Adsense den nasil para kazanilir? - Sayfa 4 - R10.net
 • 01-02-2007, 03:40:28
  #28
  bAdlove adlı üyeden alıntı
  bu tıklama oranı hilesiz ise mükemmel yahu %15,36 fuyttttt fiyuuuuuu
  dogru reklam yerleşimi cok onemli, benim ortalamada 20% civarlarında =)
  hatta bazen dahada artıyor da dengelemek icin fake hit basmak zorunda kalıyorum, cok da onemli degil yuksek olması o oranın ama hani biz garantiye alalım yarın oburgun ne bu google derse "niye bu bu kadar yuksek?" diye yani..

  birkaç ipucu vereyim; bir kere kesinlikle ingilizce site, alternatifi yok zaten bunu, ki orayı geçiyorum zaten.
  2. olarak orjinal içerik; yani sağdan soldan copy paste yapıp direk basmayacaksınız, google duplicate içeriğe zaten önem vermiyor, ha kendinize güveniyorsanız duplicate content kullanırsınız, backlinklerinizi ve popularitenizi arttırdığınızda (eğer içeriği kopyaladığınız sitelerde çok dişli değilse), içeriğini kopyaladığınız sitenin bir nevi önüne geçersiniz.ama bu ne kadar etik, orası tartışılır.ondan tavsiye etmiyorum.e peki ingilizce içeriği nerden bulmalıyız derseniz, ki en güzel soru kanımca bu =)
  - kendiniz makale yazabilirsiniz, ki bu çoğu arkadaşımız için zor lakin çok iyi dil bilgisi gerektiriyor.
  - orta-iyi düzey ingilizce varsa, sağdan soldan bulduğunuz makaleleri, anlamı değişmeyecek şekilde elden geçirirsiniz.makalede "ali çok akıllıydı" yazıyorsa siz onu "etrafındaki insanlar, ali'nin çok akıllı biri olduğunu düşünüyordu" diye yazarsınız vs.
  alternatif yollarda üretilebilir pekala.
  3. site popularitesi.evet bu da çok onemli bir husus.çok güzel bir domain name'iniz, sağlam, orjinal ingilizce içeriğiniz, cok iyi optimize edilmiş, olabilecek en lite şekilde bir siteniz olsa bile sadece bunlarla günde binlerce ziyaretçi elde edemezsiniz.bunun için arama motorlarına ihtiyaç var, yani google'a.siteyi google'a indexletmek kolay, pr4+ bir sitede linkinizin olması kafi aslında ki artık sitemap denen hadiseyle bunada gerek yok.ama sitenin google nazarında popularitsenin arttırmak için, alakalı ve pr'ı yuksek sitelerde backlink'e ihtiyaç var, bu da haliyle bütçe gerektiriyor.bir diğer yok ise, sayısı binleri aşmış directory sitelerinde yer almak.sitenize en çok uyan kategoriye, featured listing olarak eklenmek çok iyi, pr5+ dizinlerde verin 40$'ı yapın bunu.kesinlikle faydası olacaktır.

  bu aşamalara kadar reklam yerleştirmemeye bakın.bu aşamalardan sonra ise siteyi elinizden geldiği kadar güncel tutmaya.
 • 01-02-2007, 03:50:19
  #29
  graf von beelzebub adlı üyeden alıntı
  dogru reklam yerleşimi cok onemli, benim ortalamada 20% civarlarında =)
  daha neler duycam
 • 01-02-2007, 09:32:31
  #30
  herkes yabancı yabancı dıyor
  ancak yabancı sektoru secerkende dıkatlı olmak gerekıyor orneğın ben magazın sıtesı açayım dedım nerden bılebılırımkı yabancılar ın magazınle alakası yok
  Noblesse Oblige
 • 01-02-2007, 10:02:36
  #31
  jackal adlı üyeden alıntı
  herkes yabancı yabancı dıyor
  ancak yabancı sektoru secerkende dıkatlı olmak gerekıyor orneğın ben magazın sıtesı açayım dedım nerden bılebılırımkı yabancılar ın magazınle alakası yok
  nasıl yok mtv'yi izlesene orda daha fazla magazin var
  mesela 50cent kendisini vurmak isteyen gengstalardan korkuyormuş
  mesela janet jeksının göğisleri düşüyormuş
  mesela britneyi önüne gelen .............
  çok izledim ben biliyorum yabancı magazini
 • 01-02-2007, 10:06:53
  #32
  Artık Türk site mite acmayacagım.Kaliteli birşeyler yapmak istiyorum
  Lütfen r10'u çoçukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.
 • 01-02-2007, 10:58:56
  #33
  Öncelikle bir gerçek varki değişmez;Türkçe içerikli siteler ingilizce içerikli sitelere göre daha az kazandırıyor.Ama özgün içerikli bir Türkçe siteniz varsa en kötü ve bu siteyle az çok uğraştıysanız günde 5-6$ a çıkabilirsiniz.Radmin in daha önce birçok defa dediği gibi bu tip 5 siteniz olsa günde 30$ yapar.Demek istediğim Türkçe içerik ile de para kazanabilirsiniz.

  İngilizce site açmak bence çok kolay değil.Bir kaynak bulup oradan içerikleri alıp kendi sitenize koyduğunuzda duplicate item olur.Pek de önemi kalmaz bana göre.

  İngilizce site açacaksanız eğer benim size tavsiyem iyi bir konu bulun.Sonra bu konunun içinde yoğunlaşmak istediğiniz noktaya karar verin ve bundan sonra yoğunlaşmak istediğiniz konuya ait bilgiler toplayın(bu aşamada türkçe).Bu bilgileri lisanınız yeterliyse kendiniz değilse veya daha akıcı bir yazı olmasını istiyorsanız tercüman aracılığıyla ingilizceye çevirin bu tip 20-25 sayfa sizin seçmiş olduğunuz konunun bir bölümünde özel yapacaktır.Diğer bölümleri alıntı yapsanız bile özelleşmiş bir kaç sayfanız olur.
 • 01-02-2007, 12:58:06
  #34
  türkçe siteden para kazanilmaz savi yanlistir. ben de bu sekilde dsunurdum ama bir sitemden bir gunde 198 kusur usd kazanmisligim var gerci su siralar surunuyor ama bu ban turkce iceriginde para getirdigini gostermisti.

  ama tabi o kadar ziyaretçi ingilizce bir siteme gelse o gunku hasilat 700 dolar olurdu o ayri.
 • 07-02-2008, 00:41:49
  #35
  Burada en önemli sorun size link verecek ingilizce siteler bulmak, eğer ingilizceniz iyi değilse burada zorlanabilirsiniz. Bunun dışında kalanlar aşılamayacak sorunlar değil gibi görünüyor.
 • 07-02-2008, 03:47:39
  #36
  İngilizce site yapmak ona içerik bulmak çok kolay demişsin. peki nasıl bulacağız ona içeriği? Mesela ingilizcemiz az. Hazırdan ne buluruz kolayca?