• 02-08-2015, 20:59:30
  #1
  Merhaba arkadaşlar,

  Hepimizin isteği, hayali başarılı bir internet sitesi oluşturmak ve bu internet sitesinden gelir elde etmek! Ben de bu akıma kapılmış bir internet kullanıcısıyım. İlk bir haber sitesi açtım. Adsense onayı aldım. Fakat site tutmadı. Sonra bir partinin internet haberciliğini üstlendim. Buna uygun bir site açtım, adsense aldım ama yine tutmadı. Son olarak siyasi analiz sitesi açtım ve onun için de adsense aldım ve o da tutmadı : )

  Artık lanet gitsin diyerek bütün sitelerin hepsini açtığım gibi kapattım. Elimdeki ücretli yazılımları sattım ve gündemdeki ciddi konulardan uzak bir internet sitesi planı içine girdim. Fakat hali hazırda devam eden işlerim sebebiyle de buna vakit ayıramadım.

  Bir gün arkadaşımdan host aldım, WP kurdurdum ve bir tema aldım. Maksadım ilginç içerikler ekleyerek insanların hem dikkatini çekmek hem de hit alan bir site ortaya çıkarmaktı. sosyalio . com bu maksatla açıldı fakat sonrasında sitenin formatında değişikliğe giderek yeni konseptine kavuşturduk. yeni temayı siteye uyguladığımızda site 3 aydır açıktı ve içinde bir miktar kopya içerik vardı. Öncelikle bu kopya içerikleri temizleyerek yola çıktım.

  Kopya içerik varken adsense başvurusu yapmış ve onay almıştım. Bu yüzden sıkıntı olmadı.

  Sitemin bilinen yaygın sosyal medya hesaplarını açtım. Youtube kanalını da aktif ettim fakat şuan sadece video ekliyorum. Adsense entegrasyonunu yapmadım.

  Buradan sitemizin yeni temasını satın aldım.

  Yeni temadan sonra kopya içerik oluşmasın sitemiz tamamen özgün olsun diyerek sitemizde yer alan kategorilere uygun olarak R10 dışından 100 adet, R10'dan da 200 adet toplam 300 makale satın aldım.

  Günde ortalama 5-6 makale girerek yaklaşık 200 makale şuana kadar siteye ekledim.

  Siteyi Google, Yahoo, Bing, Yandex vb. bütün arama motorlarına kayıt ettim. Arama motorlarına ait Webmaster Tools'ları aktif olarak kullanıyorum.

  Buradan sitenin SEO için ihtiyaç duyabileceği platin paketi satın aldım.

  Bunların dışında da Buradan EDU ve GOV backlink paketi aldım.

  Alexa değerlerimde düşüş, Google ve diğer arama motorlarında index alma hızında artış gözle görülür vaziyete geldi.

  İnternet sitemin yemek tarifleri ve kadın moda alanlarında daha ön planda olmasını istediğim için backlinklerde anahtar kelimelerimi de buna göre belirledim.

  Sosyal Medya üzerinde dikkat çeken yemek tariflerinden bazılarını gönderiyi öne çıkar diyerek ortalama 200-300 bin insana erişmesini sağladım. Malum yeni site, rakip çok pastadan pay almakta zor...

  Bunlar benim şuana kadar uyguladığım yöntemlerdir. Bundan sonrası için benim planladığım rutin işler şöyle; 5 kişilik makale ekibine düzenli olarak özgün ve seo uyumlu makale yazdırmaya devam etmek. Facebook sayfasının takipçilerini arttırmak. Facebook'ta dikkat çeken içeriklerin ücretli reklamını yapmak.

  Sizce bundan sonrası için ne yapmalıyım?
  Yapıcı eleştirilerinizi paylaşarak destek vermenizi rica ederim.
 • 12-08-2015, 22:12:22
  #2
  Tecrübeli arkadaşlardan gelecek cevapları ben de beklemekteyim. Hocam bu arada site hiti nedir şuan için ? en azından bu tarz bir çalışma yapacaklara yol göstermiş olursunuz