Arkadaşlar Godaddy'de bir domainim vardı. Bir kaç hafta önce iptal edip silmiştim fakat süresi hâlâ dolmamıştı. Geçenlerde beklemediğim bir şekilde Godaddy aracılığıyla satın almak için teklif geldi. Durum böyle olunca satış işlemlerini ayarladım, karşıdaki ödemeyi Godaddy'e yaptı vs. "Transferi başlatmak için yetkilendirme kodunu girin." kısmına geldim. Yetkilendirme kodu için alan adı kilidini kaldırmam gerekiyordu fakat sanırım iptal ettiğim için bu kilidi kaldıramıyordum (O seçeneğe tıklanmıyordu). Oradaki bir başka seçenekte de "alan adınızı kurtarın" yazıyordu. Tıkladım ve "Hızlı Alan Adı Geri Alma Ücreti"ni ödeyerek alan adını geri aldım. Yaklaşık 45 dakika oldu fakat alan adı yöneticisinden domain durumuna baktığımda "Etkin" görünmesi gerekirken hâlâ "İptal Edildi" görünüyor. Buraya yansıması için beklemem mi gerekiyor? Yoksa bir şeyleri yanlış yapıp boşuna mı tekrar ödeme yaptım acaba?

Edit:
Az önce mail geldi. (Yaklaşık 1 saat sürdü)

"Alan adı transferiniz tamamlandı. Ödemeniz kısa süre içinde yapılacak. ***.com alan adının transferini tamamladık, $**** tutarındaki ödemeniz takvime alındı. Ödeme tamamlanınca size e-postayla bir doğrulama göndereceğiz."

diyor ama transferi başlatmak için yetki kodu'nu girmen gerek diyordu. Bunu girmeden nasıl kendi kendine transfer edildi bir fikrim yok. Ayrıca Fatura Yönetiminden baktığımda domain adresim kendi kendine kalkmış ama Alan Adlarım kısmında hâlâ duruyor ve İptal Edilmiş bir şekilde görünmeye devam ediyor. Kafam iyice karıştı, bakalım sonucu buraya yazacağım.

Edit2:
Domain adresim bugün kendi kendine Domain Manager kısmından kalkmış. Sanırım Godaddy içerisinden transfer olduğu için kendileri aktarabiliyor.