• 24-02-2016, 20:18:00
  #1
  Arkadaşlar youtube için adsense açmıştım. hiç video falan eklemedim. hatta iptal etmiştim sonra tekrar açtım yine video eklemedim bu mail gelmiş.

  Şimdi video yüklersem bu hespatan para kazanabilir miyim? yani bu ikinci onayı almış mı youtube için?

  hosted account yazıyor çünkü. Bir de 20 dolar kazanınca pin geliyor normal adsensede bu hosted accountta da aynı kural geçerli mi? teşekkürler.

  Alıntı
  AdSense'e hoş geldiniz  Artık yeni AdSense hesabınıza erişebilirsiniz. Burada, kazançlarınızı biriktirebilir ve YouTube ödemelerinizi ayarlayıp izleyebilirsiniz.

  AdSense hesabınızdaki "Ana Sayfa > Genel Bakış" ve "Performans raporları" sayfalarında kazançlarınızı "Barındırılan İçerik için AdSense" ürünü olarak izleyebileceksiniz. YouTube kanallarınızda ve/veya videolarınızda yayınlanan DoubleClick ve diğer üçüncü taraf reklamlarından elde edilen ek kazançlar görebilirsiniz. Bu veriler, AdSense hesabınızın "Ödemeler" sayfasında "YouTube" olarak gösterilecektir.

  YouTube'dan para kazanmayla ilgili sorularınız varsa, buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Lütfen dikkat

  AdSense hesabınız, YouTube kazançlarınızı yönetmenize olanak tanır.

  Daha sonra, AdSense'i kendi web sitenize uygulamak istediğinize de karar verirseniz, reklam göstermeyi planladığınız URL'yi bize bildirmenizi rica ederiz. Bu bir kerelik başvuru formunu göndermek için aşağıdaki adımları izleyin:

  1. AdSense hesabınızda oturum açın ve "Hesap Ayarları"na gidin.

  2. "Erişim ve yetkilendirme" altında, "Reklam gösterme yetkisi verilmiş siteler" bölümünü kontrol edin. Mevcut ayar, "Hesabınız için yalnızca barındıran sitelerin reklam göstermesine izin verilir" şeklindedir.

  3. "Düzenle"yi tıkladığınızda, yeni sürüme geçiş başvuru formuna yönlendirilirsiniz.

  4. Formu gönderdikten sonra, web sitenizde reklam yayınlamak için gereken reklam koduna erişebileceksiniz. Bu kodu, AdSense hesabınızın "Reklamlarım" sekmesinde bulabilirsiniz.

  Yayınlanan reklamlar almak için reklam kodunu, web sitenizin yayında olan ve trafik alan bir sayfasında uygulamanız gerekir. Bu kodu sayfalarınıza eklemeyle ilgili yardım için, Kod Uygulama Kılavuzumuzu inceleyin. Sistemimiz, reklam kodunuzla ilgili gösterimleri tespit ettikten sonra otomatik olarak son inceleme adımına geçeriz. AdSense kodunu sitenize yerleştirene ve bize reklam istekleri gönderene kadar başvurunuzu incelemeyi tamamlayamayız.

  Başvuru onaylanırsa, AdSense hesabınızdaki reklam koduna erişim elde edersiniz. Bu kod, kendi web sitenizden para kazanmanıza olanak tanır.

  Başvurunuz onaylanmazsa, YouTube'daki reklam sunumunuz bu durumdan etkilenmez ve YouTube içeriğinizin yanı sıra AdSense reklamlarını uygulamanıza olanak tanıyan diğer barındırma hizmeti sunan iş ortağı web sitelerinden para kazanmaya devam edebilirsiniz.

  Önemli notlar

  Reklamlar gösterilmeye başladıktan sonra, test etmek amacıyla bile olsa lütfen kendi reklamlarınızı tıklamayın veya başkalarını reklamlarınızı tıklamaya teşvik etmeyin. Bu durum, AdSense program politikalarına aykırıdır.

  Başka sorularınız mı var? Yardım Merkezimizde veya AdSense blogunda sorularınıza yanıtlar bulabilirsiniz. Bunlara ek olarak, sorularınızı AdSense Yardım Forumu'na da gönderebilirsiniz.  Saygılarımızla,
  Google AdSense Ekibi
 • 25-02-2016, 10:51:23
  #2
  yok mu anlayan biri?