• 22-01-2016, 13:49:16
  #1
  Daha önce bu foruma pek çok sormama rağmen düzgün bir cevap alamadım google adsense sözleşmesinde yer alan kuralları okudum konu hakkında yine detaylı bir bilgiye ulaşamadım.

  Blogger : İçerik sağlayıcı hizmeti olarak geçiyor adsense hizmeti farklı

  Blogger açtığımız zaman sol panelde özel adsense sekmesi var ve yeni açılan siteler için şu uyarı geliyor.

  Blogunuz adsense başvurmaya musait değil

  Fakat aynı hesaba bağlı adsense hesabı 3 yıldır normal www...com için faliyet göstermekte Hostunu kendimiz temin ettiğimiz.


  ****


  Daha önceden açılan konularda şu tarz cevaplar verildi;

  Bence olması lazım.
  Olabilir aynı şey gibi duruyor vb.  Fakat biz konu hakkında adsense uzmanlarından yada benim sorduğum soruyu tecrübe etmiş kişilere yöneltiyorum  Soru şudur;

  Normal bir web sitesi için başvurup 2 aşaması onaylanan çalışan aktif bir adsense hesabı yeni açılan bir blogger hesabında kullanıldığı taktirde herhangi bir kural ihlali olmadan ban yeme riski olmadan kullanılabilir mi ?

  Dikkat ediniz soru önce blogger başvurusu sonra web sitesi değil.

  Web sitesinde kullanılan adsense kodu sonra açılan blogger da kullanılmak kaydı ile.

  **

  İnternette yabancı kaynaklar dahil hiç bir yerde sağlıklı bilgi bulunmamaktadır.

  Bu yüzden adsense den ban yemek istemiyorum. Zaten adsense banladımı geri dönüşü olmuyor affetmiyor bu yüzden kuralına göre yapmak istiyoruz.
 • 22-01-2016, 13:59:22
  #2
  Başvurmadan google politikalarına uyanntüm sitelerde kullanabilirsinizkullanabilirsiniz
 • 22-01-2016, 15:38:10
  #3
  Merhaba,

  Bir haber sitem var,buna bağlı olarak bir de blogger üzerinden domain yönlendirmek sureti ile,blogger altyapısını kullanarak haber sitemden zaman zaman alıntı haber paylaşıp,sektör ile alakalı soruları cevapladığım ikinci bir sitem daha var.

  Zaman zaman kısa vadede yeni bir blog açıp adsen kodlarını buraya da ekliyorum.Kısa vadeli blogları genel de 6 ay sonra siliyorum.Adsenseden şu ana kadar bir uyarı almadım.

  Lakin burada benim size nacizane tavsiyem bloggere kodu eklemeden önce içerik olarak biraz zenginleştirin,bunu yaptıktan sonra yetersiz içerikten banlanma sorunu da ortadan kalkmış olur.