• 29-01-2016, 14:23:18
  #1
  Arkadaşlar merhaba

  amatör olarak bir site hazırladım yeni projem kapsamında guinness sitesinin türkçe versiyonunu yapayım dedim 200 kadar rekoru yurtdışındaki siteden kendim çevirip yayınladım. siteyi açalı 6 ay oldu index 1000 geçti 25 baclink tanıtım yazısı var ama gel gelelimki hit 30 bandını geçemedi vede defalarca adsense başvurmama rağmen yetersiz içierik diye red edildi. sizce sabır edip konuları çevirmeye devammı edeyim yoksa boşa kürekmi? site guinness.com.tr ne dersiniz arkadaşlar görüşlerinize göre karar verebilirim

  şimdiden teşekkürler
 • 29-01-2016, 15:30:34
  #2
  Google'da aranması muhtemel kelimelere bakınca çok fazla aranma hacmi olmadığı görünüyor. Hitin az olması normal.

  Çeviri yapabilecek kadar ingilizceniz varsa affiliate sistemine yönelebilirsiniz veya niche kelimeler bularak onlarla ilgili siteler açabilirsiniz.  edit : guinness i tek "s" ile aratmışım ama doğru kelimeyi aradığımızda da sonuç çok değişmiyor.
 • 29-01-2016, 15:44:24
  #3
  Aranma hacmi yüksek olanları araştırıp onları çevirmekle başlarsanız (devam ederseniz) mantıklı olacaktır. Başlıkları da yine aranan şekilde yazmanızda şart.
 • 29-01-2016, 16:02:24
  #4
  İngilizce biliyorsun ve böyle bir site yapmayı mı tercih ediyorsun? Yazık çok yazık.
 • 29-01-2016, 16:48:10
  #5
  Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler hepinize

  açıkcası bu projenin tutacağına ilk başlada inanıyordum tr tek diye düşündüm ama internette işler fikirle yürümüyor sanırım bir özel şirkette çalışyorum ingzcem bence bir çok öğretmende de iyi boş vakitte para kazanalım dedim bu işe girdim ama başka projeleri bir araştrayım yada hazır bi site alıp geliştireyim diye düşünüyom artık nasip

  tkr teşkrler

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:46:58 --

  emerald adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  İngilizce biliyorsun ve böyle bir site yapmayı mı tercih ediyorsun? Yazık çok yazık.
  hocam deneyim oldu ama hazır site bulursam inglze yada çeviri gerektiren ona bakacam artık
 • 29-01-2016, 16:56:13
  #6
  ademdikkat adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler hepinize

  açıkcası bu projenin tutacağına ilk başlada inanıyordum tr tek diye düşündüm ama internette işler fikirle yürümüyor sanırım bir özel şirkette çalışyorum ingzcem bence bir çok öğretmende de iyi boş vakitte para kazanalım dedim bu işe girdim ama başka projeleri bir araştrayım yada hazır bi site alıp geliştireyim diye düşünüyom artık nasip

  tkr teşkrler

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:48:10 -->-> Daha önceki mesaj 16:46:58 --  hocam deneyim oldu ama hazır site bulursam inglze yada çeviri gerektiren ona bakacam artık
  Bence ters yönde hareket etmelisin. İngilizce'den Türkçe'ye değil direkt İngilizce içerikli site hazırlamalısın. Gerçi senin yaptığın sosyal fayda bakımından da önemli ancak gelir düşünüyorsan Türkçe'ye çevirmeyi bırakman daha iyi olacaktır.
 • 29-01-2016, 17:05:13
  #7
  Arkadaşlara ingilizce site konusunda katılıyorum, ama bu projeyi de bir kenara atmak istemiyorsanız bence hitinizi sosyal medyadan çekmelisiniz, facebook ve twitter hesaplarınızı büyütmenizi tavsiye ederim. İnsanlar sosyal medyada bu tarz şeyleri paylaşmayı seviyorlar, ayrıca rekorları bulabilirseniz videolu bir şekilde eklemeniz de faydalı olacaktır. İyi çalışmalar..
 • 29-01-2016, 17:12:37
  #8
  Ben fikrinizi çok beğendim açıkçası.

  Sitenize girmeden önce de , güzel bir tasarımla beraber özel yazılım, güzel kategoriler ve resimlerle süslenmiş dolu dolu bir web sitesi bekledim. Karşıma gelen sitede 10 saniye durduktan sonra kapattım.

  Yazılar , tasarım , logo , sitenin işleyişi...

  Görselliği bir kenara bırakıp para kazandıracak unsurlara geçersek orada da bir şey yok. Niye yok ?
  1000 index aldı demişsiniz ama indexlerin hepsi boş. Popüler rekorlar kısmından iki konuyu direk konu adı olarak google'dan arattım , ilk 3 sayfa da dahi yoksunuz.

  Nasıl hit gelecek ki bu durumda ?

  1000 tane indexin hepsi böyleyse ki hit durumuna bakılırsa böyle , 1000 tane boşa giden emek var demektir.
  Bir konu açtıktan sonra teker teker sosyal medyada paylaşın , imletin , çeşitli sitelere videolarını atın , en azından ilk sayfaya getirmeden peşini bırakmayın.

  Atıyorum "Dünyanın En Uzun Hayvanı" diye konu açmışsınız. Buna bir video koyulur , yazının önemli yerleri kalın olarak ayarlanır , resimlerle süslendirilir vs vs.

  Yani 1000 tane konu yazmışsınız ama ödev yapması gereken bir öğrenci edasıyla yazmışsınız. Umarım anlatabilmişimdir.

  Haliyle size tavsiyem , böyle devam edecekseniz bence bırakın zamanınıza yazık.
  Devam etmeyecekseniz , değişikliğe gitmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey sitenizi webmaster tools'a bağlayıp arama analizi kısımını iyice incelemeniz. Gösterim oranları yüksek arama sonuçlarına bakıp tıklanma oranlarınızı karşılaştırıp bu neden böyle sorusunu sormanız lazım kendinize , sonrasında bunları düzeltmelisiniz.
 • 30-01-2016, 01:45:09
  #9
  Evet bence de proje güzel, benzeri Türkçe siteler yoksa devamını getirmelisin . Eksik olan görsel tasarım ve hitinden belli sosyal medya desteğinde yok.

  Başarılar, siteyi sık kullanılanlarıma aldım arada bakar okuruz