• 02-02-2016, 17:12:49
  #1
  Arkadaşlar merhaba. Yemek tarifi sitesi için adsense başvurusu yapmıştım ancak ilginç bir red geldi. Mailde sitenin sohbet sitesi olduğu ve dönem ödevi satışı yaptığım söylenmiş ancak sitenin bunlarla alakası yok.

  Sohbeti geçin yorum yapma bile kapalı. Sitedeki tüm içerikler özgün ve yaklaşık 60 içerik var şimdilik. Kullanıcı deneyimi'ni google'ın araçlarıyla test edince geçer notlar alıyoruz ancak o da reddedilme gerekçeleri arasında gösterilmiş.

  internet sitesi: www.hangiyemegiyapsam.com

  Yeniden başvurmadan önce nasıl bir değişiklik yapmam gerekiyor? Tavsiye verebilir misiniz?
  Google'dan gelen mailin tamamı da aşağıda:

  Sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmeniz gerekmektedir.
  Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlanabilmesi için, AdSense programına katılan yayıncıların Web Yöneticisi Kalite yönergelerine uymaları gerekir. Bu yönergeler, kullanıcılarınıza olumlu bir deneyim sağlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları sunar. Beş kullanıcı deneyimi ilkesinin açıklandığı bu AdSense blog yayınında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu ilkelerin uygulanması, sitenizdeki kullanıcılara mükemmel bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır.

  Siteniz politikalarımızla uyumlu olmayan bir sohbet sitesidir.
  Yayıncılar, çeşitli reklam yerleşimleri ve reklam biçimleriyle denemeler yapmaları için teşvik edilir. Ancak, program politikalarımızda belirttiğimiz gibi, AdSense yayıncıları, sohbet programlarına reklam kodu, arama kutuları veya arama sonuçları yerleştiremez. Bu kapsam, anlık mesajlaşma (IM) uygulamalarını, sohbet sitelerini ve dinamik içerik barındıran diğer sayfaları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

  Google ürün politikalarının ihlaline teşvik eden tüm içeriği kaldırmanız gerekir.
  Yayıncılar, Google ürün politikaları zorunluluklarını bertaraf etmesi için kullanıcılara araçlar sunamaz (ör. kullanıcıların YouTube videolarını indirmesine olanak sağlamak) veya Google AdSense politikalarını ihlal etmeye teşvik edemez. Ayrıca yayıncılar, açık iznimiz olmadan logo ve ekran görüntüleri gibi Google marka özelliklerini veya diğer ayırt edici özellikleri kullanamaz. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen içerik politikalarımızı inceleyin.

  Siteniz dönem ödevlerinin satışı ve dağıtımı ile ilgili.
  Yayıncılarımıza ait sitelerin yararlı ve bilgilendirici içeriğe sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyarız. Ancak, program politikalarımızda belirtildiği gibi, dönem ödevlerinin veya yasal olmayan, yasa dışı etkinlikleri tanıtan ya da başkalarının yasal haklarını ihlal eden içeriğin satışına veya dağıtımına izin verilmez.
 • 02-02-2016, 22:01:26
  #2
  benimde oyun siteme video satış sitesi diye alakasız cevap ve daha 5 tane daha madde sıralamışlar. İşin ilginç yanı bu 6 maddede de oyun sitesi ile uzaktan yakından alakası olmayan sebeblerdi.
  aklıma gelen domain ıp sinde kayıtlı başka siteleri de mi görüyor yeni güncellemede anlam veremedim
 • 02-02-2016, 22:33:41
  #3
  Bende anlam veremedim hocam son zamanlarda bu şekilde red olayı bayağı artmış sanırım. Ne yapmak gerekiyor bilmiyorum o kadar planlı yaptık her şeyi ama.
 • 11-02-2016, 09:57:42
  #4
  Gold üye
  Aynı durum benim yemek sitemde de söz konusu. Başvuru yaptım saçma sapan bahaneler ile reddettiler. Şimdide yine mail yollamışlar hesabınızı politikalarımıza aykırı davranış sergilediği için iptal ettik diye. 500 den fazla içerik, lisanlı tema, 2 yıllık site nasıl alacaksam adsense hesabı anlamadım gitti.