Birkaç sorum olacak cevapları benim için hayat memat meselesi lütfen adsense hesapları konusunda gerçekten tecrübeli olanlar cevaplayabilirse sevinirim.

Öncelikle şunu söyleyeyim vaktimi ve az da olsa sermayemi tamamen türkçe özgün niche sitelere ayırmaya karar verdim.

Forumda mutlaka denk gelmişsinizdir 10 yılık adsense hesabım çalındığı için bu anlamda çok zor günler geçirdim. Bir arkdaştan 3 yıllık ve 2 kez ödeme alınmış bir hesap buldum.

Şimdi tammen adsense üzerine gideceğim için ileride banlanma, paranın içeride kalması vs gibi şeyler yaşamak yaşamak istemiyorum. Öncelike kafamda bir başka adsense hesabı daha almak var hem yedekte dursun hem de gelirli paylaştırmak için en azından bir sorun cıkarsa paranın yarısını alabilme ihtimali olsun. Ancak kafama takılan esas sorular şunlar.

2 ya da 3 tane hesabım olursa bunların hepsine farklı ip ve farklı bilgisayardan mı girmek zorundayım banlanmamak için. 3 ündede gmail ve banka hesapları farklı oldu diyelim, hesap sahibi isminin aynı olması sorun olur mu?

Ya da atıyorum x hesabımda y sitemin reklam kodlarını kullandım,yanlışlıkla bir zaman sonra bu kodları başka bir hesabıma bağlı sitede kullandım. Bu banlanmaya vs yol açar mı? Ya da yanlışlıkla 1 kereliğine daha önce girdiğim bir bilsayardan farklı bir hesabıma girdim. bu adamım çift hesabı varmış derler mi hemen?

Kafama takılan en önemli sorulardan bir tanesi de çalınan hesabım nedeniyle şu an kullandığım hesapla bir ilişkilendirme yapabilirler mi? (bilgisayara format atıldı ve modem resetlendi)

Sorular çok fazla ve karışık geldiyse kısaca şöyle sorayım


uzun vadede sorun yaşamadan sürekli adsenseden gelir elde edebilmek için bu hesap işlerinde nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım?