Vergi Ve Adsense - Sayfa 11 - R10.net
 • 24-12-2015, 16:03:35
  #91
  radmin adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam ne yaptın %58 vergi mi olur

  https://www.r10.net/bilisim-hukuku/12...-ve-vergi.html
  Rica etsem hesap yapar mısınız? Ayda adsense üzerinde 12k kazanan kişinin aylık 2k gideri olduğunu varsayıyorum. Şahıs firması olursa toplam % kaç vergi öder ? Limited şirket olursa toplam % kaç vergi öder ?
 • 25-12-2015, 05:18:23
  #92
  delikurt55 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  her dönem belli zamanlar adsense vergi diye konular açar bunla ilgili ben resmi olarak öğrendiğim bilgiler ışığında anlatacağım.
  ADSENSEDEN KAZANILAN PARANIN VERGİSİ YOK

  2009dan beri yüklü miktarda adsenseden gelir elde etmekteyim. Yıllık 30.000+ Maliye gecen yıl (12 mart 2014) benim bu kazancımla ilgili görüşmek üzere gittim. Adsense ne google paramı kazanılır adam hiç bilmiyor tamamen umursamaz şekilde reklam sektoru olduğundan oldukca pahalı bir vergi cıkardı ek gelirle toplam 15+20 bin civari ben buna karşı cıktım. ordaki şef 6 gün sonraya gün verdi. eve geldim konuyla ilgili tüm sitelere girdim sonra bizim üst kat komşumuz var muhasebeci yanına cıktım konuyu anlattım.

  Direk hangi ülkenin diye sordu bana bende ödeme irlanda üzerinden geliyor ama şirket ABD dedim. Ödemenin yapıldığı ülke önemli dedi ve İnternetten "İRLANDA İLE ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMASINI" buldu.

  Anlaşmanın İmza Tarihi : 24/10/2008
  Resmi Gazete Tarihi : 10/08/2010

  bu anlaşmaya göre İrlanda daki bir şirketten ödeme alan Türkiyede yaşayan şirket çalışanları veya Türk vatandaşları İrlanda şirketlerinden alınan para için vergi ödemeyecek. Cünkü bu şirket zaten irlandaya ben bunları çalıştırıyorum diye vergi ödüyor. Türkiyede de ödendiğinde paradan 2 kere vergi verilmiş oluyor. Dolayısıyla Türkiye ye vergi ödemeniz gerekmemektedir.

  söz konusu anlaşma ile muhasebeye gittim ve gösterdim. hesap ekstresini gösterdim. Vergi dairesi birşey ödemeden ayrıldım. ve google gelen ücretten vergi ödemiyorum cünkü DEVLET BU HAKKI BANA VERMİŞ.


  Not: Vergi candır. Vergi kaçırmak kar değil zarardır. gerçekten ödemeniz gereken vergileri ödeyiniz.
  Not2: Konuyu baltayacak arkadaşlar lütfen kanıtlarınızla gelin kafanıza göre yorum yapmayın
  Not 3: Konu sabitlenmelidir bence


  Konuyla alakalı bazı yorumlara Cevaplar
  1 Genel olarak gelir elde ediyorsanız vergi vereceksiniz mantığı var
  vergi olayı bu kadar kolay olsaydı muhasebe ve maliye diye üniversitede bölümler olmazdı.
  2 Avrupaya kdv ödemiyoruz ama gelir vergisi öderiz
  Kdvyi Türkiyede Ürünü satan öder. Alıcılar değil. bizde pazarlamacıyız. Google calışanıyız. Örneğin babanız almanya emeklisi ise siz türkiyede o maaşın vergisini vermez. birde bazıları sırf bu yuzden şirket kurduruyor adamlara düşünsenize sizin mantıkla emekli ucreti icin bile şirket kurup vergi ödemek zorunda


  en önemlisi KONU HAKKINDA GERCEK HİÇBİR BİLGİSİ OLMADIĞI KENDİ MANTIĞINA GÖRE KARARLAR VERİP GİDİP YORUMLAR YAZMAYIN SADECE GÜLÜNC OLUYORSUNUZ  YAZILAN YAZILARA CEVAPLARIM...


  gelir vergisi çalışanlar için çalıştığın şirket öder. ve söz konusu kanunda tamamen bunun icin katma değer vergisi zaten bambaşka bir konu onun adsense ile hiç bir alakası yok. reklam olayı nın maliyesi basit usulde reklam olmuyor.
  bu mantıkla gidilmez. görünce şikayet edecksin.  senin dediğin kadar düz mantık bir sistem olsa üniversitelerde maliye ve muhasebe bölümleri olmazdı. Hepsiburada sitesinden reklam aldıysan yüzde 20 olarak senden gelir vergisi keser ve devlete öder bunu. aynı şeyi google yapıyor senin verginden gerekli yüzdeyi kesip Irlanda devletine ödüyor. AYRICA SENDE ÖDEME DİYE DEVLET ÇİFTE VERGİLENDİRME ANLAŞMASINI İMZALAMIŞ. ailende yurtdışında calışan varsa o maaşı için ayrı şirket kurup vergimi veriyor? almanya emeklisi varsa git sor aldığın maaşın vergisini mi ödüyor? LÜTFEN BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA KENDİ MANTIĞINIZA GÖRE YORUMLAR YAPIPTA MİLLETİ YANILTMA.  Maliye telefonla aradı. bir hanım efendi vergi dairesine gel dedi musait güne randevu verdi. her ay düzenli alıyordum ve tutarı bnde kalsın.  Aynen katılıyorum arkadaşa ama bazılaı anlamak istemiyor.
  senin dediğin kadar düz mantık bir sistem olsa üniversitelerde maliye ve muhasebe bölümleri olmazdı. Hepsiburada sitesinden reklam aldıysan yüzde 20 olarak senden gelir vergisi keser ve devlete öder bunu. aynı şeyi google yapıyor senin verginden gerekli yüzdeyi kesip Irlanda devletine ödüyor. AYRICA SENDE ÖDEME DİYE DEVLET ÇİFTE VERGİLENDİRME ANLAŞMASINI İMZALAMIŞ. ailende yurtdışında calışan varsa o maaşı için ayrı şirket kurup vergimi veriyor? almanya emeklisi varsa git sor aldığın maaşın vergisini mi ödüyor? LÜTFEN BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA KENDİ MANTIĞINIZA GÖRE YORUMLAR YAPIPTA MİLLETİ YANILTMA.
  senin dediğin kadar düz mantık bir sistem olsa üniversitelerde maliye ve muhasebe bölümleri olmazdı. Hepsiburada sitesinden reklam aldıysan yüzde 20 olarak senden gelir vergisi keser ve devlete öder bunu. aynı şeyi google yapıyor senin verginden gerekli yüzdeyi kesip Irlanda devletine ödüyor. AYRICA SENDE ÖDEME DİYE DEVLET ÇİFTE VERGİLENDİRME ANLAŞMASINI İMZALAMIŞ. ailende yurtdışında calışan varsa o maaşı için ayrı şirket kurup vergimi veriyor? almanya emeklisi varsa git sor aldığın maaşın vergisini mi ödüyor? LÜTFEN BİLMEDİĞİNİZ KONULARDA KENDİ MANTIĞINIZA GÖRE YORUMLAR YAPIPTA MİLLETİ YANILTMA.


  Dikkat edin hocam.

  Vergi vermemiz lazım, burada yaşıyorsan vergisini vereceksin, Paran uzaydanda gelse ticari iştir vergi vermen şart...

  Tarzında yazı yazanlara ve sürekli adsense vergi diye konu açanlara dikkat edin.

  Bu tarz konu açanların; Kimisi 3 aylık, kimisi 10 yıllık üyedir.
  ( Ama hepsinin ortak bir noktası var, Adsenseden para kazanamıyor olmalarıdır. )

  Vergi konusunu sürekli gündeme getirenler burada tanıtım yazısı, link satışı veya makale yazarlığından para kazanmaya çalışan şahıslar. Kimseyi küçümsemiyorum ama adsenseden ayda 10 bin kazananları görünce ağızlarının suyu akıyor ve genellikle kıskançlık hasetlik içerisine giriyorlar. Ne yapsakda bunların bu paraları almalarını engellesek diye harıl harıl çalışıyorlar. Eminim içlerinden Bimere, Maliyeye ve bilimum devlet kuruluşlarına "r10daki adsenseden gelir elde ediyorlar hemde ayda 50 bin kazanan bile var devlet neden bunlardan vergi almıyor." diye yazılı sözlü bildirimde de bulunuyorlardır.


  İstisnalar vardır elbet ama dediğim gibi olayın %90 ı Başarısız bir birey olup (aslında birey topluma yararlıdır, Bunlar kımıl zararlısı) KISKANÇLIK içinde kendince çözüm aramak.


  Arkadaşlar size tavsiyen böyle adamlara prim vermeyin. Konularına yazmayın konularının uplanmasına destekte bulunmayın. 1 yazar 2 yazar 3. üncüde kendide inanmaz artık.


  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:18:23 -->-> Daha önceki mesaj 04:49:55 --

  VERGİ VERMEN LAZIM TARZINDA YAZANLARA BİR BAKIN ALLAH AŞKINA Adsenseden para kazanamayan 10 tllik kuponlarn peşine koşan, bal, çanta, telefon kılıfı satan adamlar bize vergi vermen lazım diyor....


  İlk olarak çifte vergilendirme anlaşması var değilmi?
  1. Adworse reklam verenler googleye kdv ödemiyormu? Ödüyor. ( yani google kdvsini kesiyor ve irlandada bu kdvyi ödüyor) Kdv yok zaten hepsimiz uzlaştık bu konuda gelelim diğer konulara..
  2. Googleden Bize eft ile gelen paralar için fatura istiyormu? Hayır. ( Google bize ödeme yaparken fatura almadığı için bu paraları ne diye gider gösteriyor? Muhtemelen hizmet, işçi, reklam yayınlayan tarzında. )
  3. Hal böyle iken google bize ödediği paralar için zaten irlanda kanunlarına göre gelir vergisi vermekle mükellef mi? Evet. ( Ve kaynaktan bu paranın vergisini kesiyor. Bizden vergi alınması çifte vergilendirmeye girer.)

  Eğer çifte vergilendirme anlaşması olmasaydı hepimiz basit usulge gelir vergisi vermek zorunda kalacaktık. Ayrıca giderleri bu vergiden düşemeyecektik, Düşmek için en kötü olasılıkla şahıs şirketi açmak zorunda kalacaktık. Yani kısaca devlet basit usul verginin de basit usulu şeklinde giren paradan kaynakta vergi alacaktı. Zaten böyle bir durum olsaydı emin olun vergi diye düşünmek zorunda kalmazdınız. Banka hesabınıza para yattığında dekontunuz da %15 le %35 arası bir gelir vergisi kesintisi görürdünüz.

  Nasıl ki bankaya yatan vadeliden alınan vergiler düştükten sonra faiz hesabınıza yansıyorsa buda aynı durumda olurdu...


  Devlet bundan vergi alacaksa bile kanunu resmen çıkardığı zamandan sonra alabilir. Resmen "websiteside dönen reklamlardan aracı firmalar aracılığı ile gelir elde edenler " diye bir kanun maddesi çıkmadan vergide çıkmaz.

  Ha o kanun maddesi çıkıncada geriye dönük 5 yıllık vs alamazlar. Kanun resmi gazetede yayınlandıktan sonra alabilirler.

  Birde işin hukuki yönü var; Böyle bir kanun hukuka aykırımı olur uygunmu olur bilemem, Ama aykırı bile olsa yürütme kendileri oldukları için nasılsa bir kılıf bulurlar. Fakat dediğim gibi resmi olarak böyle bir kanun çıktığında çıktığı tarihten itibaren olan kazançlardan vergi alabilirler.
 • 25-12-2015, 09:53:37
  #93
  isober adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Dikkat edin hocam.

  Vergi vermemiz lazım, burada yaşıyorsan vergisini vereceksin, Paran uzaydanda gelse ticari iştir vergi vermen şart...

  Tarzında yazı yazanlara ve sürekli adsense vergi diye konu açanlara dikkat edin.

  Bu tarz konu açanların; Kimisi 3 aylık, kimisi 10 yıllık üyedir.
  ( Ama hepsinin ortak bir noktası var, Adsenseden para kazanamıyor olmalarıdır. )

  Vergi konusunu sürekli gündeme getirenler burada tanıtım yazısı, link satışı veya makale yazarlığından para kazanmaya çalışan şahıslar. Kimseyi küçümsemiyorum ama adsenseden ayda 10 bin kazananları görünce ağızlarının suyu akıyor ve genellikle kıskançlık hasetlik içerisine giriyorlar. Ne yapsakda bunların bu paraları almalarını engellesek diye harıl harıl çalışıyorlar. Eminim içlerinden Bimere, Maliyeye ve bilimum devlet kuruluşlarına "r10daki adsenseden gelir elde ediyorlar hemde ayda 50 bin kazanan bile var devlet neden bunlardan vergi almıyor." diye yazılı sözlü bildirimde de bulunuyorlardır.


  İstisnalar vardır elbet ama dediğim gibi olayın %90 ı Başarısız bir birey olup (aslında birey topluma yararlıdır, Bunlar kımıl zararlısı) KISKANÇLIK içinde kendince çözüm aramak.


  Arkadaşlar size tavsiyen böyle adamlara prim vermeyin. Konularına yazmayın konularının uplanmasına destekte bulunmayın. 1 yazar 2 yazar 3. üncüde kendide inanmaz artık.


  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:18:23 -->-> Daha önceki mesaj 04:49:55 --

  VERGİ VERMEN LAZIM TARZINDA YAZANLARA BİR BAKIN ALLAH AŞKINA Adsenseden para kazanamayan 10 tllik kuponlarn peşine koşan, bal, çanta, telefon kılıfı satan adamlar bize vergi vermen lazım diyor....


  İlk olarak çifte vergilendirme anlaşması var değilmi?
  1. Adworse reklam verenler googleye kdv ödemiyormu? Ödüyor. ( yani google kdvsini kesiyor ve irlandada bu kdvyi ödüyor) Kdv yok zaten hepsimiz uzlaştık bu konuda gelelim diğer konulara..
  2. Googleden Bize eft ile gelen paralar için fatura istiyormu? Hayır. ( Google bize ödeme yaparken fatura almadığı için bu paraları ne diye gider gösteriyor? Muhtemelen hizmet, işçi, reklam yayınlayan tarzında. )
  3. Hal böyle iken google bize ödediği paralar için zaten irlanda kanunlarına göre gelir vergisi vermekle mükellef mi? Evet. ( Ve kaynaktan bu paranın vergisini kesiyor. Bizden vergi alınması çifte vergilendirmeye girer.)

  Eğer çifte vergilendirme anlaşması olmasaydı hepimiz basit usulge gelir vergisi vermek zorunda kalacaktık. Ayrıca giderleri bu vergiden düşemeyecektik, Düşmek için en kötü olasılıkla şahıs şirketi açmak zorunda kalacaktık. Yani kısaca devlet basit usul verginin de basit usulu şeklinde giren paradan kaynakta vergi alacaktı. Zaten böyle bir durum olsaydı emin olun vergi diye düşünmek zorunda kalmazdınız. Banka hesabınıza para yattığında dekontunuz da %15 le %35 arası bir gelir vergisi kesintisi görürdünüz.

  Nasıl ki bankaya yatan vadeliden alınan vergiler düştükten sonra faiz hesabınıza yansıyorsa buda aynı durumda olurdu...


  Devlet bundan vergi alacaksa bile kanunu resmen çıkardığı zamandan sonra alabilir. Resmen "websiteside dönen reklamlardan aracı firmalar aracılığı ile gelir elde edenler " diye bir kanun maddesi çıkmadan vergide çıkmaz.

  Ha o kanun maddesi çıkıncada geriye dönük 5 yıllık vs alamazlar. Kanun resmi gazetede yayınlandıktan sonra alabilirler.

  Birde işin hukuki yönü var; Böyle bir kanun hukuka aykırımı olur uygunmu olur bilemem, Ama aykırı bile olsa yürütme kendileri oldukları için nasılsa bir kılıf bulurlar. Fakat dediğim gibi resmi olarak böyle bir kanun çıktığında çıktığı tarihten itibaren olan kazançlardan vergi alabilirler.
  http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20151224-7.htm

  Hocam dün çıkan kanunla artık vergi vermek kesinleşti diyebiliriz.
 • 25-12-2015, 10:06:59
  #94
  isober adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Dikkat edin hocam.

  Vergi vermemiz lazım, burada yaşıyorsan vergisini vereceksin, Paran uzaydanda gelse ticari iştir vergi vermen şart...

  Tarzında yazı yazanlara ve sürekli adsense vergi diye konu açanlara dikkat edin.

  Bu tarz konu açanların; Kimisi 3 aylık, kimisi 10 yıllık üyedir.
  ( Ama hepsinin ortak bir noktası var, Adsenseden para kazanamıyor olmalarıdır. )

  Vergi konusunu sürekli gündeme getirenler burada tanıtım yazısı, link satışı veya makale yazarlığından para kazanmaya çalışan şahıslar. Kimseyi küçümsemiyorum ama adsenseden ayda 10 bin kazananları görünce ağızlarının suyu akıyor ve genellikle kıskançlık hasetlik içerisine giriyorlar. Ne yapsakda bunların bu paraları almalarını engellesek diye harıl harıl çalışıyorlar. Eminim içlerinden Bimere, Maliyeye ve bilimum devlet kuruluşlarına "r10daki adsenseden gelir elde ediyorlar hemde ayda 50 bin kazanan bile var devlet neden bunlardan vergi almıyor." diye yazılı sözlü bildirimde de bulunuyorlardır.


  İstisnalar vardır elbet ama dediğim gibi olayın %90 ı Başarısız bir birey olup (aslında birey topluma yararlıdır, Bunlar kımıl zararlısı) KISKANÇLIK içinde kendince çözüm aramak.


  Arkadaşlar size tavsiyen böyle adamlara prim vermeyin. Konularına yazmayın konularının uplanmasına destekte bulunmayın. 1 yazar 2 yazar 3. üncüde kendide inanmaz artık.


  --R10.NET; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 05:18:23 -->-> Daha önceki mesaj 04:49:55 --

  VERGİ VERMEN LAZIM TARZINDA YAZANLARA BİR BAKIN ALLAH AŞKINA Adsenseden para kazanamayan 10 tllik kuponlarn peşine koşan, bal, çanta, telefon kılıfı satan adamlar bize vergi vermen lazım diyor....


  İlk olarak çifte vergilendirme anlaşması var değilmi?
  1. Adworse reklam verenler googleye kdv ödemiyormu? Ödüyor. ( yani google kdvsini kesiyor ve irlandada bu kdvyi ödüyor) Kdv yok zaten hepsimiz uzlaştık bu konuda gelelim diğer konulara..
  2. Googleden Bize eft ile gelen paralar için fatura istiyormu? Hayır. ( Google bize ödeme yaparken fatura almadığı için bu paraları ne diye gider gösteriyor? Muhtemelen hizmet, işçi, reklam yayınlayan tarzında. )
  3. Hal böyle iken google bize ödediği paralar için zaten irlanda kanunlarına göre gelir vergisi vermekle mükellef mi? Evet. ( Ve kaynaktan bu paranın vergisini kesiyor. Bizden vergi alınması çifte vergilendirmeye girer.)

  Eğer çifte vergilendirme anlaşması olmasaydı hepimiz basit usulge gelir vergisi vermek zorunda kalacaktık. Ayrıca giderleri bu vergiden düşemeyecektik, Düşmek için en kötü olasılıkla şahıs şirketi açmak zorunda kalacaktık. Yani kısaca devlet basit usul verginin de basit usulu şeklinde giren paradan kaynakta vergi alacaktı. Zaten böyle bir durum olsaydı emin olun vergi diye düşünmek zorunda kalmazdınız. Banka hesabınıza para yattığında dekontunuz da %15 le %35 arası bir gelir vergisi kesintisi görürdünüz.

  Nasıl ki bankaya yatan vadeliden alınan vergiler düştükten sonra faiz hesabınıza yansıyorsa buda aynı durumda olurdu...


  Devlet bundan vergi alacaksa bile kanunu resmen çıkardığı zamandan sonra alabilir. Resmen "websiteside dönen reklamlardan aracı firmalar aracılığı ile gelir elde edenler " diye bir kanun maddesi çıkmadan vergide çıkmaz.

  Ha o kanun maddesi çıkıncada geriye dönük 5 yıllık vs alamazlar. Kanun resmi gazetede yayınlandıktan sonra alabilirler.

  Birde işin hukuki yönü var; Böyle bir kanun hukuka aykırımı olur uygunmu olur bilemem, Ama aykırı bile olsa yürütme kendileri oldukları için nasılsa bir kılıf bulurlar. Fakat dediğim gibi resmi olarak böyle bir kanun çıktığında çıktığı tarihten itibaren olan kazançlardan vergi alabilirler.
  2. Tanımlar ve Kısaltmalar
  Bu Tebliğde geçen;
  Aracı Hizmet Sağlayıcı: 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda tanımlanan başkalarına ait iktisadi ve ticari faaliyetlerin yapılmasına elektronik ticaret ortamını sağlayan gerçek ya da tüzel kişiyi,
  Başkanlık: Gelir İdaresi Başkanlığını,
  BTRANS: Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Bilgi Transfer Sistemini,
  İnternet Reklamcılığı Hizmeti: İnternet ortamında verilen ticari amaçlı reklam ve tanıtım hizmetini,
  İnternet Reklamcılığı Hizmet Aracısı: İnternet ortamında ticari amaçlı reklam ve tanıtım hizmetinin verilmesine aracılık eden gerçek ya da tüzel kişiyi,
  Ödeme Hizmeti: 6493 sayılı Kanunun 12 nci maddesinde belirtilen hizmetleri,
  Ödeme Kuruluşu: 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında yetkilendirilmiş tüzel kişiyi,
  TCKN: Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını,
  VKN: Vergi kimlik numarasını
  ifade eder.


  3.3. İnternet Reklamcılığı Hizmet Aracıları
  İnternet ortamında ticari amaçlı reklam hizmetlerinin verilmesine aracılık edenler takvim yılının birer aylık süreleri içerisinde aracılık ettikleri reklam hizmetlerine ilişkin olarak;
  a) Reklamın yayınlandığı internet adresini ve internet adresinin ait olduğu kişi ya da kurumun adı soyadı/unvanı ile TCKN/VKN bilgilerini,
  b) Reklam veren gerçek ya da tüzel kişilere ilişkin ad soyad/unvan ile TCKN/VKN bilgilerini,
  c) Tahsil ettikleri reklam hizmeti bedelini,
  bu Tebliğin 4 üncü bölümünde açıklanan yöntemle elektronik ortamda Başkanlık sistemine ileteceklerdir.
  Reklam hizmetinin gerçekleştirilmesinde birden fazla aracı bulunması durumunda her bir aracı kendi gerçekleştirdiği işleme ait bilgileri iletecektir.

  Özet: Sıkıntı büyük.
 • 25-12-2015, 10:07:00
  #95
  hsn2759 adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20151224-7.htm

  Hocam dün çıkan kanunla artık vergi vermek kesinleşti diyebiliriz.
  Artik resmi agizdan birilerinin aciklama yapmasi gerekiyor
 • 25-12-2015, 10:32:29
  #97
  akvarist adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Artik resmi agizdan birilerinin aciklama yapmasi gerekiyor
  Hocam resmi gazetede yayınlanmış başka bir resmi açıklamaya gerek yok bence. Direk online reklam sektörüne yönelik bir yasa Adsense de dahil olmak üzere.

  HelixTM adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Hocam youtube iş ortakları için de geçerli mi bu ?
  Geçerli olacaktır hocam. Sonuçta orda yayınlandığınız reklamlar da internet reklamcılığı sektörüne giriyor.
 • 25-12-2015, 10:37:04
  #98
  7 aya kadar çok var o zamana kadar nasıl olucağı ne ödüyceğimiz btransa nasıl kayıt olacağımızı açıklarlar. Anladığım kadarı ile btransda geliri ve faturalı gideri girip daha sonra düşün vergiyle sonuclandırılacaz. Burada adsense eğer aylık bildirim yapmazsa bunu bankalar yapcak. Hesapları dondurup yılda 1 kez alıp 1 kez beyan vermek daha mantıklı veya yuklu miktarlar için kıbrıs hesabı açılıp para ordan alınıp elle tr getirilebilir. Onları araştırmak şart oldu. İşin kötüsü bu kanına bakınca kdv felanda geçirecekler gibi.


  Kına yakacak arkadaşlar adreslerini pm ile atsınlar kınalarını yollıycam.
 • 25-12-2015, 10:41:22
  #99
  Tanıdığım bir maliyeci arkadaş var onun ile konuşup durumu yazarım arkadaşlar buraya benim anladığım internetten reklam yayınlayanlardan vergi alacak ama buna adsense dahil olmayacak çünkü adsense kazancımızın vergisini biz irlandaya ödüyoruz ortada bir mevzuat var açık açık çifte vergiyi önlemek için yapılmış olan bu vergi olayı adsense harici reklamlar için vergi diye düşünüyorum
R10.net sizlere daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanıyor.R10.net'i kullanarak çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.
Detaylı bilgi almak için Gizlilik ve Çerez Politikası metnimizi inceleyebilirsiniz.