• 25-01-2008, 16:57:04
  #1
  Üyeliği durduruldu
  gecelerce, günlerce, haftalarca, aylarca bir siteyi adam edip, ziyaretçi çekip de para kazanma umudu olan onbinlerce web site sahibi var. ama gerçekten uğraşanlardan bahsediyorum burada. gerçekten kaliteli bir iş yaparak para kazanmak isteyenlerden bahsediyorum. gidip de aşk reklamları çıkarsa bu adamın sitesinde ve bu reklamlar tık başı 0.01 dolar verirse ve bu adamın hiti de didinip durduktan sonra 5.000 olmuşsa bu adam ne kazanacak? yaptığı masrafın, harcadığı emeğin karşılığı ayda ne kadar olacak?
  ben de bu adam yerinde olsam baktım işler böyle yürüyor basarım spamı, yaparım en kral düzenbazlıkları. sonrasında banlanırım veya banlanmam o şans işi.

  diyeceksiniz ki yabancı sitelerde para var, madem adam gibi uğraşacak yabancı site açsın. bu durum böyle giderse Türkiye'de kaç tane adam gibi Türk site kalacak hiç düşündünüz mü? madem paraya ihtiyacım var, madem gerçekten de parayı hakedecek işler yapıyorum o zaman hakkımı ne veriyorsa onu yaparım, yani yabancı site açarım. o zaman merak ediyorum Türk reklamverenler ne yapacaklar, bekleyip göreceğiz.
  tahminimce bu para hırsı, bu durumları devam ettikçe, ya reklamlarını bir şekilde yabancı içerikte de çıkarttıracaklar ya da baktılar ki olmuyor bu seferde yabancı site furyasına göz dikecekler.

  hiç tanımadığım bir ülkenin, hiç tanımadığım bir dilin reklamından tık başına 0.10 - 0.20 arası alıyorsam, kendi ülkem için yaptığım bir sitede, kendi ülkemdeki reklamverenlerin reklamlarından tık başına 0.01 - 0.02 alıyorsam burada düşünmek gerekir, hata kimde? kim yanlış yapıyor?
 • 25-01-2008, 17:04:13
  #2
  Eposta Aktivasyonu Gerekmekte
  doğru söze ne denir

  ingilizce bildiğime şükrediyorum açıkçası