• 08-11-2015, 23:47:38
  #1
  Ya Arkadaşlar uzun zamandır kafama takılan bir şey var bilenler cevaplarsa sevinirim.
  Ben yaz başları Adsense Partneri olan bir siteye kayıt oldum ve reklamlarını yayınlamak için başvurdum.
  Bana gelen cevapta Adsense değerlendirmesinden sonra cevap vereceklerini söyledikten 3 gün kadar sonra cevap geldi.
  Bir Form doldurmam istendi doldurdum ve başvuru sonucunu adsenseden cevap gelince bildireceklerini söylediler.
  Zaten 10 yıldır Adsense ile sağlıklı bir çalışma içinde olduğıum için onaylanmayacağını hiç düşünmedim.
  Bir süre sonra cevap geldi ve bana kod göndereceklerini ve hangi alanlara istersenm koyabileceğim söylendi.
  Bunun akibinde gelen mailde Sitemdeki videolardan para kazanıp kazanmadığım soruldu.
  Bende videolu sayfalarıma çok rağbet olduğunu Videoların bana ait olmadığımı,Benim sayfadaki reklamlardan videolarını aldığım kişilerinde videolardaki reklamlardan kazandığını her iki tarafında bu işten kazançlı olduğunu söyledim.
  Bana gelen cevapta ,İsterseniz videoları sitenize yükleyin videodaki reklamlardan kazanç elde edin. İsterseniz videoları yükleyeceğiniz sunucuyu biz size temin ederiz,dediler.
  Elbetteki Etik olmayan bu teklifi vicdanen kabul etmedim.
  Onlara Bunun hiç etik olmayacağını,asla böyle bir şeyi kabul edip başkalarının emeklerini hiçe saymayacağımı,haksız elde edilen bu kazancın Kul hakkı olduğunu ve Video işini kabul etmeyeceğimi sadece Banner reklamları yayınlayabileceğimi söyledim.
  O mailimi aldıktan sonra bir daha bana geri dönüş yapmadılar tabiki
  Şimdi benim merak ettiğim bu kişiler gerçek Adsense Partnerleri.
  Bu konuda doğru söylüyorlar. E o zaman Adsense böylesine Telif hakkı ihlali ve hiç Ahlaki olmayan bir yöntem ile nasıl haksız kazanç elde edilmesine izin veriyor? Siz bu konuda ne biliyor ve ne düşünüyorsunuz?
 • 08-11-2015, 23:56:04
  #2
  Şırf şu sıkışık tıkışık yazıdan sebep yarısında okumayı bıraktım...
 • 09-11-2015, 00:00:35
  #3
  nazar1973 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Ya Arkadaşlar uzun zamandır kafama takılan bir şey var bilenler cevaplarsa sevinirim. Ben yaz başları Adsense Partneri olan bir siteye kayıt oldum ve reklamlarını yayınlamak için başvurdum. Bana gelen cevapta Adsense değerlendirmesinden sonra cevap vereceklerini söyledikten 3 gün kadar sonra cevap geldi. Bir Form doldurmam istendi doldurdum ve başvuru sonucunu adsenseden cevap gelince bildireceklerini söylediler. Zaten 10 yıldır Adsense ile sağlıklı bir çalışma içinde olduğıum için onaylanmayacağını hiç düşünmedim. Bir süre sonra cevap geldi ve bana kod göndereceklerini ve hangi alanlara istersenm koyabileceğim söylendi. Bunun akibinde gelen mailde Sitemdeki videolardan para kazanıp kazanmadığım soruldu. Bende videolu sayfalarıma çok rağbet olduğunu Videoların bana ait olmadığımı,Benim sayfadaki reklamlardan videolarını aldığım kişilerinde videolardaki reklamlardan kazandığını her iki tarafında bu işten kazançlı olduğunu söyledim. Bana gelen cevapta ,İsterseniz videoları sitenize yükleyin videodaki reklamlardan kazanç elde edin. İsterseniz videoları yükleyeceğiniz sunucuyu biz size temin ederiz,dediler.Elbetteki Etik olmayan bu teklifi vicdanen kabul etmedim. Onlara Bunun hiç etik olmayacağını,asla böyle bir şeyi kabul edip başkalarının emeklerini hiçe saymayacağımı,haksız elde edilen bu kazancın Kul hakkı olduğunu ve Video işini kabul etmeyeceğimi sadece Banner reklamları yayınlayabileceğimi söyledim. O mailimi aldıktan sonra bir daha bana geri dönüş yapmadılar tabiki Şimdi benim merak ettiğim bu kişiler gerçek Adsense Partnerleri. Bu konuda doğru söylüyorlar. E o zaman Adsense böylesine Telif hakkı ihlali ve hiç Ahlaki olmayan bir yöntem ile nasıl haksız kazanç elde edilmesine izin veriyor? Siz bu konuda ne biliyor ve ne düşünüyorsunuz?
  onlar googlenin patnerlneri doğal bişey örnek milliyeti göz önüne al spamdan başka bişey değil onada bişey olmuyor
 • 09-11-2015, 00:01:26
  #4
  sezgin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Şırf şu sıkışık tıkışık yazıdan sebep yarısında okumayı bıraktım...
  Haklısınız ya,biraz düzenledim fakat yine de teşekkürler. Bu arada eşim de Ardeşenli imzanız da Rize yazısını gördüm de
 • 09-11-2015, 00:17:41
  #5
  nazar1973 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Haklısınız ya,biraz düzenledim fakat yine de teşekkürler. Bu arada eşim de Ardeşenli imzanız da Rize yazısını gördüm de
  Pazar
 • 09-11-2015, 13:31:12
  #6
  Partner bu şekilde bir yaklaşım sergilemiş olsa da videolar başkalarınsa eğer sıkıntı çıkabilir. Kişiler videoları sitenize yüklediğiniz için size dava bile açabilir. Özellikle Youtube'dan indirdiyseniz.

  Çalışanlar büyük ihtimalle videoların size ait olduğunu düşünmüştür. Doğrusu google'ın TR partnerleri çok fazla bilgili değiller bana göre sizi hatalara da sürükleyebilir dikkatli olun.