TBM Oranlarını artırmanın yolları... - Sayfa 3 - R10.net
 • 12-06-2013, 17:23:07
  #19
  Bence çok mantıklı, ben de uyguladım ve kesinlikle olumlu gelişme gözlemledim.
 • 18-11-2013, 14:49:30
  #20
  radmin adlı üyeden alıntı
  Adsense paneldeki ayarların %99' amerikadaki reklam yayıncıları için geçerli diye düşünüyorum. Oradaki katı rekabet reklam kuralları bizim gibi ülkelerde yok.
  Reklamları engellemekle TBM belki bir kaç gün yükselir ama sonra sonu hep hüsran oluyor. Sitenizde dogru dürüst hiç reklam çıkmaz oluyor.
  Matematiksel izahıda şu şekilde:

  Kadın ve moda içerikli siten var diyelim. Sitenin anahtar kelimesine reklam veren 10 firma var diyelim.

  Sen düşük tık ücreti veriyor diye 5 firmayı bloklarsan sitende çıkalan 5 firmanın reklam bütçeleri eridiği bittiği an sitende reklam çıkmaz oluyor.

  Adsense reklamlarında hep şu mantık vardır:
  Tık ücretine yüksek fiyat veren firmaların reklamları daha kaliteli sitelerde ve günün erken saatlerinde gösteriliyor.
  Bu firmaların günlük reklam bütçeleri bittiği zaman diger düşük tık ücretli reklam verenlerin reklamları gösterttiliyor reklam ağında.

  Siten yeterince kaliteli degilse senin sitende ilk grup reklamlar zaten çıkamadan başka sitelerde eriyor. Sende düşük tık ücreti veren reklamları bloklarsan avucunu yalıyorsun.

  Ama amerikada sitenin anahtar kelimesine reklam veren 1000 reklam veren var. sen 5 tanesini bloklasan bile sepette daha çok yumurta var.

  Bu reklam bloklamanın bizim için tek faydası, örnegin islami bir siten var,
  hristiyanlık propağandasını yapan siteleri, kumar ve bahis sitelerini, cinsel içerikli reklamları bloklamaya yarıyor.
  Kesinlikle katılıyorum.

  Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine bu bölümden sitemle alakalı olmayan tüm reklamları engellemeye başladım. Engelledikçe yeniden beliriyorlar. Hepsini engellemiş olsam bu seferde 3-5 reklamveren kalacak ve burada da söylenildiği gibi bunların paraları tükendiğinde de reklamlar bitecek.

  O halde sadece cinsellik, kilo, şifalı ilaçlar, vb reklamlarını engellemek yeterli olur mu?

  Ayrıca engelleme yaptığımızda tüm sitelerimiz bundan etkileniyor mu? Mesela eğitim sitesi ve oyun sitemiz varsa daima eğitim reklamları kalsın istersek oyun sitesinde reklam çıkmaması olasılığı nedir?
  Rahmetli Babamdan Bir Anı