Bugün ki film incelemesi 6 Underground filmi üzerine olacak. Paul Wernick ve Rhett Reese tarafından yazılan film, Michael Bay tarafından yönetiliyor. Film Netflix için çekilmiş ve 10 Aralık 2019 tarihinde platform üzerinden yayına girmiştir. İlaveten film 150 milyon dolarlık yüksek bütçesiyle hazırlandığından dolayı görsel efektler anlamında neredeyse kusursuz olduğunu, tutarsızlıkların yaşanmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Geçmişte birçok başarılı işe imza atmış olan Michael Bay’in de deneyimini konuşturduğu film, benzerlik açısından Deadpool filmi ile aksiyon sahnelerinin içine yedirilmiş gerilim, gerilimi yumuşatan komik anlarla izleyiciye sıkılacak zaman bırakmıyor. Senaryo bakımından film oldukça yerli yerinde olmasına rağmen kurgu içerisinde gerçekleşen ara sahneler, ara sahnelerin verdiği bilgilerden ana konuya dönüş sert olmuş diyebilirim ki bunu sizde 6 Underground film incelemesini okuduktan sonra filmi izlerken fark edeceksiniz. Filmin dahil olduğu kategoriler ise aksiyon ve polisiyedir.

Atmosfer
Filmin atmosferi o kadar değişken ve yer seçimleri etkileyici yapılmış ki her yeni mekanda etraftaki detayların bu kadar ince düşünülüp yerli yerine konduğuna dikkatli bir şekilde baktığınızda sizde şaşıracaksınız. Eğer incelediğiniz filmde izleyiciyi rahatsız edecek eksiklikler yoksa film incelemesi yazarken çok daha rahat oluyorsunuz ve olayı kendi hissettiklerinizle de birleştirerek rahatlıkla aktarabiliyorsunuz. Bu film için atmosfer konusunda hiçbir eksik göremediğimden dolayı senaryo bazında olaylar gerçekleşirken seçilen mekanlar ve hazırlanan dekorlar, filmin atmosferini izleyici için çok daha anlaşılabilir, akıcı ve betimleyici hale getiriyor. Toparlayacak olursak atmosfer konusunda film sınıfta kalmamış diyebilirim. Film incelemeleri kategorisine giderek diğer incelemelerimize de ulaşabilirsiniz.

Oyuncular
Film oyuncu açısından senaryoda 1’den 7’e kadar kurgulanmış. Bu sayılar karakterlerin kod adlarını temsil etmektedir. 1 kod adına sahip Ryan Reynolds ekip lideri ve tüm bu hikayenin gerçekleşmesinin sebebi olan kişidir. Reynolds filmin başrol oyuncusudur. 2 kod adlı karakteri Melanie Laurent, CIA ajanı rolünde canlandırıyor. 3 kod adlı karakteri Manuel Garcia-Rulfo tarafından eskiden yine pis işlere bulaşmış adam rolünde canlandırılıyor. 4, Ben Herdy eskiden hırsızlıkla uğraşmış birisi rolünde, 5 güzel oyuncu Adria Arjona tarafından doktor rolünde canlandırılıyor. 6 karakterini Dave Franco canlandırıyor fakat filmin başında gerçekleşen bir organize eylemde arabanın şoförlüğünü yaparken hayatını kaybediyor. 7 ise Corey Hawkins tarafından eski ABD ordu mensubu rolünde canlandırılıyor. Bu ekibin temel odağı ise Tragistan (Özbekistan) ülkesinde yaşanan diktatör rejimini yıkmak üzerinedir. Film incelemesi hoşunuza gittiyse sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.
Diktatör, Lior Raz tarafından canlandırılan Rovach Alimov. Ekip Alimov’a darbe yapıp demokrasiye inanan kardeşini ülkenin başına geçirmek için çalışıyor. Film incelemeleri kategorisine giderek diğer incelemelerimize de ulaşabilirsiniz. Film incele başlığı altında gönderdiğiniz mesajlardaki filmlerin incelemeleri daha hızlı gelecektir. Film incelemesi hoşunuza gittiyse sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Konusu
Film, 7 kişilik bir ekibin dünyadaki ‘pislikleri’ temizleyip, dünyayı daha iyi bir yer yapma konusu üzerinde gelişen ve olgunlaşan bir yapıdadır. Ekibimiz, gerçek kötüleri ortadan kaldırarak kendilerini bir nevi önceki hayatlarında yapamadıkları işleri yapmış varsayıyorlar. Tek kural, önceki hayatlarını geride bırakmak adına ölmeleridir. Ekibin her bir üyesi yasal anlamda öldükten sonra ekibe kabul ediliyor ve yapılacak işte söz hakkında sahip oluyorlar.
Ekibin başındaki ve filminde başrollüğünü üstlenen kişi 1 yani Ryan Reynolds yaşadığı uçak kazasından sonra ölü olarak kayıtlara geçer. Bundan sonra hayatta daha fazla istediği şeyleri yapmaya karar veren 1 numara kendi ekibini oluşturarak dünyayı kötülerden temizleme kararı verir. Bu doğrultuda teker teker 2,3,4,5,6 ve 7 numaraları ekip üyelerini bir araya getirerek hedef seçer. İlk hedeflerinden birisi Turgistan (Özbekistan)’da ki diktatör rejimini yıkmak olacaktır. Bunu yapmalarındaki sebep ülkeyi yöneten kişinin kendi vatandaşlarını ezmesi ve hatta öldürmesidir. Film incelemesi hoşunuza gittiyse sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olabilirsiniz.
Yapılan planlardan sonra ekip Turgistan’a yolculuğa çıkar ve 4 gün sürecek planlarının aşamalarını teker teker uygulamaya başlar. Yolculuğa çıkmadan ekibin gerçekleştirdiği son işte arabayı süren 6 numara ölür. Eksiği doldurmak için 1 numara eskiden ABD ordusunda görev yapmış bir keskin nişancayı bularak ekibe 7 numara olarak dahil eder. Ekip artık tamdır ve planlarını uygulamaya başlayabileceklerdir.

Kaynak: https://www.filmhalisi.com/film-ince...round-netflix/