• 30-03-2015, 14:42:12
  #1
  Yeni sitem için başvurdum pek anlayamadım

  Tam olarak türkçesi nedir?

  Alıntı
  AdSense başvurunuzun durumu

  Reklam kodunu kendi web sitenize uygulamak için Google AdSense hesabınızı genişletme konusunda gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz. Başvurunuzu inceledik ve maalesef, şu anda bu başvuruyu onaylayamıyoruz. İş ortağı sitelerinde reklam göstermenize olanak tanıyan mevcut AdSense hesabınız, bu onaylanmama durumundan etkilenmez.
  Başvurunuz aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir.
  Sorunlar:
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
 • 30-03-2015, 22:16:21
  #2
  Merhaba

  Tam olarak Türkçe eğer var ise kopya olmayan bir içerik sunun ve sitenizin dolaşım kolaylığı (yani üst menü bağlantısı, sayfa içinde diğer ilgili sayfalara verilen bağlantılar ve varsa sidebar bağlantılarınız) sağlayacak şekilde ve kullanıcıların anlayabileceği ve rahat bir şekilde aradığını bulabileceği şekilde olsun demiş.