• 29-03-2013, 18:49:50
  #1
  📢 WhatsApp Kullanalım
  Merhabalar, yakın bir tarihte adsense kullanıcıları için, adsense program politikasına yeni uygulamalar getirildi. Sitelerin eski ve yıllanmış oluşu, adsense hesaplarının eski olması, site düzeniniz veya özgün yazı yazmanız sitenizin Adsense Program Politikası'na uygun olduğu anlamına gelmior ne yazıkki. Birçok kez bu bölüme konu açıp kişileri bilgilendirmek istesek de, kişiler tarafından bazen konularımız bertaraf edilebiliyor. Bunlara rağmen sizlere bu konu hakkında birkaç ipucu vermek istiyorum. Sitenizdeki reklamları kontrol ederek bu işe başlamanızı tavsiye ederim, çünkü herhangi bir sebepten dolayı sitenizdeki adsense reklamları durdurulur ise ve sitenizde gerekli düzenlemeleri yapıp itiraz formunu gönderdiğiniz zaman ''siteniz adsense program politikasına uygun değil'' cevabı ile karşılaşmanız yüksek bir olasılıktır. Bu sebepten dolayı sizlere tavsiyem öncelikle reklam düzeninizi kontrol etmenizdir. Ayrıca bu konuya şunu da eklemek istiyorum, bir çok sitede reklamların üzerinde farklı etiketlemeler var, google reklamlarınızın üzerine ''Sponsorlu Bağlantılar'' veya ''Reklamlar'' yazmanızda fayda var, harici bir etiketleme reklam üzerinde yapılamaz. Unutmadan şunu da ilave etmek istiyorum, İçerikler aşağıda ve reklamlar ile site içeriği (yazdığınız yazılar) aşağıya doğru bastırılıyor, buna da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Çok sık olarak duydum bir durum daha var ''Ben bu düzeni yıllardır kullanıyorum'' uzun süredir aynı reklam düzenini kullanmak, adsense program politikasına uygun bir reklam düzenlemesi olduğu anlamına gelmez. Belli zamanlarda sitelere yönelik kullanılan botlar veya kişilerin sitelerinizi şikayet etmesi sonucu alınan uyarılar ve hesap kapamalar oluyor. Neyse konuyu daha fazla dağıtmak istemiyorum. Sitelerinizi gözden geçirmeniz, adsense program politikası ve kalite yönergelerine eklenen maddeleri sitelerinize uygulamanızı tavsiye ediyorum. İyi çalışmalar
 • 29-03-2013, 18:54:57
  #2
  Alıntı
  Ayrıca bu konuya şunu da eklemek istiyorum, bir çok sitede reklamların üzerinde farklı etiketlemeler var, google reklamlarınızın üzerine ''Sponsorlu Bağlantılar'' veya ''Reklamlar'' yazmanızda fayda var, harici bir etiketleme reklam üzerinde yapılamaz.
  Bu kısım tamamen doğru bir tespit ve dikkat edilmeli. Her tarafta da söylemezler bunu teşekkür ederiz devamını bekliyoruz.