• 19-02-2016, 22:12:36
  #1
  Arkadaşlar küçük bir konu ile alakalı bilgilerinizi almak istiyorum, cevaplarsanız sevinirim..

  Türkçe olarak hazırladığım bir bilgi sitem var. İçerisinde halen yazmaya devam ettiğim, halihazırda 100 kadar makale var.. Bu makalelerin tamamı özgün..

  Yapmak istediğim şey sitede yer alan makalelerin tamamını ingilizceye çevirip, benzer tarzda ingilizce bir site hazırlamak, tabiki bu, ana türkçe siteden bağımsız olarak yeni bir domain ile yapılacak..

  Bu durumda birebir türkçeden ingilizceye çeviri bir site ile karşılacak google.. Sorum şu; bu yeni açtığım ingilizce siteyi kopya sınıfına sokar mı? Google arama sonuçlarında olumsuz etkisi olur mu? veya tersten bakacak olursak ana türkçe siteyi sıkıntıya sokar mı?

  Konuyu neden adsense bölümüne açtığımı da kısaca izah edeyim. Bilindiği üzere ingilizce sitelerin getiri oranı, türkçe sitelere oranla çok daha iyi.. Bu sebeple bu başlığa açmayı uygun gördüm..
 • 19-02-2016, 23:29:37
  #2
  Türkiye'deki çoğu teknoloji haber siteleri yabancı kaynaklardan aldıkları haberleri çeviriyor zaten neden böyle endişe ediyorsun ki
 • 20-02-2016, 00:04:11
  #3
  Uğraştığım sitelere emek harcıyorum herkes gibi, makaleleri özenle hazırlıyorum ve yanlış birşeyler yapıp emekleri çöpe atmak istemiyorum..

  Bu sadece aklıma takılan bir konu oldu son zamanlarda..