• 15-05-2024, 22:18:32
  #1
  Merhaba, bir büyüğüm birkaç yıl önce web işlerini yürütmesi için bir arkadaşının tanıdığıyla anlaşmış. Sitelerin domain ve hostingi o anlaştıkları kişide kalmış. Şimdi eposta sistemi bozulmuş ve anlaştıkları kişi hem domaini devretmiyormuş hem de arızayı gidermiyormuş. Domain üzerindeki site bu büyüğümün şirketine ait ve o şirketin tanıtım sitesi. Domain ismindeki şirket ve site üzerindeki logo vs. her şey büyüğüme patentli. Domaini geri almak için nasıl bir yol izlemeliler. Domain sıralamada keywordde en yukarılarda olduğu için kaybetmek istemiyorlar.
 • 16-05-2024, 14:23:43
  #2
  Patent, tescil falan hikaye. Burada asıl olay bu işi yapması için onunla anlaştığını gösteren bir sözleşme, whatsapp ya da mail yazışması vs. var mı? Bu iş için ona ödeme yapıldı mı? Bunlar varsa, tüm yazışmaların dekontun vs. çıktısını alıp savcılıpa gidip suç duyurusunda bulunacak. Marka tescil belgesinin falan da çıktısını alsın, evraklar arasında bulunsun. O zaman seve seve teslim eder tüm elindekileri.

  İsterseniz bu detaylarla tekrar bi kendisiyle görüşün, bu süreci izleyeceğinizi iletin; muhtemelen çözülecektir ama ısrar ederse dediğimi apın, kesin çözüm