• 04-03-2015, 11:17:32
  #1
  cxc
  Üyeliği durduruldu
  Merhabalar arkadaşlar, 6 aydır aktif olan 13 yaşında hiçbir şekilde hiçbiryerden banı olmayan, içerisinde 500e yakın özgün içerik bulunan ücretli temalı, içerisinde illegal politikalara aykırı hiçbir konu olmadığı halde.

  Adsense onayı alamadı.

  Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum dostlar.
 • 04-03-2015, 11:37:42
  #2
  Adsense'nin red mesajı nedir ? Site orjinal ve oldukça güzel. Saçma sapan blogların spam blogların onay aldığı bir dönemde red almanız beni şaşırtmadı açıkçası. Farklı zaman dilimlerinde tekrar denemenizde fayda var. Ayrıca siteyi satmayı düşünürseniz mesaj atabilirsiniz.

  Kolay gelsin.
 • 04-03-2015, 11:56:27
  #3
  Kimlik doğrulama veya yönetimden onay bekliyor.
  cxc adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Merhabalar arkadaşlar, 6 aydır aktif olan 13 yaşında hiçbir şekilde hiçbiryerden banı olmayan, içerisinde 500e yakın özgün içerik bulunan ücretli temalı, içerisinde illegal politikalara aykırı hiçbir konu olmadığı halde.

  Adsense onayı alamadı. Site bu.

  Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum dostlar.
  Merhaba içerik olarak siteniz yeterli. Seo ve site hız ayarlarınız çok kötü. Adsense kaliteli siteleri tercih ediyor genelde. Site içi çalışma yapıp başvurmanızda fayda var.
 • 04-03-2015, 12:24:08
  #4
  cxc
  Üyeliği durduruldu
  Alıntı
  arşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.

  Bu şekilde bir mail geldi. Site içi ne gibi bir çalışma yapılması lazım sizce?
 • 04-03-2015, 12:38:18
  #5
  cxc adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Bu şekilde bir mail geldi. Site içi ne gibi bir çalışma yapılması lazım sizce?
  Pm gönderdim.
 • 04-03-2015, 13:49:42
  #6
  Hit 'te bu konuda etken olduğunu düşünüyorum hitiniz var mı varsa ne kadar ?
 • 04-03-2015, 13:57:03
  #7
  Tema çok yorucu geldi bana. Temayı değiştirin bence.
 • 04-03-2015, 14:15:51
  #8
  Adsense şu sıralar neler yapıyor, neleri baz alıyor bilinmez ama, her türlü yol denendi. Eski site ile başvuruldu, ret edildi. Video var denildi ret edildi. Kaldırıldı yine ret edildi. Yeni site açıldı ret edildi. Özgün içerik girildi, bekletildi, üzerinde çalışıldı ret edildi. Eski domainli özgün site ile başvuruldu ret edildi. Edildi de edildi. Zengin içerikli site istiyorlarmış, tamam istersin güzel arkadaşımda, bizim fakir olan içerik tarafımız nedir onuda söyle en azından. Robot misali oto mesajlar ile telifmiş, fakir içerikmiş miş miş muş muş. Ama negatif tarafı söylemiyor, onu söyle halledelim. Bu ingilizcesinde de aynı, Türkçesinde de. Anlam veremedik. Eskiden tıklardın başvuru tuşuna, 1 saate kalmaz hesabında onaylanırdı, reklamında görünürdü. Adsense alternatifi arıyorsun, yok saçma sapan siteler, networkler, üstüne saçma reklamlar. Adsense bu bakımdan iyi ve tekel durumda ama kullanıcılarına biraz daha açık olmalıdır. Ayrıca ilk başvuru sırasında "büyük küçük her türlü site için para kazanma" gibi açık bir cümle yazıyor ama ret mesajlarında fakir-zengin içerik bahanesi sunuyor. Küçük nedir, büyük nedir. Tanım kargaşası var bunlarda... Vs vs... Adsense nin artı tarafları için yazılacak az ama eksi tarafları için yazılacak çok. Yaz yaz da bitmez. Bunu en güzel şekilde, forumda bulunan ve bu konuda uzman olan kişiler gerek ücretli gerekse gönüllü yardım ederek halletmektir. Bununda uzmanları vardır, nasıl reklam yerleştirmenin uzmanları varsa...

  Çok yazdım, kusura kalmayın.
 • 04-03-2015, 14:31:08
  #9
  cxc
  Üyeliği durduruldu
  Şuan hitim tekil 1k ve %80i google üzerinden geliyor %20 lik kısım ise devamlı gelen ziyaretçilerim.

  Siteyi biraz önce apache gzip ve cache özelliği ile baya bi hızlandırdım. Bence bunları manuel değil bir yazılımla onay veriyorlar.