• 01-12-2007, 19:36:34
  #1
  Misafir
  arkadaşlar biraz önce vergi bilgilerinin girilmesi hususunda birşey gördüm. yapim dedim. 3 soru çıktı abd yle bir bağım olmadığı için hepsine hatır dedim. sonra imza atın bilmem ne dedi. ismimizi yazdık. sonra da bu çıktı. içinde %30 kesilebilir bilmem ne yazıyor. bir sorun yaratır mı vergi olayı?  Alıntı
  Vergi bilgilerinizi gönderdiğiniz için teşekkür ederiz! Hesabınızdaki vergi bekletmesi kaldırılmıştır.

  W-9 formunda "subject to backup withholding" kutusunu işaretlediyseniz veya W-8 BEN formunda sıfır dışında bir stopaj oranı beyan ettiyseniz, Google'ın, ABD gelir vergisi gereklilikleri doğrultusunda , Google AdSense Online Program Anlaşması kapsamında size yapılan ödemelerin %30'a kadar olan bir kısmını stopaj olarak kesmesi gerekebilir. Ayrıca, bu ödemelerle ilgili ilave vergiler ödemeniz gerekebilir.
  Aksi takdirde, Google yaptığınız ödemelerden Google AdSense Online Program Anlaşması kapsamıda ABD gelir vergisi bloke etmek zorunda değildir. Fakat, bu ödemelerde hala vergi ödemeniz gerekiyor olabilir.

  Google tarafından sağlanan vergi bilgileri toplama arayüzünün ve vergiyle ilişkili hiçbir bilginin yasal tavsiye veya vergi veya yatırımla ilgili tavsiye olması amaçlanmamıştır ve böyle yorumlanmamalıdır. Vergi yasalarının size ve/veya işletmenize nasıl uygulanacağıyla ilgili sorularınız için her zaman vergi danışmanınıza danışmanız gerekir. Bizim sağladığımız vergi bilgileri tam değildir ve vergi yasaları ve düzenlemeleri zaman içinde değişebilir. Bu nedenle, Google vergiyle ilgili olarak sağlanan hiçbir bilginin doğruluğunu veya tam olduğunu veya bu bilgilerin kullanılmasından kaynaklanacak hiçbir sonucu veya neticeyi garanti etmez ve bunlarla ilgili olarak yükümlülük kabul etmez. ABD vergi gereklilikleriyle ilgili özel bilgiler için lütfen Internal Revenue Service adresindeki IRS web sitesini ziyaret edin.

  Google endüstri standardı olan SSL (güvenli soket katmanı) teknolojisini bize sunduğunuz bu ve diğer kişisel bilgileri korumak için kullanmaktadır. Ek olarak, Google vergi mükellef kimlik numaralarını ek güvenlik için şifrelenmiş formatta tutmaktadır. Lütfen Google Gizlilik Politikası'nı sizin güvenliğinizi korumak için ne yaptığımız hakkında daha fazla bilgi için okuyun.

  Ödeme almaya hak kazanabilmeniz için tamamlamanız gereken ek adımların yer aldığı Ödeme Kılavuzu'muzu incelemek üzere birkaç dakikanızı ayırmanızı tavsiye ederiz.
 • 01-12-2007, 21:50:13
  #2
  Üyeliği durduruldu
  şimdiye kadar hiç kesintili ödeme almadım, alanıda görmedim
 • 01-12-2007, 22:37:45
  #3
  sanırım abd ile bir ilgim yok dersen bişi kesmezler
 • 02-12-2007, 00:27:04
  #4
  Misafir
  anladım. sağolun arkadaşlar.