• 08-12-2015, 11:28:43
  #1
  Adsense ödeme eşiği 20 TL'ye ulaştığı anda ödeme bekleyen arkadaşlar var. Konuda yeni olanlar için hesabınızın doğrulanması için gerekli 3 aşamadan bahsedeceğim.

  Ödeme eşiğine ulaştınız. Ya sonra? Google ilk adımda hesabınızı onaylamak için bir mektup ile pin kodunuzu gönderecek.

  1. AŞAMA: GOOGLE ADSENSE PIN KODU

  Bu aşamada Google Adsense hesabınızda kayıtlı adresinize kapalı zarf içinde pin kodunu gönderecek. Pin kodu bildirimini aldıktan sonra ortalama 1-2 ay içinde teslim ediliyor ancak bu konuda bir haftada gelenler de 3 ay sonunda hala ulaşmamış olanlar da var. Adresin doğruluğu oldukça önemli. İstanbul'da bir arkadaşınız akrabanız varsa pin kodunu İstanbul adresine istemek süreci hızlandırır.

  2. AŞAMA: BANKA HESABI TANIMLAMA

  İkinci aşamada Google sizden şahsınıza ait onaylı bir banka hesabı isteyecek. Bu hesabı IBAN ile adsense hesabınız içinde oluşturabilirsiniz. Bir sonraki aşamada Google bu hesabın da size ait olduğunu onaylamanızı isteyecek. Bu nedenle sonradan bilgilerine ulaşmakta zorlanacağınız bir hesap kullanmayın.

  3. AŞAMA: BANKA HESABI DOĞRULAMA

  Son aşamada ise Google Adsense hesabınıza tanımladığını banka hesabını doğrulamanızı isteyecek. Bu doğrulama için Google hesabınıza ufak bir miktar yatırıyor (0,63 TL, 0,35 TL vb) ve son onay ekranında bu tutarı girmenizi istiyor. Yani hesabınıza gelen paranın tutarını Adsense ekranına girerek ilgili hesaba erişiminizin olduğunu kanıtlamış olacaksınız. Onay ödemeleri genellikle pin kodunuzu doğruladıktan sonraki 1 hafta içinde gerçekleşiyor.

  BONUS

  Bütün bu aşamaları geçtikten sonra hesabınıza 20 TL yatırılacağını bekliyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü ödeme oluşturmak için ihtiyaç duyulan eşik 20 TL ancak hesabınıza para aktarılması için gerekli eşik 200 TL. Yani Adsense hesabınızdaki kesinleşmiş kazanç 200 TL olmadan hesabınıza para aktarılmaz.

  200 TL eşiğine ulaşan tutarlar ise her ayın ödeme gününde gönderilir. Örneğin ilk 200 TL ödemenizi aldıktan sonra, bir sonraki ödemeniz için yeniden 200 TL eşiğini beklemeniz gerekecek. Adsense hesabı belirli bir hacime ulaşmış kullanıcılar için bu eşik çok küçük olsa da, özellikle başlangıç seviyesindeki üyelerde bu tutara ulaşmak aylar sürebiliyor.

  Bu aşamaları anlatmamın sebebi, yeni adsense hesabı açan bazı arkadaşların "1-2 haftaya adsense param gelecek, o zaman ödeme yapsam olur mu?" gibi konuşmalarına şahit olmam. Ortalama bir süreçte yeni adsense hesabınızdan ilk ödemeyi almanız 3-6 ay arasında sürebilir. Elbette bu süreçte çok erken veya geç ödeme alan istisnalar da vardır ancak finansal planlamanızı bu ortalamalara göre yapmanız sizi hayal kırıklığından ve pes etmekten korur.

  Herkese bol kazançlar
 • 08-12-2015, 12:05:11
  #2
  güzel anlatmışsınız. Bu arada, 200 TL ödeme eşiğini geçince sistem kendi ödeyecek dimi? Yani ödeme al gibi bir işlem yapmıyoruz? Teyit eder misiniz?
 • 26-12-2015, 13:59:23
  #3
  gteknoloji adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  güzel anlatmışsınız. Bu arada, 200 TL ödeme eşiğini geçince sistem kendi ödeyecek dimi? Yani ödeme al gibi bir işlem yapmıyoruz? Teyit eder misiniz?
  Doğru, ödeme eşiğine ulaştığında ayın belirlenen gününde otomatik geliyor hesaba. Tabi 200 TL minimum ödeme eşiği, isterseniz daha yüksek tutarlar belirleyebilirsiniz.