• 06-03-2008, 06:13:04
  #1
  Merhaba arkadaşlar.. Bazı arkadaşların sitelerinde, reklamlarını engellemek istediklerini fakat yayıncı sitelerin görünen değilde gerçek url adreslerini bulurken zorlandıklarını gördüm bu nedenle bu konuyu açma gereği duydum.
  Bilindiği gibi yayıncının kendi reklamlarına tıklaması adsense ihlaline neden oluyor.
  Bu nedenle gerçek URL'yi kolayca öğrenmek için Googlenin kendi çıkartmış olduğu internet explorer eklentisini indirmemiz gerekiyor. "AdSense Önizleme Aracı" na sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek bu eklentiyi indirebilirsiniz.
  Daha sonra, indirmiş olduğunuz masaüstünüzdeki preview isimli dosyaya çift tıklayın.
  Bir onay penceresi gelecektir, devam etmek için Evet e tıklayın. Kayıt güncellemesi kendi kendine kurulacaktır.
  Tüm açık IE pencerelerini kapatın ve yeni bir pencere açtıktan sonra reklamları yayınladığınız web sayfasına sağ tıklayıp "Google Adsense Preview Tool" isimli seçeneğe tıklayınız.
  Karşınıza sitenizdeki tüm reklamlar gelecektir reklamların yanındaki kutucuklardan urlsini görmek istediklerinizi seçiniz ve sol üstteki "Show Selected Urls" linkine tıklayarak istediğiniz linkleri öğrenmiş olursunuz..

  Bu arada bilmeyen varsa engellemek istediğiniz sitelerin adreslerini yukardaki gibi öğrenip
  adsense sayfasından > adsense kurulumu > rekabetçi reklam filtresi kısmındaki alana yapıştırıp > değişiklikleri kaydet şeklinde ekleyebilirsiniz.
  Değişiklikler bir kaç saat içinde etkin olacaktır.

  Adsense önizleme aracını geri kaldırmak için ise "AdSense Önizleme Aracı Sil" buraya sağ tıklayarak eklentiyi çalıştırınız.Böylece kurmuş olduğunuz eklentiyi kaldırırsınız.

  Not:
  . Bu eklenti yalnızca IE içindir..
 • 06-03-2008, 10:29:25
  #2
  valla çok sağol bununla adsense bağlantılarındaki url leri görüyorsak süper olur indirdim tşk