• 20-11-2007, 19:29:56
  #1
  Merhaba

  Bu konuda Türkiyedeki bir çok reklamdan rahatsızlık duymaya başladık. Bir çok adsense yayıncısı forumlarda ve adsense ile bilgiler paylaşılan yerlerde reklamlarda cep telefonu, melodi, ****, ***, **** ürünleri, yasal olmayan mp3 indirme gibi sitelere yer verilmesinden yakınıyor. Ayrıca İslam dini mensuplarının yoğun olduğu kesimlerde İsa'yı niçin seçmeli? İsa bize neler sunabilir gibi internet reklamlarının yayınlanması web sitesi sahiplerinin kullanıcılar tarafından fikir sahibi olmalarına yol açıyor. Neden sitenizde hıristiyan reklamları yayınlıyorsunuz gibi ilginç mailler alıyoruz.

  2005 yılından bu yana Google adsense kullanıyoruz. Cep telefonu, melodi, sekss, *** ürünleri, mp3 download, rus kızları, azgın bayanlar gibi saçma ve yasadışı reklamların yayınmlanması, ayrıca bu reklamların web site sahiplerine gelir getirmemesi gerçekten adsense yayıncılarını kötü yönde etkiliyorlar.

  Bu kelimeleri süzemiyorsanız en azından fiyatlarının daha pahalı olmasını sağlamanız gerekiyor. Çünkü adsense yayıncıları en azından gelir konusunda tatmin olabilirler.

  Bir çok paylaşım sitesinde Google adsensenin artık eskisi gibi sağlıklı, kontrollü ve temiz çalışmadığını tartışıyor. Bir adsense kullanıcısı olarak bu tür haberleri okumak beni üzüyor.

  Bu tür reklamları yayınlamak istemediğimizde bunları önleyebileceğimiz bir filtre hazırlamayı düşünmüyor musunuz? Ya da url engelleme ile 200 site sınırını kaldırsanız belkide kelime süzgeci kullanmamıza olanak sağlasanız nasıl olur?

  Sitelerimizde asdasdasd şeklinde reklamlar bile çıkıyor. İlgili reklam örneklerini ekran görüntüsü olarak kayıt ettim ve ekte size sunuyorum.

  Ayrıca şikayetçi olduğumuz reklamlardan sadece birkaç örnek;

  Bayan İstek Arttırıcı
  Yüzlerce Ürün Seçeneğimiz Arasından Seçim Yapın Sürpriz Hediye Kazanın!

  Yatak Arkadaşı Arayanlar
  Sekss İsteyenler Burada Herşey Sekss Diyenler

  Rus Bayan ile Arkadaşlık
  Evlilik? Arkadaşlık? Tanışmak? Binlerce Rus Bayan Sizi Bekliyor!

  Tanrı'ya nasıl ulaşılır?
  Tanrı'dan af bulmak ve O'nunla yeni bir ilişkiye girmek nasıl mümkündür

  ***** büyütme
  Küçük mü geliyor aletiniz?

  SekssHastası Bayanlar
  Burada Sizi Bekliyor Onbinlerce Üye Aradığın İçeride

  Mp3 Indir
  3-D, Sexy and Cool Screen Savers. My New Startup. Indir Bedava.

  Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

  Resimleri ekte görebilirsiniz.
  Google adsense tarafından gönderilen yanıt

  Merhaba,

  Gördüğünüz Google AdWords reklamlarıyla ilgili e-postanız için teşekkür ederiz.

  Bu tür reklamların içerik ağımızda yayınlanmasına izin vermemekteyiz. Bu reklamların URL adreslerini bize bildirdiğiniz takdirde AdWords ekibinden bize gönderdiğiniz bilgilere bakmalarını isteyebiliriz. Böylece söz konusu reklamları inceleyip AdWords politikalarının ihlali durumunda kaldırabilirler.

  Endişelerinizi aktarmak üzere zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. AdWords ağının kalite düzeyini korumamıza yardımcı oldunuz.

  Google AdSense programını geliştirmek için sürekli çalışmaktayız, lütfen bu tür reklamları gördüğünüz zaman bize bildirmeye devam edin.

  Diğer sorularınız için AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilir ( AdSense Yardım Forumu | Google Groups ), AdSense Blog’unu (http://adsense-tr.blogspot.com?utm_source=txft/) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

  -------------------

  Evet arkadaşlar yukarıda okuduğumuz gibi google adsense bu tür reklamların yayınlanmaması için elinden geleni yapıyormuş Neyse bizde onlara yardımcı olmak adına rahatsız olduğumuz reklamları sürekli adsense-tr@google.com adresine postalayalım.

  Lütfen bu konuya biraz vaktimizi ayırıp google'a mail yollayalım, birlikte kazançarımız artacak ve bu tür problemlerin önüne geçmekte adımlar atacağız.

  İyi forumlar dilerim.
 • 20-11-2007, 20:01:14
  #2
  sorma ya masaL sitemizde abudik gubidik reklam lar cıkıyor o kadar filtreye rağmen...
 • 20-11-2007, 20:14:43
  #3
  gdi
  Üyeliği durduruldu
  Arkadasa katiliyorum... 100 kisinin %1 performansi 1 kisinin %100 performansindan daha iyidir ...


  Evet arkadaşlar yukarıda okuduğumuz gibi google adsense bu tür reklamların yayınlanmaması için elinden geleni yapıyormuş Neyse bizde onlara yardımcı olmak adına rahatsız olduğumuz reklamları sürekli adsense-tr@google.com adresine postalayalım.
 • 20-11-2007, 20:15:40
  #4
  Üyeliği durduruldu
  bunun önüne geçilmesi çok zor. ama minumum seviyeye indirilebilir. şikayet etmekle bitmez bunlar.
 • 20-11-2007, 20:26:01
  #5
  http://img219.imageshack.us/img219/1...rezaletcb1.gif
  http://img219.imageshack.us/img219/5408/40766674qm3.gif

  Şu İki Resmi Postaladım Bende Umarım Gerekenler En Kısa Zamanda Yapılır
 • 20-11-2007, 22:36:06
  #6
  dini içerikli bir forumumda sexx reklamlarını görünce anında kaldırdım. aman parasıda kalsın puluda. yada bu işe bir çare bulsunlar.
 • 20-11-2007, 22:43:38
  #7
  Üyeliği durduruldu
  böyle bir çözüm olurmu bir bir bütün reklamları inceleyip bulacaz googlea mail atacaz canları isterse kaldıracaklar googleın elinden gelen bu olmamalı bence
 • 20-11-2007, 22:49:54
  #8
  Çözüm olur veya olmaz Ama ogogi arkadaşın yaptıgını takdir ediyorum.. gerçekten bugune kadar hep bişeylerin kendiliginden düzelmesini beklemeyip bir şekilde hepimizin ortak sorunu olan bu tür reklamları bildirmiş. evet bende reklamları filitreliyorum ama nereye kadar 200 tane yi aştım çoktan. açıkcasi bu konuyu okuyana kadar da bu şekilde bekleyecektim ama bende bir mail atacam. Bu tepki bütün yayıncılardan gelirse elbet çözüm daha kolay olur daha çabuk sonuca gidilir
 • 21-11-2007, 00:40:49
  #9
  Üyeliği durduruldu
  3 kuruş için ziyaretçiye rezil oluyoruz