Adsense hesabınızı kolayca koruyun... - R10.net
 • 13-11-2013, 09:59:51
  #1
  Merhabalar,

  Öncelikle bu konuyu bir yerde bulamadım. Bu sebepten yeni konu açayım dedim. Eğer başka yerde varsa bu konu şimdiden özür dilerim...

  Malümunuz siteniz iyi bir kazanç getiriyorsa bir çok düşmanınız ve rakibiniz olacaktır. Bu kötü niyetli kişiler size zarar vermek için türlü türlü yöntemler keşfetmişler.

  Benim adsense kodlarımı film crcak wrarez gibi sitelerde kullanıyorlar. Bildiğiniz üzere adsense kodlarınıza kolayca ulaşılabiliyor. Ve isteyen kişi sizin adsense kodunuzu içeriği alakasız olan sitelere koyabiliyor... Böylelikle adsense hesabınız ya ceza alıyor ya da kapatılıyor...

  Bunun önüne geçebilmek aslınca çok basit. Aşağıdaki resimle ile anlatmaya çalışacağım...  Yukarıdaki gördüğünüz resim eylül - ekim ayının grafiği.

  bu tablonun önüne geçebilmeniz için,

  -Adsense hesabınıza giriş yapın,

  -Ana Sayfa sekmesinden, sol tarafta bulunan Hesap ayarları bölümüne gidin

  -Açılan sayfadan Erişim ve yetkilendirme bölümünü bulup, oradaki Site yönetimi kısmındaki düzenle butonuna basın

  -Bu alana sitelerinizi tek tek başında www. olmadan ekleyiniz.

  -Açılan alana toplam 500 tane site ekliyebiliyorsunuz.

  Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor. Eğer sitelerinizden bir tanesini eklemeyi unutursanız, unuttuğunuz siteden gelir elde edemiyorsunuz...

  Sonuç olarak ben bu işlemi yaptıktan sonra sadece belirttiğim sitelerden gelir elde ediyorum...

  Böylelikle adsense politika ihlali olmuyor...

  Umarım bilmeyenler için faydalı olur. Herkese bol kazançlar...

  Edit: Ayrıca yeni farkettim;

  Yetkilendirdiğiniz her siteye, Reklamlara izin ver & Reklamları Engelle bölümünde
  ayrı ayrı reklam kategorileri seçebiliyorsunuz. Reklamları engelleyebiliyorsunuz.

  Süper bir özellik gerçekten..
 • 17-11-2013, 10:17:56
  #4
  Bence konuda eksik bilgilendirme mevcut.  Arkadaşın belirttiği gibi
  -Ana Sayfa sekmesinden, sol tarafta bulunan Hesap ayarları bölümüne gidin.

  -Açılan sayfadan Erişim ve yetkilendirme bölümünü bulup, oradaki Reklam gösterme yetkisi verilmiş siteler kısmındaki düzenle butonuna basın.

  Karşınıza Tüm sitelerin hesabım için reklamları göstermesine izin ver tanımının sağındaki düzenle butonuna basın. İlgili kısıma yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere çeltik atın. Çeltik attıktan sonra zaten "Yetki verilen siteler" başlığı altında sahibi olduğunuz siteleri yada reklam geliri elde etmek istediğiniz siteleri yazacabileceğiniz alan açılacaktır.

  Konuyu açan arkadaşımızın da belirttiği üzere "Eğer sitelerinizden bir tanesini eklemeyi unutursanız, unuttuğunuz siteden gelir elde edemiyorsunuz" bu açıklama adsense tarafından da bu bölümde kullanıcılara belirtilmektedir.

  Bu konu aslında pek göz önünde bulundurulmuyor ama hepimizin korkulu rüyası olan adsense ban durumuyla ilgili olarak büyük önem arz ediyor.Çünkü birileri sizin haberiniz olmadan reklam kodlarınızı kötü içerikli sitelerde kullanıma sunarak ekmeğinizle oynayabiliyor. Her adsense kullanıcısının bunu konuyu göz önüne almasında fayda var diye düşünüyorum.
  Konuyu açan arkadaşa da ayrıca teşekkür ederim.
 • 17-11-2013, 21:14:02
  #5
  Konu için teşekkürler bilmeyenler için çok kritik bir nokta.