Az kazanıyoruz diyenler - Sayfa 3 - R10.net
 • 16-06-2014, 10:31:47
  #19
  Engellenecek reklamlar sadece TBM'ye bakarak engellenmemeli bence. Engelleyecekseniz eğer, "sitenizle ne kadar uyumlu?" onu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor bence.

  Mesela; siteniz bir oyun sitesi olduğunu varsayalım ama oyunlarla ilgili çıkan reklamların TBM'si 0.4 krş. olduğunu varsayalım. Siz TBM az diye engellediniz ama TBM'si 0.4 kuruş olmasına rağmen günde 10 tık alıyor diyelim (İçerikle alakalı olduğu için) ve günde 4 TL gelir getiriyor.

  Fakat 1 TBM veren reklamınız ilgi çekmiyor ve günde 1 tık alıyorsa eğer bu da günde 1 TL gelir getirmesi demek. Bu durumda, reklam engelleme burada başarısızlıkla sonuçlanabilir. BU sebeple engelleme yapacaksanız eğer dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

  Not : Verdiğim değerler basit ve düşüncelerimi daha iyi yansıtmak içindi. Rakamsal ifadeleri ve örnek verdiğim site içeriğini tamamen kafamdan uydurdum, onlara çok takılmayın.

  Ayrıca şu konu ne kadar doğru bilemiyorum ama ben de internette şöyle bir yazı okumuştum bir defasında. Örneğin, bir sitenin size vereceği TBM değeri, çıkan reklamın sitenizle olan uygunluğa göre de değişiklik gösterebilir. Mesela oyun sitesinde tıklanan bir oyun reklamı daha çok TBM getirirken, aynı firmaya ait reklam, içeriği oyunla pek alakası olmayan başka bir sitede daha az TBM getirebiliyormuş.
  blogkafem.net
 • 16-06-2014, 10:55:44
  #20
  ayrica bazı reklamlar tbmsı tr de 0.04 kurus ıken yurt dısı amerıka vs den tıklanınca 5 tl gıbı raklarda verebılıyor burdakı kılıt nokta bence hitin gelme yeri ve arkadasın bırının dedıgı gibi site ıle uyumu bence
 • 16-06-2014, 15:33:52
  #21
  Arkadaşlar bugün ingilizce siteleriniz tbm durumu nedir acaba? Reklam inceleme merkezinden bazı kategorileri engelledim. Bende düşüş var bugün yarı yarıya tbm lerde. acaba engellediğim içinmi düştü yoksa genel bir düşüşmüdür.
  v