• 19-02-2015, 17:49:37
  #1
  Öyle olmaz, böyle olmaz, şöyle de olmaz diyenlere söylüyorum nasıl oluyor şu adsense onayı?

  Daha önce tüm ajanslara üye olduğum, piyasada satılmayan özel bir php tasarımla yayın hayatına başladığım bir haber projem vardı.

  Reklam alanları boş kalmasın diye yanımızda çalışan bir webmaster'ın adsense reklam kodlarını sayfaya yerleştirmesine izin verdim. Kendine ait başka bir sayfadaki illegal içerikten dolayı 2013 yılınn başında adsens hesabı kapatıldı.

  Benim sayfa (domain) banlandı. Eyvallah kabul ettik. Ama o adsense hesabına güven açısından beni de izleyici olarak eklediği için benim kişisel mail adresim de banlandı. Onu da kabul ettim..

  Şimdi 2 ay oldu Site linkteki porjeye başladım. İçeriğe google özgünlük analizinden %1oo almayan içerik girmedim.

  Telif sorunu yaşamamak için, Stock Photo üyeliği aldım, ve gerçekten 3 kişi deli gibi emek verdik, videolar için Html 5 özelliği olan Jw Player Pro satın aldım. Kullanıcıların hoşuna gidiyor diye Test yazdırdım. Ve yine yeni bir ip, yeni bir telefon hattı, yeni bir mail adresinden adsense başvurusu yaptım. 1. aşamayı geçtim. 10 gün bekledikten sonra dün gece yine red cevabı geldi..

  Nedir bunların derdi? İnat ettim, kafayı yicem...

  Not: Sayfanın hiti iyi, hepsi sosyal medyadan gelmiyor, organik aramalar ile gelenler var, direct gelenler de var.

  Sitede şuan 76 özgün her biri en az ortalama 200 karakterden içerik mevcut, google'da hatta ne diyor yazınca bile nediyor.com ile birlikte 1. sayfada çıkıyor.

  Aşağıda 1 haftalık tüm trafik analytics'i var..


  Siteyi inceleyip işi bilenler yorum yaparsa sevinirim..  Aldığım red mailinde aynen şu yazıyor..  Karşılama e-postamızda belirttiğimiz gibi, AdSense kodunu sitelerinize yerleştirmenizin ardından AdSense başvurunuz üzerinde ikinci bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Bu incelemenin sonucunda, aşağıda belirtilen ihlaller nedeniyle hesabınızı onaylamadık:
  Başvurunuz, aşağıdaki nedenlerden dolayı kabul edilmemiştir
  Site, Google politikalarıyla uyumlu değil: Siteniz Google AdSense program politikaları veya Web Yöneticisi Kalite yönergeleri ile uyumlu olmadığı için, şu anda AdSense başvurunuzu onaylayamıyoruz. Hedefimiz, reklamverenlerimize zengin ve anlamlı içerik sağlayıp, organik trafik alan ve kullanıcılarımıza da iyi hedeflenmiş reklamlar göstermemize olanak veren siteler sunmaktır. Şu anda sitenizin bu ölçütleri karşılamadığını düşünüyoruz.

  Aşağıda sitenizde kullanıcı deneyimini iyileştirmenize ve AdSense ölçütlerine uymanıza yardımcı olacak bazı öneriler verilmiştir:

  Google reklamları gösteren sitelerin kullanıcılara yüksek bir değer sunması önemlidir. Bir yayıncı olarak, kullanıcılara sitenizi ziyaret etmek için bir neden sunan, benzersiz ve alakalı içerik sağlamalısınız.
  Otomatik olarak oluşturulmuş sayfalara veya çok az orijinal içerik barındıran ya da hiç orijinal içerik barındırmayan sayfalara reklam yerleştirmeyin.
  Siteniz, anlaşılır bir gezinme sistemi ve genel düzen sunarak iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamalıdır. Kullanıcılar, sayfalarınız arasında tıklama yoluyla kolayca gezinebilmeli ve aradıkları bilgileri bulabilmelidir.
 • 19-02-2015, 18:04:25
  #2
  Adsense bu aralar nasıl site kabul ediyor anlamış değilim. Sanırsam site kabul politikalarını değiştirdiler. Tavsiyem bir süreliğine farklı bir reklam şirketi kullanmanız veya direkt(reklam verenden) reklam almanız.
 • 19-02-2015, 18:50:34
  #3
  zcode adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Adsense bu aralar nasıl site kabul ediyor anlamış değilim. Sanırsam site kabul politikalarını değiştirdiler. Tavsiyem bir süreliğine farklı bir reklam şirketi kullanmanız veya direkt(reklam verenden) reklam almanız.
  Cevabınız için teşekkür ederim. Site kabul politikalarını inanın anlayamıyorum. İçeriğinde 10 makale olanlar bugün onay almışlar.. Çok garip gerçekten...
 • 19-02-2015, 18:55:47
  #4
  Sitede reklam gözüküyor hocam. Onaylandıysa hayırlı olsun
  Farklı bir hesap kullanıyorsanız hesabı tehlikeye atabilir bu durum bilginize...
 • 19-02-2015, 19:01:52
  #5
  MuminYazar adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sitede reklam gözüküyor hocam. Onaylandıysa hayırlı olsun
  Farklı bir hesap kullanıyorsanız hesabı tehlikeye atabilir bu durum bilginize...
  Red alınca google'ın reklam kodlarını kaldırdım. Boş kalmasın diye eski sitede kullandığım partner bir firmanın kodlarını koydum.
 • 19-02-2015, 20:01:57
  #6
  Sanırım sizinde sorununuz benim gibi.
  Muhtemelen hit kaynağından ötürü red yiyoruz.
  Sosyal ağlar'dan hit çekildiğinden ötürü olabilir belki.
 • 19-02-2015, 22:39:56
  #7
  MertOzkan adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Sanırım sizinde sorununuz benim gibi.
  Muhtemelen hit kaynağından ötürü red yiyoruz.
  Sosyal ağlar'dan hit çekildiğinden ötürü olabilir belki.
  Yaptıkları açıklamadan da bir şey anlamadım.. O yüzden buraya yazdım.. Dertlerini bir anlasam..
 • 20-02-2015, 00:36:58
  #8
  Kapanan 2 domainimin durumuna benziyor, birinin hiti 5-10bin aralığında diğerinin ortalama hiti 1k idi, sitelerin sosyal medya hiti organik arama hitinden oldukça fazlaydı. Sanırım organik arama hitinden fazla diğer sosyal medyadan hit alınca kopya içerik yayan olarak damga yiyoruz..
 • 20-02-2015, 00:51:21
  #9
  Çözümü kendiniz söylüyorsunuz zaten Adsense'den onay alana kadar sosyal hit çekmeyin siteye. 10-15 gün sadece organik aramalarla hit gelsin, sonra başvurun. Bakalım o zaman da kabul edilmeyecek mi