• 31-12-2007, 16:45:23
  #1
  Son 3 gündür tıklama oranlarında acaip düşüş var 0,01 zor veriyor. Aşk testi reklamları yeniden sitede çıkmaya başladı birde yılbaşı ile ilişkilendirmişler. Sonucunda kazançlarda çok düşüş var. İşin ilginc yanı siteyi engelleyemiyorum çünkü görünen url ye bağlanmıyor. Tıklayıp girmeyi denemek te yasak. Tıklama sayısıda bu gün müthiş düşüşte. Ortalama 60-70 tıklama alan site bu gün 6 tıklama almış. Yapılacak bir şey varmı?
 • 31-12-2007, 19:08:59
  #2
  Tıklamadan yayınlanan reklamların gerçek linklerini görebilirsin.

  İpucu:

  Eğer sayfalarınızda ne tür reklamlar çıkacağını görmek istiyorsanız ve bu sayfalarınızdaki reklamlara zarar görmeden tıklamak istiyorsanız Google bu konuyla ilgili bir çözüm sunuyor.

  Adsense Preview Tool adı verilen program Internet Explorer ile çalışıyor. Bu adresten indirilecek reg dosyasını masaüstüne kaydedip çalıştırın ve çıkan soruya evet yanıtını verin. Internet Explorer'ı kapatıp açın. (Maalesef bu özellik sadece Internet Explorer ile çalışmaktadır)

  Sitenize girip her hangi bir alana gelip sağ tıklayın. Çıkan menüde Adsense Preview Tool'a tıklayın.


  Açılan pencerede sitenizde çıkan ve tüm banner alanların yetmesi durumunda çıkacak tüm reklamları göreceksiniz. Üstelik bu reklamlara tıklamanızda bir sakınca yoktur.


  Tüm sitelerinizde bunu kullanabilirsiniz. Frame olan bir sayfa varsa, reklamın olduğu frame'e sağ tıklamanız gerekmektedir.