• 22-01-2023, 00:36:26
  #1
  Merhabalar Gerçekten Angulardan anlayan insanlardan yardım bekliyorum.

  angular ile yaptığım uygulamaya ssr ekledim. SSR ile local üzerinde çalışırken hiçbir problem olmadan sayfa kaynağından kodları görebiliyorum.
  build ettiğimde ise browser ve server adında iki klasör oluşuyor. Bunları hostinge nasıl yükleyeceğiz.
  Yardım ederseniz sevinirim. İyi çalışmalar...
 • 22-01-2023, 00:46:58
  #2
  Angular ile çalışmadım ama basit matematikte hosting'de çalışmaması gerekiyor. Bir render edilme süreci var. Tüm SPA'lar gibi bununda bir sunucuya ihtiyacı var SSR için.
 • 22-01-2023, 00:50:46
  #3
  SSR yapan tüm frameworklerin çalışma prensibi aynıdır, eğer development’da bir sorun yoksa local’de bir build alırsın, ardından run komutu ile (package.json’da yazar, frameworke göre komut değişiklik gösterebilir) frameworküne gömülü bir node.js server’ı build dosyalarındaki html ve js çıktılarını ayağa kaldırır ve kullanıcı isteklerini 3000 portu (bu da değişiklik gösterebilir) üzerinden yanıtlamaya başlar (url’lere cevap verir yani). Sen localinde localhost:3000’e istek atarsan nodejs sana angular exportundaki dosyalarla yanıt verir.


  Exportu değil komple codebase’i sunucuya aktarıp aynı şekilde orada bir export alır ve run komutu verirsen bu defa sunucunda (3000 veya her ne portunda çalışmasını söylediysen) bir node server çalışmaya başlar.

  Son olarak nginx/apache gibi bir web server ile dış dünyadan sunucuna yani sunucundaki proxy’ye gelen istekleri bu node.js portuna yönlendirirsin ve olay biter. Tüm react temelli frameworkler aynı çalışır.