• 27-04-2016, 16:43:15
  #1
  Adsense panelinizi açarken karşınıza aşağıdaki gibi bir bildiri çıkacaktır.

  Test it out kısmına bastığınızda sistem size deneme amaçlı bir kod verecektir. Bu kodu, mobil temanızda kullanabilirsiniz. Yani normal temanıza eklediğinizde görüntü açılmayacaktır.

  Aslına bakarsanız bu reklam modelinden biri olan fix reklam daha önceleri kullanılmıştır. Ve getirisi yani tık sayısı oldukça fazladır. Android uygulamalarda sıkça görülen reklam modelini artık normal mobil temalarda görmek mümkün.

  Şimdi çoğu arkadaşın akıllarında şu soru var tık getirisi daha da mı yükselir yoksa düşecek mi ? Bana göre fix reklamlarda tık sayısı oldukça yüksektir. Birde görseller arası çıkan reklam modeli ile bu model aynı olduğundan gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.


  https://www.youtube.com/watch?v=ueQczl94GuI


  Yukarıdaki videoda tüm detaylar mevcuttur.  Bu modeli kullanmak için öncelikle adsense panelinize giriyorsunuz.
  Reklamlarım alanında ''page-level ads'' kısmına tıklamanız gerekiyor. Hemen yanında bulunan simgeleri sola kaydırmanız gerekmekte. Yani mavi renk olacak.
  Hemen altında ise ''get code'' kısmına tıklayarak kodlarınızı head kodunun arasına atın. Head kodunu genellikle temaların header kısmında yani üst bölümde olmaktadır.

  1.reklam bölümü: kullanıcılar bunu rahatlıkla aşabilen reklam türüdür üzerinde kapat ikonu çıkmaktadır.
  2.reklam bölümü: mobil cihazların altında çıkan fix reklamlardır. En çok tık buradan geliyor arkadaşlar bilginize.
  Toplamda 3 adet limitiniz bulunmaktadır.
 • 28-04-2016, 01:57:16
  #2
  bilgilendirme için teşekkürler. Lakin toplamda 3 adet limitiniz bulunmaktadır demekle neyi kastettiniz. Google sayfasında "Sayfa başına üç reklam sınırı kapsamında sayılmazlar. " diye bir ibare mevcut
  https://support.google.com/adsense/answer/6245304?hl=tr