Godaddy ile ilgili bilinmesi gerekenler, sorular, cevaplar... - R10.net
 • 22-11-2010, 10:01:06
  #1
  10 gündür godaddy kullanıyorum ama başıma gelen olaylar sayesinde baya çözdüm. Forumda bir kaç arama yaptım ve benim yaşadıklarımı yaşayanlar ama çözüm bulamayanlar gördüm. Önemli bir kaç konuyu buraya yazmak istiyorum.


  Godaddy'deki en büyük baş belası olan otomatik olarak kredi kartından veya paypal'den para çekme olayıdır. Domain'inin otomatik süresini uzatan Auto Renew özelliği nasıl kapatılır?

  Öncelikle aşağıdaki resimdeki yere tıklayarak hesabımıza giriyoruz.  Daha sonra aşağıdaki resimde işaretli olan View In Domain Manager kısmına tıklıyoruz. Girdiğimiz My Account sayfasının altındadır.  Hemen ardından aşağıdaki resimdeki gibi domainimizin yanındaki kutucuğa tik atıyoruz ve yukarıdaki kırmızı kutuda işaretlenen Renew yazan linke mouse'u tutuyoruz. Çıkan Change Auto Renew'i tıklıyoruz.


  Son olarak aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kutucukta tik'i kaldırıyoruz ve OK butonuna basıyoruz. Eğer girdiğinizde tik yoksa zaten otomatik yenileme özelliği kapalıdır. Bir şey yapmanıza gerek yoktur.  2. büyük sorunlardan bir tanesi de, Auto Renew özelliğini kapatayım derken yanlış işlem yapıp paneldeki domainleri silmektir. Peki biz bu domainleri nasıl ve nereden siliyoruz? Sildiğimiz domainlerimizi nasıl geri getiririz?

  Auto Renew olayını iptal etmek için şu menüye girenlerin domainleri siliniyor.  Kırmızı ile belirttiğim Cancel Item kısmına tıklandığı zaman Auto Renew özelliği kapanmaz, domainler panelden silinir. Yani ürünleri ( domainleri ) iptal etmiş olursunuz. Eğer yukarıdaki yerden domainlerinizi sildiyseniz aşağıdaki resimde belirtilen yolu izleyerek geri getirebilirsiniz.

  Öncelikle en üstte belirttiğim gibi ilk olarak My Account kısmına sonra da View In Domain Manager linkine tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde bulunan yer açılacaktır. Hemen ardından Domains kısmına geliyoruz ve aşağı doğru açılan menüdeki Recover Expired Domains kısmına tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra silinen domainlerimizin listesi çıkacaktır. Şu anda doğal olarak sildiğim domain olmadığından orta kısım boş olarak gözüküyor. Sizin panelinizde ise domain listeniz ve yanında kutucukları çıkacaktır. Kurtarmak istediğiniz domain veya domainlerinizin yanındaki kutucuğa tıklayıp daha sonra kırmızı ok ile gösterdiğim Recover yazan linke basıyorsunuz.
  3. büyük sorun ise 1$'a domain almamızı sağlayan indirim kuponlarıyla alış-veriş yaparken farketmeden godaddy hosting satın almamız. Godaddy bu hizmeti ilk 2 ay için bedavaya verdiği için ödememiz gereken ücretin olduğu kısımda herhangi bir fiyat artışı olmaz. Sadece alt tarafta küçük bir açıklama vardır ama farkedilmez. Özellikle kafa dağınıkken İşte bunu iptal etmenin yolu aşağıdaki resimde...  Kırmızı kutucuğun içine alınmış olan WebSite Tonight linkine basıyoruz ve açılan sayfada servisin yazılı olduğu kısım gözüküyor. Bende olmadığı için resim koyamadım ama zaten çok basit. O açılan yerde küçük bir kutu vardır. Ona seçiyoruz ve daha sonra Cancel yazan yere basıyoruz. Son olarak ta sağ tarafta Save Changes yazan butona basıyoruz ve işlem bitiyor.


  Evet arkadaşlar. En büyük 3 sorunun çözümünü sizler için hazırladım. Eğer sizin de başınıza gelmiş herhangi bir sorun varsa buraya ekleyin. Bilmeyen üyelerimiz için iyi ve derli toplu bir kaynak olur...


 • 22-11-2010, 10:26:49
  #2
  "Web Site Tonight" yazan yere girdim aynen dediğinizi daha siz konu açmadan bir saat önce yaptım. Sonrasında 1.18 ile 2 domain almıştım hesabımdan silmişler.. Mail attım sonucunu bekliyorum..
  Maksy Moda
 • 22-11-2010, 10:32:44
  #3
  Cancel diyorum bir türlü hesaplar silinmiyor.

  edit: yaptım. "cancel" deyince mutlaka "save change" butonuna tıklamak gerekiyormuş.
 • 22-11-2010, 10:37:15
  #4
  KarGaMen adlı üyeden alıntı
  Cancel diyorum bir türlü hesaplar silinmiyor.
  Hesabı seçip cancel dedikten sonra aynı sayfanın sağ paneline bak.
 • 23-11-2010, 20:38:54
  #6
  Ayın 19 unda hesabımdan 4.99 çekilmiş keşke daha önceden bilgilenebilseydim.
  Baymak Kombi
 • 24-11-2010, 09:52:33
  #7
  futli adlı üyeden alıntı
  Ayın 19 unda hesabımdan 4.99 çekilmiş keşke daha önceden bilgilenebilseydim.
  Aslında bilgi sahibi olmanız gerekmiyor, amacınız sadece domain almak ama araya bişeyler kakalamak biraz dolandırıcılığa giriyor..

  Arkadaş çok güzel bilgilendirme yapmış. Düşünün? bir domain alıyorsunuz ama iş domain almakla bitmiyor... Domain aldıktan sonrada teknik desteğe ihityacınız var Acaba domain harici bişeylerde aldımmı? kredi kartımdan ne kadar çekicek? kredi kartımın bilgilerini neden otomatik ödeme açık kalıyorda, kapatmak için tekrar uğraşıyorum?

  Okadar firmadan domain aldım sadece bu sorunlar godaddy de var, diğer firmalardan ne almak istiyorsan sadece onu alıyorsun..

  Bu yüzden 2 domainim silindi hesabımdan. (kendi hatam ama amacım sadece domain almaktı)
  Maksy Moda
 • 18-12-2010, 00:23:53
  #8
  birçok domaini sildi bi godaddy geri almak için ise tekrar uzatma bedelini istiyor, iyi domainlerimiz için mecburen ödeme yapacağız.
 • 04-01-2011, 01:08:48
  #9
  teşekkür ederim dostum çok işime yaradı bu bilgi