• 31-08-2015, 18:15:42
  #1
  Arkadaşlar bir kaç haftadır yeni bir proje üzerinde çalışıyorum çalıştıgım bu projede açtığım web sitesine ilk gün adsense reklamlarını yerleştirdim. Proje benim için çok önemli oldugu için web analizlerini maksimum inceleme altında tutuyorum.

  Sitemin indexleme işlemlerini takip ederken sayfa içeriği %100 özgün olmasına rağmen adsense reklamlarının bulundugu sayfaların SEO bazında geride kaldığını gördüm hem indexleme hem sayfa içeriği olarak adsense reklamlarını kaldırdığımda sayfaların otoritesinin yükseldiğini farkettim.

  Bunun üzerine sitemdeki tüm adsense reklamlarını kaldırdım.

  Bildiğiniz üzere google yeni açılan bir siteyi bir kaç ay gözetim altında tutuyor bu sürecte sitenin içerik yapısı link yapısı ve bir çok kriteri gözönünde bulundurarak sıralama degerlerini belirliyor.

  Adsensenin yeni bir siteye eklenmesi konusunda edindiğim tecrübenin gerçekten netliğini çok merak ediyorum. Bu konuda henüz tam karara varmış değilim Sizlerinde fikirlerini almak istiyorum. Gerçekten adsense reklamları ilk aşamada konulmalımı konulmamalımı bu konuda kaynakları araştırdım fakat net bir kaynak yok. Sizinde yaşadığınız bir tecrübe varmı paylaşın lütfen.

  Googlenin webmaster akademisinde iyi bir web sitesi oluştururken dikkat edilmesi gerekenler kısmında böyle bir kural var.

  Katılıma teşvik edici: Ürünlerinizin ve ekibinizin resimlerini veya kendi resimlerinizi ekleyerek sitenize renk ve hayat katın. Ziyaretçilerin dikkatinin dağılmaması için yazım, stil ve bilgi hataları olmamasını sağlayın. Aşırı miktarda reklam da ziyaretçilerin dikkatini dağıtabilir. Düzenli aralıklarla güncellemeler yayınlayarak ve yorum kutuları veya sosyal medya widget'ları koyarak ziyaretçilerle etkileşim içinde olun ve katılımda bulunmalarını sağlayın.

  Bu konuda daha ingilizce yada türkçe herhangi bir açıklayıcı bir kaynak varmıdır. Var ise paylaşırsanız sevinirim.
 • 31-08-2015, 18:30:39
  #2
  Üyeliği durduruldu
  Faydalı ve hakiki bir paylaşım teşekkürler. Yeni sitenin reklama boğulmuş olmasa bile hemen reklam almaya başlaması google açısından eksi puan.
 • 31-08-2015, 18:32:55
  #3
  Misafir
  Açılan sitenin kategorisine göre değişir bu. Eğer rekabetin düşük olduğu ve ziyaretçi sayısı az bir site açmışsanız, başlarda adsense eklemekten önce diğer işleri halletmeniz gerekir. Yok eğer işlek bir kategoriniz varsa, o zaman adsense de ufak ufak başlanabilir.
  Yaşadığıız sorunun nedeni şu olabilir; Adsense'teki hareketli reklam görüntülemeniz açıksa, bu reklamlar sayfa açılış süresini bir nebze negatif etkiler. Hem ziyaretçi açısından hem de Google botları açısından görsel kullanımınız da fazlaysa başlangıç için bir sorun yaşayabilirsiniz.
  Ortalama bir site için zaten benim kişisel kanaatim birkaç ay adsense yerine ziyaretçi odaklı çalışmaların ve link yapısının oluşturulmasını beklemek. Sürekli proje değişimine gidiliyorsa adsense gelir kontrolü amaçlı belki eklenebilir ama para kazanmak adına sabit bir projeye başlanmışsa ilk dönemler adsense o kadar da üzerine düşülmesi gereken bir durum değil. Kodları ne zaman isterseniz eklemek elinizde.
 • 31-08-2015, 18:37:31
  #4
  kendi görüşüm adsense ile altyapınızın alakası yok. Rekabete göre sıralamanız değişir. Kolay kelimede bir kaç backlink ile iyi yere gelir. Fakat güçlü moda gibi güçlü kelime için sağlam altyapı gerekir. İsterseniz ads, reklamları koymayın