #3
  Hocam Hayırlı Bayramlar öncelikle adblock eklentisini kullanan zaten reklam görmek istemeyendir. Zorla reklam göstermeye kalkarsan sitene falan uğramaz daha gıcık alır.
 • 12-09-2016, 16:55:50
  #4
  engelle gitsin,göremesinler içeriği. ben öyle yapıyorum tüm sitelerimde,çıkanda çıksın.
 • 12-09-2016, 22:05:52
  #5
  İyi bayramlar,

  Biraz kurumsal bir yapımız ve ileriye yönelik planlarımız var. Sitemiz 3. gününde 646 sayfa görüntülemeye erişti. Ciddi bir kitle ilgisi var; 5 günde 506 organik tekil takipçiye sahip olduk, gelen beğenip çıkıyor. Yorumlar da iyi. Bu nedenle tuzumuz kuru değil ne yazık ki; gelmezlerse de gelmesinler diyemiyoruz. Ama gönül ister ki, iyi bir içerik, site mi gördün, beğen kardeşim, Donate(bağış) sistemi gibi ücretsiz olarak destek ol bize. Sanırım bu ahlakın biraz daha yaygınlaşması lazım. Bir de AdBlock kullananlara bir yerde hak veriyorum, play butonlarına kadar adsense koyulursa önlem şart oluyor.

  Ben de işin içinden çıkamadım doğrusu...