WooCommerce E-Ticaret Sitesi İçin Gerekli Eklentiler - R10.net
 • 11-09-2020, 22:10:02
  #1


  WooCommerce kurulumu yaptığınız e-ticaret sitenizde istediğiniz bazı özellikler bulunmayabilir. Bu durumda WooCommerce için hazırlanmış eklentiler yardımımıza koşuyor. WooCommerce kullanımına yeni başlayanlar ve aradığı özelliği bulamayanlar için yararlı veya çok kullanılan eklentilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Listedeki eklentiler arasında hem ücretli hem de ücretsiz eklenti bulunmaktadır.

  WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips


  WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips eklentisi satış sonrası oluşturulan pdf faturaları e-posta adreslerine otomatik olarak eklemeyi, paketleme fişleri oluşturmayı ve bu tarz işlemleri ücretsiz olarak yapmaya olanak sağlar. Eklentinin ücretli sürümü de bulunmaktadır.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/woo...packing-slips/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  YITH WooCommerce Infinite Scrolling


  Eklentinin adından da anlaşılacağı üzere, mağazanızdaki ürünler arasında sınırsız kaydırmaya (geçiş yapmaya) olanak sağlar. Böylece sitenizdeki ziyaretçiler bir üründen diğer ürüne geçerken sadece sayfayı aşağıya kaydırması, bir önceki ürüne dönmek için size sayfayı yukarı kaydırılması yeterli olacaktır.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/yit...ite-scrolling/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  YITH WooCommerce Wishlist


  YITH WooCommerce Wishlist eklentisi ile müşteriler, e-ticaret sitenizdeki ürünleri favoriye ekleyebilir ve istedikleri zaman bu ürünlere tekrar bakabilirler. Bu eklenti kıyafet, kitap satışı yapan siteler için satışları arttırma konusunda vazgeçilmez bir eklentidir. Bu eklentinin de ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/yit...erce-wishlist/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  Beeketing for WooCommerce


  Beeketing for WooCommerce eklentisi bir pazarlama otomasyonudur. Çok sayıda eklenti kullanmak yerine bir eklenti ile bir çok özelliğe ulaşmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir eklenti denilebilir.

  Bu eklentinin belli başlı özellikleri şu şekildedir ;

  • Ödeme sırasında indirim, kupon kodu sunarak satış sayısını arttırmak.
  • Stokların düşük olup olmadığını göstererek tükenmeden satın almaya teşvik etmek.
  • Ürünleri kaç kişinin incelediğini ve satın aldığını göstererek ürünlerin tercih edilmesini sağlamak.
  • Yeni ziyaretçiler için ekranda indirim kuponu göstererek bir şeyler satın almaya itmek.
  • Facebook Messenger ile müşteriler ile iletişime geçerek etkileşimi arttırmak.
  • Site üzerinde en çok okunan, en çok satılan ve en son görüntülenenleri göstermektedir.

  Yukarıda yazılanlar başlıca özelliklerdir. Bunlar hariç diğer özelliklerini incelemek için sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu eklentinin de ücretli ve ücretsiz sürümü bulunmaktadır fakat ücretsiz sürümünde de neredeyse çoğu özellik kullanılabilmektedir.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/bee...r-woocommerce/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  YITH WooCommerce Live Chat


  YITH WooCommerce Live Chat eklentisi adından da anlaşılacağı üzere sitenizi ziyaret eden müşteriler ile canlı sohbet yapma imkanı sunmaktadır. Canlı sohbeti bulunan siteler, bulunmayan sitelere göre daha fazla güven vermektedir.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://yithemes.com/themes/plugins/yith-live-chat/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  Booster for WooCommerce


  Bu eklenti de Beeketing gibi bir çok özelliği bir arada sunmaktadır. 100'den fazla modülü bulunan Booster eklentisinin başlıca özellikleri ise şu şekildedir ;

  • Satış yapacağınız ülkeleri seçmenizi, istemediklerinizi engellemenizi sağlar.
  • Ürün sayfalarını özelleştirmeye olanak tanır.
  • Kupon kodu kısmını gizlemeye ve buradaki metinlerde düzenleme yapmayı sağlar.
  • Birden çok para birimi kullanmayı ve ürünlerin fiyatlarını ve para birimlerini ülkeden ülkeye göre değiştirmeyi otomatik olarak yapar.

  Yukarıdaki özelliklere benzer başka özellikleri de bulunmaktadır. Eklenti genellikle bir çok ülkeye satışı amaçlayan veya turistlerin alabileceği ürünler satan e-ticaret siteleri tarafından kullanılmaktadır.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/woocommerce-jetpack/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  YITH WooCommerce Compare

  YITH WooCommerce Compare ile müşterilerinize, sitenizdeki ürünler arası karşılaştırma yapma olanağı sağlarsınız. Böylece karar verme süresini kısaltabilir, kıyaslama sonucu potansiyel müşterilere ürün almaya teşvik edebilirsiniz.

  • Karşılaştırma ekranı aynı sayfa üzerinden olacağı için, müşteriler ürün sayfasından çıkmak zorunda kalmaz.
  • Karşılaştırma yapılacak özellikler seçilebilir, böylece gereksiz bilgiden uzaklaşılmış olur.
  • Eklenti ayarlarından karşılaştırma ekranındaki çeşitli bilgilerin kaldırılabilmesi için imkan tanır.

  Eklenti hakkında detaylı bilgilere ulaşmak ve indirmek için tıklayın : https://tr.wordpress.org/plugins/yit...merce-compare/

  Not : WordPress panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından da eklenebilmektedir.

  Konu yakın zamanda güncellenecektir.
  • CSS, HTML Ve WordPress İşleriniz İçin Özel Mesaj Atabilirsiniz.
  • Zevahir WordPress Teması 40 TL - Huviyet WordPress Teması 50 TL

 • 11-09-2020, 22:12:29
  #2
  çok iyi konu hocam ++ benimde aklıma gelenler var ise eklerim buradan.
  kurabiye var simit var neye bakıyon
 • 11-09-2020, 22:47:03
  #3
  Elinize sağlık gerçekten güzel bir yazı olmuş. Bunların arasına Yıth Refund Requests eklentisi de eklenebilir. Türkçe değil ama pot dosyası var.
  UTOPYA(.)NET | PAZAR360(.)COM | ONLİNEHEKİM(.)COM | BLU-RAY(.)NET| IN12(.)COM | VEJETARYEN(.)ORG | BEBEKGELİYOR(.)COM ve Premium, jenerik Domainler Satılıktır!!
  Skype=live:maksutolu