Merhaba değerli okuyucularım bugün bu yazımda tbm terimi hakkında açıkmalar yaparak ayrıca google adsende tbm kriterinin nasıl yükseltileceği hakkında detaylı bilgiler vereceğim.

İnternet Üzerinden Para Kazanma

Günümüzde artık çoğu kimse internet üzerinden para kazanma yöntemlerini araştırmaktadır.Bilgisayar başında harcanan süre ile kazanç sağlama çoğu insana oldukça cazip gelmektedir. İnternet üzerinde daha çok reklam gelirleri ile para kazanma üzerinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar bizi TBM’ye götürmektedir. Peki TBM nedir? İsterseniz TBM’nin ne anlama geldiğini açıklayalım.

TBM Nedir?

Tıklama Başına Maliyet’in ilk harflerinden oluşan TBM, sahip olduğunuz reklamın her tıklanmasında kazanacağınız tutar olarak bilinmektedir. Her reklamın tıklama başına maliyeti reklam veren tarafınca belirlenmektedir. Kimi reklam verenler, yaptıkları reklamdaki ürün ya da hizmetin ne olduğuna bağlı olarak tıklama başına diğerlerinden daha fazla ödeme yapabilirler. Bu da reklam verenler arasındaki rekabeti artıracaktır.TBM Nasıl Yükseltilir?

TBM’nin artmasının ya da azalmasının birçok nedeni olabilir. Bundan dolayı konuya geniş bir yelpazede bakmak faydalı olacaktır. Mesela AdWords tarafından saatlik olarak değişen reklam bütçe hizmeti, bulunduğunuz ülke, site trafiğiniz, içeriğiniz, tasarımınız ve kategoriniz gibi etmenler bunlardan yalnızca birkaçıdır. Bütün bunları düşündüğümüzde TBM nasıl yükseltilir sorusuna verilecek cevap da değişkenlik gösterecektir. Ancak genel anlamda fikir oluşması açısından önemli noktalara değinmek faydalı olacaktır.TBM yükseltilmesi için öncelikli olarak çok çalışmak gerekecektir. Sıkı bir çalışma ve gayret olmadan TBM yükseltme pek mümkün olmayabilir. TBM yükseltme için web site ziyaretçilerinize özgün, doğru ve zengin içerikler sunmanız gerekir. Çünkü sabit bir ziyaretçi kitlesi oluşması için web sayfanızın içeriğinin kaliteli ve ilgi çekici olması gerekir. İçerik ne kadar kaliteli olursa ziyaretçi sayısı da o denli artacaktır.İçerikten sonra dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da web sayfanızda reklamın nerede konumlanacağıdır. Ziyaretçilerin sıkılmayacağı bir şekilde reklam yerleştirmeler TBM’yi artıracaktır.Ayrıca sitenizde konumlandırdığınız reklamların boyutları ve yerleri ile oynayarak en iyi sonucu aldığınız şekilde reklamlarınızı yerleştirmeyi deneyin. Bir diğer ipucu da tıklanma oranı yüksek olan reklamın ön plana çıkarılması bilgisidir. Bu sayede en çok tıklanan reklam göz önünde olacaktır ve ziyaretçilerin daha çok dikkatini çekecektir.

Siz de bu yazımızda belirttiğimiz basit ama önemli ipuçlarını kullanarak TBM değerinizi yükseltebilirsiniz.Bu yazımı okuduğunuz için çok teşekkür ederim değerli yorumlarınızı bekliyorum

Kaynak : Kişisel Blog

http://kaganuslu.com/tbm-nedir-tbm-nasil-yukseltilir/