• 22-12-2015, 15:17:54
  #1
  Selamlar.. Yerel bir haber sitesi için adsense başvurusu yaptim.. Site wordpress ve Bolu'nun Mudurnu ilçesiyle alakalı yerek haberler ekleniyor.. Adsense'e başvuru yapıp kodları sayfaya ekledim..

  Ertesi gün gelen cevap aşağidaki gibidir.. Nerede yanlışlık var çözemedim..

  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Aşağıda listelenen bir nedenden veya program politikalarımızda listelenen farklı bir nedenden dolayı şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Aşağıdaki bilgileri inceleyerek sitenizde gerekli değişiklikleri yapmanızı öneririz.

  Sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmeniz gerekmektedir.
  Kullanıcılar ve reklamverenler için iyi bir deneyim sağlanabilmesi için, AdSense programına katılan yayıncıların Web Yöneticisi Kalite yönergelerine uymaları gerekir. Bu yönergeler, kullanıcılarınıza olumlu bir deneyim sağlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları sunar. Beş kullanıcı deneyimi ilkesinin açıklandığı bu AdSense blog yayınında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Bu ilkelerin uygulanması, sitenizdeki kullanıcılara mükemmel bir deneyim sunmanıza yardımcı olacaktır.

  Siteniz politikalarımızla uyumlu olmayan bir sohbet sitesidir.
  Yayıncılar, çeşitli reklam yerleşimleri ve reklam biçimleriyle denemeler yapmaları için teşvik edilir. Ancak, program politikalarımızda belirttiğimiz gibi, AdSense yayıncıları, sohbet programlarına reklam kodu, arama kutuları veya arama sonuçları yerleştiremez. Bu kapsam, anlık mesajlaşma (IM) uygulamalarını, sohbet sitelerini ve dinamik içerik barındıran diğer sayfaları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

  Google ürün politikalarının ihlaline teşvik eden tüm içeriği kaldırmanız gerekir.
  Yayıncılar, Google ürün politikaları zorunluluklarını bertaraf etmesi için kullanıcılara araçlar sunamaz (ör. kullanıcıların YouTube videolarını indirmesine olanak sağlamak) veya Google AdSense politikalarını ihlal etmeye teşvik edemez. Ayrıca yayıncılar, açık iznimiz olmadan logo ve ekran görüntüleri gibi Google marka özelliklerini veya diğer ayırt edici özellikleri kullanamaz. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen içerik politikalarımızı inceleyin.

  Siteniz dönem ödevlerinin satışı ve dağıtımı ile ilgili.
  Yayıncılarımıza ait sitelerin yararlı ve bilgilendirici içeriğe sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyarız. Ancak, program politikalarımızda belirtildiği gibi, dönem ödevlerinin veya yasal olmayan, yasa dışı etkinlikleri tanıtan ya da başkalarının yasal haklarını ihlal eden içeriğin satışına veya dağıtımına izin verilmez.
 • 22-12-2015, 16:17:53
  #2
  aynısını banada diyor her seferinde aynı şey o kadar çok saçma sitede adsense var onları görmüyorlar tam gerzekler ya
 • 22-12-2015, 16:20:42
  #3
  Valla hocam aynı sorunu bende yaşadım hiç bir değişiklik yapmadan üst üste 4 red cavabı aldım. Yine bir değişiklik yapmadan 5. de onaylandı

  Onay sırasında ki modların psikolojik durumları etki ediyor. Size morali bozuk biri gelmiş belki 3-4 sefer yine öyle biri gelecek bilemezsiniz. Şansınızı deneyin yani saçma olsada öyle deneye deneye onaylandı site içeriği yine haber
 • 22-12-2015, 16:24:38
  #4
  Üyeliği durduruldu
  Bende bu redlerden sıkılıp yeni site açtım, 4 ay içerik girip başvurdum. Direk onay aldım, ne 1. ne 2. onay direk yayınlandı. Bende anlayamadım ama direk onay aldı ve geliri saymaya başladı. Sanırım birazda sitelerimiz ile alakalı.
 • 22-12-2015, 16:42:42
  #5
  Hocam site linki nedir bakmak isterim. Bende aynı cevabı alıyorum.
 • 22-12-2015, 16:49:18
  #6
  nerazzurri adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam site linki nedir bakmak isterim. Bende aynı cevabı alıyorum.
  PM attim hocam

  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:49:18 -->-> Daha önceki mesaj 16:47:41 --

  eakbudak adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bende bu redlerden sıkılıp yeni site açtım, 4 ay içerik girip başvurdum. Direk onay aldım, ne 1. ne 2. onay direk yayınlandı. Bende anlayamadım ama direk onay aldı ve geliri saymaya başladı. Sanırım birazda sitelerimiz ile alakalı.
  Valla hocam bu sitede 1 yildir aktif bir site ve neredeyse hergun icerik giriliyor ve tamamen ozgun fotograf + icerik.. Yerel bir gazeteci tarafindan duzenli olarak guncelleniyor site.. Acaba tema ile ilgili bir sorun olabilir mi? Sahife temasini kullaniyoruz sitede.. Bu tema ile ilgili bir sorun bilen var mi?