• 02-09-2005, 11:49:22
  #1
  selamlar,
  adsense ye ye oln bır ok kişi var aranızda;
  parishilton jennıfer loez gıbı ısımlerde domainlerı olanalr varmı ? bu tur sitelerde gelırınız ne oranda ıyı verıyormu oan gore domain alıp açmayı düşünüyorum yabancı içerikli olacak sıte...
 • 02-09-2005, 11:55:33
  #2
  benim angelina jolie için bi sitem var. tıklama günlük 200 kişi geliyo yarısı yabancı. yabancıların da çoğu abd den. ancak tık başın açok az veriyo. Bu tarz bi site açacaksan www.allposters.com la çalış bence. adsenseden fazla bişi bgekleme.
 • 02-09-2005, 11:57:17
  #3
  allposters ın oalyı nedır ustadım bıraz bılgı alabılırmıyım senden..
 • 02-09-2005, 14:14:49
  #4
  Internetten Para Kazanma Yollari

  Herkes para kazanma diyince tıklama başı para veren Google Adsense tarzı sistemlerden bahsedeceğimi düşünebilir. Bundan önceki yazılarımda bahsetmiştim. Biraz farklılaşmak ve kazanç elde edebileceğimiz yerlerin sayısını artırmamız gerekiyor. Siteye sadece reklam koymak çok para kazanmak için yeterli olmayacaktır. Hem sitelerimizin içeriğini arttıracak, hemde bize para kazandıracak olan ürün satışı yapabileceğimiz siteleri araştırıp uygun olanlarını kullanmamız mantıklı olacaktır. Ben bizim kullandığımız bazı siteleri kısa kısa anlatacağım. Anlatacağım sistemler ağırlı olarak ingilizce siteler olacak, çünkü Türkiye'de bu yapılar malesef çok gelişmiş değil.

  Cafepress.com, siteye girdiğinizde göreceğiniz üzere kendi ürünlerinizi kendizin tasarlayacağı bir yer. Burada onlarca ürün oluşturup satabiliyorsunuz. Her ürünün bir temel fiyatı var ve kendi karınızı kendiniz belirliyoruz. T-shirt, şapka, çanta, bardak ve buna benzer ürünler tasarlayabiliyoruz. 10$ olan bir ürünü 20$'a satıp aradaki 10$ bizim hesabımıza işliyor, daha sonra bu kazandığımız paraları bize çek olarak gönderiyorlar. Sanatçı siteleri, hayran siteleri, hayvan siteleri, turizm siteleri aklınıza ne tarz site geliyorsa burayı kullanabilir. Tabi ki sitenin ingilizce olması satışlarınızın artmasına neden olacaktır.

  Allposters.com, adından da anlaşılacağı gibi poster satış sitesi. Daha önce art.com'u kullanıyorduk fakat ürün çeşitlerinden dolayı Allposters.com adresini kullanmaya başladık. Şansımıza ikisi birleşti. Yine de Allposters.com adresine üye olmanızı tavsiye ederim. Onlarca poster var ve buradaki içeriği CSV, Text ve XML olarak alıp, sitenizin tasarımına istediğiniz gibi yerleştirebiliyorsunuz. Birçok sitenizde buradaki ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

  Amazon.com, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden bir tanesi. Ağırlıklı olarak kitap satışı yapılmasına rağmen, artık teknolojik cihazlar, oyuncaklar, süs eşyaları, cep telefonları gibi bir çok şey satabilmek mümkün. Amazon.com ortaklık (affilliate) bölümünün en güzel özelliği sitenin tamamını kendi sitenizin içerisinde kullanabiliyorsunuz, sadece ödeme kısmında amazon.com'a gidiyor. Böylece sitenizdeki insanlar sizin sitenizden kopmadan alışveriş yapabiliyorlar. Ortaklık sistemine üye olup para kazanmak için anasayfanın en altında "Join Associates" linkine tıklamanız gerekiyor.

  Türkiye'deki benzer sistemler:
  Kitapyurdu.com - Kitap satış sitesi
  Hostbul.net - Hosting tanıtım sitesi
  Estore.com.tr - Alışveriş sitesi


  Kaynak: Moderatör Ejder'in Kişisel Blog'u "Hasanyasar.com"
 • 02-09-2005, 14:34:55
  #5
  jackal adlı üyeden alıntı:
  allposters ın oalyı nedır ustadım bıraz bılgı alabılırmıyım senden..
  bildiğimiz satış ortaklığı.. ama ünlülerin falan posterleri olduğu için fan sitleri çok kullanıyor.. abdde isen 20 $ abd dışındaysan 100 $da ödeme alınabiliyor(du)