• 25-03-2015, 13:00:53
  #1
  Dostlar merhaba,
  Benim Admob (Adsense) hesabım ile bir arkadaşımın admob (adsense) hesabı var. Adsense üzerinden düzenli gelir elde ediyoruz. Kendime ait bir vergi numaram var ve kazandığım paranın vergisini ödüyorum. Arkadaşım bu işlere yeni girdiği için ilk başta şirket açmadı. Şirket açmakta istemiyor. Başka bir yerde çalışıyor. Benim şirketim üzerinden vergilendirmek istiyoruz parayı. Durum böyle olunca arkadaşımın parasını benim hesabıma çekmem gerekiyor. Günün belli saatleri aynı ipden farklı bilgisayarlardan adsense hesaplarına girip kontrolleri sağlıyor yeni reklam birimleri (mobil uygulamalar için) oluşturuyoruz. Eğer arkadaşımın hesap ismini benimki ile aynı yaparsam banlanma tehlikesinden korkuyorum.

  Çünkü benim ismimle arkadaşımın ismi aynı olacak. Farklı bilgisayarlardan girmemize rağmen aynı ağı kullanıyor olacağız. (Aynı ip)

  İki adsense hesabı olmasıda bildiğim kadarı ile kural ihlali ve bu işlemi böyle yapmak istemiyoruz. Benim banka hesabıma başka Arkadaşımın hesabını nasıl çekebiliriz?

  Son olarak Arkadaşımdaki admob hesabına düzenli bir gelir söz konusu ve ordaki uygulama kanallarını kapatmamız ciddi gelir kaybı sağlar. Bu kanalları kapatmadan kendi hesabımda uygulama kanalı açsam ve uygulamaları kendi Admob IDleri ile güncellesem. Googleda bir kural ihlali oluşturur mu?


  Teşekkürler
 • 25-03-2015, 13:32:58
  #2
  Yalnızca sizin hesabınız üzerinden kullansanız hiçbir problem olmaz. Farklı kanallar üzerinden sitelerinizi takip edersiniz.
 • 25-03-2015, 13:40:25
  #3
  Üyeliği durduruldu
  1 Hesap yerine 2 hesap kulanmanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Tek hesapda 10 bin yapacağınız yere 2 hesapda 5 bin 5 bin bölün banlanırsa yarısı gider.
 • 25-03-2015, 13:51:46
  #4
  Şahıs şirketiyse, kazançları birleştireceğiniz zaman kar da artacağından üst vergi dilimine geçip daha fazla vergi vermek zorunda kalabilirsiniz, bunu da göz önünde bulundurun derim.
  http://muhasebedersleri.com/pratik-b...-oranlari.html
 • 25-03-2015, 14:12:49
  #5
  OceanSpray adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yalnızca sizin hesabınız üzerinden kullansanız hiçbir problem olmaz. Farklı kanallar üzerinden sitelerinizi takip edersiniz.
  Yorumlarınız için teşekkür ederim. Adsense dediğime bakma aslında Admob gelirleri. Admob artık Adsense olduğu için ondan öyle yazdım. Admob gelirlerimde bilindiği üzere Playde bulunan uygulamalardan geliyor. Şöyle birşey yapsam acaba sıkıntı yaşarmıyım?

  Var olan uygulamaların sadece Admob IDlerini değiştirip kendi hesabımda yeni admob açıp taşısam. Ban sebebi doğurur mu ?