• 14-03-2008, 22:48:58
  #1
  Yeni baslayan arkadaslar halkimizin ortak hastaligi oldugu üzere imzaladiklari sözlesme dahil hiçbir yardim bölümünü okuma geregi duymadan dogrudan nasil daha fazla para kazanirim insanlari yaniltarak reklamlara tiklatirim gibi cinlikler düsünmeye basliyorlar... Google gibi milyar dolarlik bir dünya devini bakkal amca kadar hesap bilir saniyorlar sonuç olarak "Google rezaleti" "Haksiz yere ban yedim" "Yeter artik google" gibi basliklar açip... ama baskalari da yapiyor beni niye banladi ya da birkez yaptim önce uyarmasi gerekirdi diyorlar... Hatta en çok güldügüm de "Benim de 3 hesabimi banladilar" diyen ve birden fazla hesap sahibi olmanin yasak oldugunu bilmeyen arkadaslar...

  Yeni baslayanlara bir tavsiyem var... hatta eskilerede bir hatirlatma olur... asagidaki kurallari okuyun ve uygulayin... Fair Play kurallari içinde oynayin bu oyunu ki Adsense'den BANLANMAYIN!!!

  Kendi Google reklamlarınızı tıklamayın.
  Kendi sitenizde Google reklamlarını tıklamanız her ne sebepten olursa olsun yasaktır. Sitenizde görünen bir reklamveren hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız o reklamın URL'sini doğrudan tarayıcınızın adres çubuğuna yazın ya da AdSense ön izleme aracını kullanın.

  Diğer kullanıcılardan Google reklamlarına tıklamalarını istemeyin.
  Kullanıcılar Google reklamlarına reklamı yapılan hizmetlerle ilgilendikleri için tıklamalıdır. Kullanıcıları Google reklamlarınızı tıklamaya doğrudan ya da dolaylı olarak teşvik etmeniz reklamverenlerin maliyetinin artmasına ve hesabınızın devre dışı bırakılmasına neden olabilir.

  Açılan komut istemleri veya otomatik olarak yüklenen yazılımlar kullanmayın.
  Google, kullanıcıların İnternet'te daha iyi bir deneyim sahibi olmasını ve bu çabaların bir parçası olarak da sorumlu yazılım ilkelerini tanıtmayı amaçlar. Google reklamlarını gösteren sitelerin kullanıcılardan bilgisayarlarına bir yazılım kurmalarını istemesine izin verilmemektedir. Ayrıca yayıncılar, kullanıcıların tarayıcılarının ana sayfalarını otomatik olarak ya da açılan komut istemleriyle değiştirmeyi denememelidirler.

  Sitenizin nasıl tanıtıldığının farkında olun.
  Google reklamlarını gösteren sayfalar istenmeyen bir açılan pencereyle yüklenmemelidir. Bu da yayıncıların trafik satın alırken veya üçüncü taraflarla reklam kampanyaları oluştururken çok dikkatli olmaları gerektiği anlamına gelir. Bir reklam ağıyla sözleşme yapmadan önce, sitenizi açılan pencerelerde veya yazılım uygulamaları işlemlerinin bir sonucu olarak göstermeyeceklerinden emin olmalısınız.

  Google reklamlarını izin verilmeyen içeriğe sahip sitelere yerleştirmeyin.
  Google reklamlarını yetişkinlere yönelik içerik, kumarla ilgili içerik veya uyuşturucularla ilgili içerik gibi program politikalarımız tarafından yasaklanan içeriğin yanında gösteremezsiniz. Tüm sayfalarınızın bu politikalara uygun olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

  Google ticari markalarına saygılı olun.
  Google sayfalarını çerçeve içine almak veya taklit etmek Google Marka Özelliklerinin Kullanımı İçin Yönergeler uyarınca kesinlikle yasaktır. Ayrıca yayıncılar Google ticari markalarını, logolarını, web sayfalarını veya ekran görüntülerini Google'ın izni olmadan kullanamazlar.

  AdSense kodunda değişiklik yapmayın.
  AdSense, AdSense hesabınızda çok çeşitli onaylanmış biçimler, renkler ve özellikler sunmaktadır. Ancak, kodunuzu oluşturduktan sonra kodun herhangi bir yerinde değişiklik yapmamanızı ya da reklamların düzenini, işleyişini, hedeflemesini veya dağıtımını Google tarafından bunu yapmanız için özellikle yetki verilmediği sürece ve hiçbir nedenle değiştirmemenizi rica ederiz.

  Kullanıcıların olumlu bir deneyim edinmesini sağlayın.
  AdSense ağında çok fazla açılan pencere içeren, trafik elde etmek için gizli yönlendirme yöntemleri kullanan veya web'de normal gezinmeyi diğer bir şekilde engellemeye çalışan sitelere izin verilmez. Sitenizin kullanıcılarınızı hiçbir şekilde aldatmadığından emin olun. Genel olarak sitenizde kullanıcıların iyi bir deneyim edinmesini sağlamak için kaliteyle ilgili olarak Web Yöneticisi Yönergelerimizi uygulayın.

  Reklamverenler için iyi bir ortam sağlayın.
  Google Reklamlarını gösteren siteler reklamverenlere iyi fırsatlar sunmalıdır. Kullanıcılar istemediği halde reklamlarda tıklamalar tetiklemek için hileler veya aldatıcı uygulamalar kullanan siteler yasaklanmıştır.

  Bu yukaridaki kurallarin birini bile ihlal etmeniz ve birkez bile ihlal etmeniz BAN sebebidir... Hepimiz "I agree" diyerek o kurallari kabul ettigimize göre oyunu kuralina göre oynacagiz...

  Bol kazançli günler dilerim...
 • 14-03-2008, 22:57:03
  #2
  Dostum ellerine saglik
  Bizi bilgilendirdigin icin Tesekkur Ederim
 • 14-03-2008, 22:58:32
  #3
  bilgi için teşekkrüler dikkat edicem.
 • 17-03-2008, 02:08:15
  #6
  Birsey degil arkadaslar umarim herkes okur.. bundan sonra ona göre hareket eder de bu tarz sorunlar yasamayiz...
 • 17-03-2008, 12:54:17
  #8
  özlü bilgiler ama banlandık bile :Q üstelik bunlarada dikkat ediyorduk. adamlar baktılar bu adam yıllardır kazanıyor kazandırıyor dedi şimdide banladı oldu bitti. hatta tanıdıklarıma bile diyordum tıklamayın sallayın boş verin diye ama nasip buraya kadarmış ve artık bıraktık adsenseyi oldu bitti. bir dahada artık girmeyiz.