• 24-08-2016, 21:01:03
  #1
  Merhabalar;
  Dün Bİrleşik Arap Emirlikleri'nden bir firmadan yetkili sitemin iletişim sayfası üzerinden bana reklam alanımı kullanmak istediğine dair mesaj gönderdi. Mailleşmelerin ardından söz konusu alanda adx reklamları gösterileceğini öğrendim.
  Google adx sayfasındaki bir link üzerinden Google partners'a kendilerinin şirketiyle ortak çalışacağıma dair kaydımı gerçekleştirdi.
  Görüştüğüm firma yetkilisi manşet alanında konumlanacak reklam için 0,50$ CPM verebileceklerini söylüyorlar. Şimdiye kadar sadece adsense kullanıyordum. Ne dersiniz bu iyi bir şey mi? Şirket gerçekten Google Partner üyesi, güvenebilir miyim?
 • 30-09-2016, 21:37:38
  #2
  merhaba,

  adx i adsense ile bir süre bende kullandım. şöyle bilgi verebilirim. 3 adsense ile birlikte 4 adx reklama kadar kullandığım oldu. adx reklam 1000 gösterimi üzerinden değeri biçilen bir reklam platformu. sizin sitenizde sayfa gösterimi yüksekse ve adsense reklamı çıkarıp yerine adx koyacaksanız eğer adsense'ten daha yüksek bir kar elde edebilirsiniz fakat sayfa gösteriminiz az ise şayet bu defa reklam 1000 gösterimi az olacak ve istediğiniz rakamlara büyük ihtimalle ulaşamayacaksınız. siteniz türkçe içerikmi farklımı bilgim yok ama ben ingilizce sitede adsense reklamın yerine koyduğumda kar elde edemedim. (sayfa gösterimim kişi başı 5 6 sayfa aralığında değişiyor.) 3 adsense yanına sayfaya dağıtarak 1 2 3 artık sayfanız kaçtane kaldırırsa o kadar reklam koyarak adx i yan gelir olarak düşünüp değerlendirebilirsiniz. ekstra birşey sormak istersen yardımcı olmaya çalışırım yine.
 • 17-12-2016, 23:38:40
  #3
  Benim de bu konu hakkında bilgim yoktu. Sayenizde bilgi sahibi oldum, teşekkürler.
  Merak ettiğim, 1000 gösterim katsayı mı, minimum olması gereken sayı mı?
  Örnek 1400 gösterim olunca hesaplama nasıl oluyor?