Arkadaşlar merhaba. Websitemle ilgili Google adsense başvurusu yaptığımda sürekli aşağıdaki uyarıyı alıyorum. Websitem mobil teknolojilerle ilgili bir haber sitesi. Ancak site içeriği olarak kopyala yapıştır mantığı asla gütmüyorum. Yurtdışı ve yurtiçi kaynaklardan bulduğumuz haberleri yeniden kendimiz yazıyoruz. (title ve anahtar kelimelerine varana kadar) Sitemiz template tabanlı ancak şablonla ilgili kodlarda geçen bütün kelimeleri çıkardık. Ayrıca sitenin içinde oldukça rahat ve hızlı şekilde geziliyor. Kanımca aşağıdaki uyarıların hepsine uymaktayız.
Aşağıdaki uyarıları kaldırabilmek için tavsiyelerinizi bekliyorum. İsterseniz özelden sitenin direkt ismini de gönderebilirim. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara Allah Razı olsun…

Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.

Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.

Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.