• 29-03-2008, 12:09:38
  #1
  Selam arkadaşlar googledan şöyle bir mail geldi, yorumlamanızı rica ediyorum. Kurallara uymaya özen gösterdiğim ve ilk defa böyle bir uyarı aldığım için hiçbir fikrim yok:  Merhaba,

  Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, xxxx.com sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

  Yayıncılar, Google reklamlarını, (komşu içeriği reklamlara benzer şekilde biçimlendirerek ya da reklamları oyun ya da forum başlığı biçiminde oluşturarak) reklamları maskeleyecek tarzda yerleştiremezler.

  Ek olarak, yayıncılar, belli resimleri sitelerinde görüntülenen reklamlarla ilişkilendiremezler. Bu tür bir uygulama, kullanıcıları, resimlerin reklamverenin sunduğu ürün ve hizmetlerle doğrudan bir ilişkisi olduğu izlenimini doğurarak yanıltabilir.

  Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/adsense/policies) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

  Sayfanızı güncellediğiniz an değişiklikleri otomatikman tespit edeceğiz, ve reklam yayını etkilenmeyecektir. Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz, hesabınız etkin kalacaktır, fakat sayfanızda gelecek için reklam yayınlayamayacaksınızdır. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

  İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılar,

  Google AdSense Ekibi

  --------------------------------------------

  Bu durumda ben gerekli düzeltmeyi yapsambile google ın reklamlarını bu sitede yayınlayamayacak mıyım? Ya da google ın gözü sürekli benim üstümde mi olacak? Korkmaya başladım ki isteyerek, bilinçli olarak yaptığım bir yanlış değil bu..
 • 29-03-2008, 12:12:08
  #2
  Gerekli düzenlemeyi yap diye göndermişler zaten bu e-postayı. İlgili kısmı düzelterek reklam yayınlamaya devam edebilirsin.
 • 29-03-2008, 12:28:17
  #4
  benide uyarsaydın ya be google yanlış yaptın yanlış.