• 03-08-2015, 11:30:26
  #1
  Üyeliği durduruldu
  Merhaba arkadaşlar google adsende google reklam sistemini aramızda bilmeyen yoktur.Adsende bir reklam firmasıdır ve sitenize bu firma aracılığıyla reklam alabilirsiniz. Ancak bu şirketten reklam almak hiç kolay değildir diğer şirketlerden aldığınız gibi basit bir şekilde alamazsınız. Google adsende'den reklam alabilmek için öncelikle emek harcamanız gerekmektedir.  Sizlere birazdan onay için gerekli olan çeşitli kurallar vereceğim.Bu kuralları yerine getirdiğiniz taktirde eğer farklı durumlar ve problemler söz konusu olmaz ise sizlerde google adsende onayı alabilirsiniz. Bu kurallardan biraz bahsedicek olursak.

  Çoğu kişi sitesinin onay almadığından dolayı yakınmaktadır.Hatta artık bu işin ticareti oluşmuş durumda belli miktar ücret karşılığında google adsende onayı alabilceğini öne süren kişiler yer almaktadır.Dediklerini yapabiliyorlar mı yada ne gibi bir amaçları var bilmiyorum ama böyle seçeneklere hiç gerek yoktur aşşağıda verdiğim kurallara uyarak sizde kısa bir süre içerisinde adsende tarafından onaylanırsınız.

  1 : Kopya İçerik : İlk kuralımız olarak hiç bir şekilde blogunuzda kopya içerik paylaşmayın.Yazılarınız kendinize ait olmalıdır ve özgün olmalıdır eğer başka bir internet sitesinden esinlenerek yazıyorsanızda içerik benzerlik testi yaparak yazınızı paylaşın benzerliğin en az seviye olmasına dikkat edin. Eğer daha önceden sitenizde kopya içerik paylaştıysanız hemen o yazıları sitenizden kaldırın.

  2 : İllegal İçerik : İnternet sitenizde kesinlikle yasaklı içerikler paylaşmayın.Eğer sitenizde paylaşılmış illegal içerikler varsa hemen silin ve google tarafından yeniden değerlendirilme isteyin. Yani sitenizde terör , cinsel içerik veya telif hakları içeren paylaşımlar varsa adsende onayı ihtimaliniz tamamen ortadan kalkıcaktır.

  3 : Paylaşım Sayısı : Sitenizde yer alan paylaşım sayısına göre adsende alma durumunuz değişecektir.Çoğu kişiye baktığımda daha sitesi 1 haftalık yaşını almadan sitesinde 2-3 yazı varken google adsende başvurusu yapıyor bu gibi bir durumda zaten adsende onayı almanız hemen hemen imkansızdır.Sizlere tavsiye vericek olursam adsende başvurusu yapmadan önce sitenizde en az 60 - 70 arası yazı bulunmalıdır. Tüm içerikler 200 - 300 kelime arası ağırlıklı olmalı ve tamamen özgün olmalıdır.

  4 : Gizlilik Politikası : Sitenizde mutlaka iletişim ve gizlilik politikası sayfası yer almalıdır. Bu şekilde daha hızlı bir onay sürecinden geçeceğinize emin olabilirsiniz. Örnek bir gizlilik politikası sayfası : http://kaganuslu.com/gizlilik-politikasi/

  5 : Hit Durumu : Google adsende onayı için sitenizin hit durumu oldukça önemlidir. Eğer google sitenize önemli bir trafik geldiğini farkederse onay almanız oldukça kolaylaşıcaktır. Ancak bazı kişilerden gördüğüm kadarıyla kesinlikle programla hit , yapay hit bu şekilde sitenize kesinlikle hit kazandırmayın. Bu gibi sistemlerden gelen ziyaretçiler siteniz için çok zararlıdır adsende tarafından onaylansanız bile zaman içerisinden banlanabilirsiniz.


  Ve siz değerli takipçilerime kısa bir taktik vericek olursam. Google adsende onayı almak için blogger ve wordpress sistemlerini kullanarak daha kolay bir şekilde onay alabilirsiniz iyi günler.

  KAYNAK : http://kaganuslu.com/adsende-onayi-almak-icin-kurallar/
 • 03-09-2015, 16:09:29
  #2
  Üyeliği durduruldu
  konu günceldir
 • 03-09-2015, 16:39:11
  #3
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  Siz bu yöntemi uygulayıp aldınız mı acaba sitenizde göremedim adsense ?
 • 03-09-2015, 16:43:05
  #4
  Üyeliği durduruldu
  sinan3 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Siz bu yöntemi uygulayıp aldınız mı acaba sitenizde göremedim adsense ?
  geçersiz tıklama nedeni ile banlandım ne yazık ki