Hepimizin bildiği üzere, adsense, hesapları banladığı gibi sadece siteyi/domaini de banlayabiliyor. Yani eğer adsensten banlanmış bir domaininiz varsa, adsense reklamları o domaininde yayınlanmaz, fakat hesabınızdaki diğer domainlerinizde yayınlanır.

Bu demek oluyor ki, o banlanan domain adresi sizin olduğu müddet içerisinde, bir daha adsense reklamlarınızı yayınlayamazsınız. Eminim ki bu birçoğunuzun başına gelmiştir. Domaininizi aşağıda anlatacağım yöntem ile kurtarabilir, yani domaininiz üzerindeki adsense banını kaldırabilirsiniz.

1) Adsense'den banlanmış domaininizin whois bilgilerini birşekilde değiştirin. (İster hostunuza danışarak, ister başka bir hesap açıp kendi kendinize domaini alıp satarak vb.)

2) adsense@google.com adresine, domainin yeni sahibi olduğunuzu belirten ve domaini alırken adsense'den banlandığını bilmediğinizi belirtin. (burada dikkat etmeniz gereken konu, bu mailı yeni girmiş olduğunuz mail adresinden atmış olmanızdır. Hatta mümkünse, farklı bir ip adresinden gönderin)

Nazik bir şekilde domainin banının açılması talebinde bulunduğunuzda, %99 domaininizin banı kalkacaktır. Bu maili göndermeden önce, sitenizde adsense kurallarıyla çelişen tüm içerikleri kaldırın / kurallarla çelişen hiçbir şeyin sitenizde olmadığına dikkat edin.