• 19-02-2008, 01:29:47
  #1
  Merhaba, bu konu daha öncesinde DigitalPoint ve bir çok Türk WebMaster forumunda defalarca tartışıldı gözlemlerime ve AdSense premiumu bulunan siteleri analiz sonucunda sizlere bir kaç reklam yerleşim örneği göstereceğim.
  Reklamları içerik gibi gösterin ilgili bilgiye ulaşan ziyaretçi doğası gereği doymayıp alternatiflerini araştıracaktır, AdSense reklamını sitenin boş kalmış yerine yerleşiminden öte ona ait alanlar oluşturun. Reklamın içeriğe yakın olması ziyaretçinin o reklama tıklayıp ilgili reklam verenin sitesi yönlenme olasılığını çok daha artacaktır.
  Bildirgec.org’un reklam yerleşimlerini beğenirim için sizler ile paylaşmak istedim.

  Etkili reklam birimleri bu durum sayfanın tasarımı ile orantılı olsada genelde 336×280 tıklama oranını arttıran ve yüksek verim alınabilen reklam birimidir. Bu reklam birimlerini yan yana kullandığınızda gözle görülür bir kazanç yükselişi gözlemleyebilirsiniz. Ancak böyle durumlarda reklamları birbirinden ayıracak çubuk kullanmanız gerektiğini söylüyor AdSense kuralları.
  Sitenizin içeriği ile ilgili yerleşimler yapın yazımın bu kısmını destekleyen en önemli site mess.be, bu site iletişim programlarından olan MSN Messenger ile ilgili bilgiler, eklentiler vs. sunuyor. Reklam yerleşimi kimler ile yapılmış AdSense’ten destek mi alınmış bilmiyorum ancak mükemmel bir yerleşim olduğunu söyleyebilirim, aşağıdaki resimi gördükten sonra sizde bana hak vereceksiniz.
  Kaynak: Cüneyt Ã�zavcı » Google AdSense ile etkili reklam yerleÅ�imleri
 • 19-02-2008, 02:20:04
  #2
  phpcoder adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Resimler ile iç içe AdSense kullanımı - Bu yerleşim şekli reklamlara olan ilgiyi arttıracağından önerdiğim bir yerleşim biçimidir. Aşağıdaki resimde konu hakkında detay vereceğim ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta AdSense ile resimler arasında görülebilir bir çizgi çizilmesi.

  Yukarıdaki reklam gösterimi kurallar açısından bir sıkıntı yaratmayacaktır
  yanlış bilgi vermişler sen de yanlış bilgi veriyosun..milletin canını yakacaksın
  bu nasıl bir anlatımdır yaa
  ondan sonra açarlar buraya banlandım diye topic..hele hele yeni başlayanlar sakın yapmayın böyle resim yanına..yok çizgiymiş yok bilmemneymiş.adsenciler görsün bak noluyo..dersiniz google beni haksız yere banladı bizde google a bin tane laf söyleriz
  neymiş gözle görülür çizgi..yok yaaa

  zaten adsense in görsel olarak böyle reklamı kalmadı ki

  premium hesaplarda böyle birşeye izin verdiklerini bile zannetmiyorum..görmedim hiç ama yine ukalalık yapmayayım..
  ama normal adsense kullanıcıları için bu reklam yerleşimine ukalalık yaparım
 • 19-02-2008, 03:05:16
  #3
  Misafir
  kesinlikle banlar denendi onaylandı
 • 19-02-2008, 09:31:14
  #4
  Arkadaşlar hilye hurdaya gerek yok. alın adam gibi yayınlayın olsun bitsin. ben google yardımlarında baktığımda sadece şunu gördüm ki; Oda adamlar diyor etkili olsun yada içeriğinize uysun istiyorsanız üstlerde tutun şu reklamları diyorlar. Sayfanın götürüp taa en altına koyduğunuzda pek verimli olmuyor diyorlar.

  Ayrıca şunu da belirtmek isterimki adamlar reklamları nasıl yerleştireceğinizi örnek sayfasında vermişlerdir. Başka şeye ne gerek varki! Bence bakın oradan adamların istediği gibi ayarlayın olsun bitsin. Bu arada sadece sitenizin renklerini bozmayacak şekilde renklerini ayarayın yeter. Onuda zaten kurulumda veriyorlar.

  Ban yemek istemiyorsanız biraz olsun google amcanın sözünü dinlemelisiniz bence.
 • 19-02-2008, 17:29:22
  #5
  O gösterdiğin kaynağın yazarı kimse resmen adsense blogda yasak olduğu belirtilen resmi almış yasak değil diye yazmış. Sakın kullanmayın.Arada çizgi olan resmin yasak olduğuna dair link:
  Inside AdSense: Ad and image placement: a policy clarification