• 22-07-2016, 18:35:19
  #1
  Merhaba arkadaşlar, site sahibi olan herkesin reklam amaçları olduğunu biliyoruz, ve herkes tasarladığı ve ya yayınladığı siteleri üzerinden para kazanmaya çalışıyor, peki para kazanabilmemiz için hangi reklam şirketlerini kullanmalıyız, tabi ki bu soruyu sorunca akla ilk olarak google adsense hesabı gelir, ödemeleri tıklama ücretleri vs. tüm konularda en iyisi tabiki google, aşama aşama gidecek olursak, web sitenizin olduğunu ve en az 4-5 ay yayında olduğunu ve özgün içerik girildiğini varsayıyorum,

  ilk olarak bir gmail hesabınızın olması gerekmekte, ve gmail adresiniz ile adsense sitesine giderek siteniz için adsense hesabı almanız gerekmekte,onaylanması için sitenizin özgün olması en önemli etkentir.

  Siteniz adsense onayı aldıysa adsense hesabınızda ilk olarak yapmanız gereken sitenizi adsense hesabınıza eklemek;
  yukardaki resimdeki işlemleri adım adım uygulayarak sitenizi adsense paneline eklemeniz gerekmekte, ve site eklemek için;

  1 : sağ üst tarafta bulunan anahtar simgesine tıkla,

  2 : açılan menü de ayarlar sekmesine tıkla,

  3 : sol tarafta bulunan siteleri yönet sekmesine tıkladıktan sonra,

  4 : sağ üst tarafta mavi artı (+) şeklinde bir ekleme butonu var buraya tıkladığınızda sitenizi eklemeniz için bir kutucuk çıkacak site adresinizi yazarak burdak ekleyebilirsiniz.

  Yukardaki işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız, şimdi konu başlığında da belirttiğim üzere Adsense hesabınızda gerekli ayarları yaparak, kazancın nasıl arttırılacağını anlatmaya başlayayım;

  ADSENSE KAZANÇ AYARLARI  yukardaki resimde görüldüğü üzere kazanç yüzdesi 0.0% olanlar hiç bir kazanç elde edilememiş reklamları simgelemekte, Adsense reklam anlaşması gereği, sitenizin içeriği ile alakalı reklamlar sitenize geliyor normalde , ama içeriğiniz her türlü konuyu ele alıp yayınlıyorsa anahtar kelime bazlı reklamlar sitenize gelen ziyaretçilere gösteriliyor, yukardaki tabloda kazanç yüzdesi 0 olanlar size bir kazanç sağlamadığı gibi, kazanç sağlayacağınız reklamların gösterimini de etkilemekte, bunun önüne geçebilmek için, resimdeki işlemleri sırasıyla yaparak kazanç sağlanan reklamların gösterilmesini sağlayabilirsiniz, şimdi yapılması gereken işlemleri sıralayalım;

  1; Adsense sitesinde bulunan menü de “Reklamlara izin ver & engelle” sekmesine tıklayalım,

  2; Sol menüde bulunan “tüm siteler” kısmına gelelim ve açılan sayfada,

  3; “Hassas kategoriler” sekmesine geçiş yapalım ve yukardaki ekranı görelim,

  yukardaki işlemleri yaptıktan sonra geri kalan işlemler sizin sitenizde kazancı yüksek olan reklamlara izin vermek kazanç sağlamayan ve ya az kazanç sağlayan reklam içeriklerini engellemek.

  Kaynak Site; http://parasanati.com/adsense-ayarla...anci-arttirma/
  Kaynak Site ile Beraber Kopyalama yapabilirsiniz.

  Yazıyı Kopyalayarak Başka sitelerde Paylaşmak Yasaktır "Emek Hırsızlığıdır"

  Not; Merhaba Arkadaşlar Bu Konu Hakkında Yanlış şeyler varsa ya da eksik yazdıklarım, yorumlarınızı beklerim, en azından sorunlarımızı böyle dile getirerek sonuca daha çabuk ulaşırız.


  Aklınıza Takılan tüm sorular için parasanati.com da içeriklere yorum yapmanız yeterlidir.
 • 18-01-2017, 20:55:35
  #3
  O kadar çok kategoriyi engelleyerek kazanç arttığını hiç görmedim. En fazla 1-2 kategori engellenebilir. ama bu kadar çok engellersen kazanç düşüyor tam tersine.

  Bu tip konular açanlara bakıyorum da kanıt olarak kimse birşey paylaşmıyor. Nasıl engelleneceğini herkes biliyor zaten.

  son olarak en az kazandıran reklamlar benim denemelerime göre flört reklamları. Tabi siteye göre değişebilir ama bu 10 kurusu gecmez.
 • 11-02-2017, 23:59:40
  #4
  hocam yaptım değişmelerle eski be yeni kazanç arası fiyat ortalama 4 tl değişti