• 06-07-2022, 08:28:26
  #1
  Kurgusal bir yerde geçen fantastik-romantik-komedi üçlemesi. Dizi ruh değiştiren büyücüleri konu alıyor. Başta tarihi dizi sanıp sonra izlenecekler listeme almıştım sonra ne göreyim instagram reelslerinde dizi sürekli karşıma çıkmaya başladı. Karakterlerin kimyası, mizahı ve hikaye aşırı hoşuma gitti. Her şeyi dozunda yapmışlar ve absürt dramalardan kaçınmışlar. Özellikle başrol ikili arasındaki diyaloglar falan çok makara. O kılıçlara ekledikleri efektler falan hoşuma gitti, bu tarz yetişim muhabbetlerini sevdiğim için sürekli Çin dizisi ya da manhwa/manhua okurdum. Aranızda izleyen var mı? Bölümler Netflix'e geç geliyor, şu an tvN (Kore kanalı) haftada ikişer bölüm yayınlıyor.
 • 15-07-2022, 22:26:10
  #2
  Gizem dolu, dizi 20 bölümden oluşuyor ve ne yazık ki değeri bilinmiyor. Squid Game ya da Money Heist: Korea izlemeyin bunu takip edin. Biraz merak ettiyseniz sadece reelsleri izlemeniz yeterli eminim ilginiz varsa bu türe kendini izletecek bir dizi.

  İlk 8 bölümü izledim, haftasonu iki bölüm daha gelecek.
  Kızın yeni bedeni Jin ailesinin kayıp ilk kızı orası belli, ruh simyasına bence kör kız intikam için müdahale etti. Normal bir ruh transferi değil yaşanan, diğer beden öldü. Mevcut bedende iki ruh var ve bedenin asıl sahibi nedense yeni ruhu ve onun eğittiği öğrencisini (erkek kahramanı) koruyor. Kız koruyucu ruhun anılarına çöküp bedenin asıl sahibiyle bir olursa hikaye fena evrilebilir. O değilde kızın bedeni ele geçirildi ama ne annesi ne kız kardeşi kızı tanımadı bile.


  11. bölümü izledim, bu akşam 12. bölüm çıkacak. Ayrıca 2. sezon onaylanmış, işin ilginç tarafını aşağıya yazıyorum.
  Evet bedenin asıl sahibi Jin Buyeon çıktı. İşin ilginç tarafı bebek anne karnında ölüyken Jang Gang buz taşıyla diriltmiş ve 13 aylıkken doğmuş Buyeon. Bu yüzden hem kör hem kutsal güce sahip.

  2. sezonda Naksu yanan bedenine geri dönüyor muhtemelen buz taşıyla Jang Uk sevdiceğini diriltmiş. 🦚

  Son teorimde yanıldım final yayınlanmadı ama Jang Uk buz taşını yok etti. Naksu hâlâ Buyeon'un bedeninde ve Jin Mu da fark etti durumu. Hipnoz ile Uk'a saldırtacak galiba.