• 29-12-2013, 20:35:32
  #1
  R10 da aradım ama bulamadım. Lost başlığı olmalı bence. Dizi hakkında biraz bilgi vereyim;  Lost, Amerikan drama televizyon dizisidir. Program, Sidney, Avustralya'dan Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Her bölüm tipik olarak adada geçen ana hikâyenin yanı sıra, bir karakterin hayatındaki bir başka noktaya ilişkin ikinci bir hikâyeye sahiptir, yine de diğer zaman ile ilgili olaylar düzeni bu formülü sonraki bölümlerde değiştirmektedir. İlk bölüm, ilk kez 22 Eylül 2004'te yayınlandı[1] ve altı sezon yayınlandıktan sonra 121. bölümü ile şov, 23 Mayıs 2010 tarihinde sona erdi. Dizi, Amerika Birleşik Devletleri'nde American Broadcasting Company (ABC) kanalında yayınlanmakla birlikte, birçok ülkede bölgesel kanallarda yayınlandı.
  Geniş ansambl oyuncu kadrosu ve Ohau, Hawaii'deki çekimlerin maliyeti nedeniyle[2] Lost, televizyon tarihinin en pahalı dizilerinden biridir.[3] Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber tarafından yaratıldı ve ABC Studios, Bad Robot Productions ile Grass Skirt Productions tarafından yapımı gerçekleştirildi. Dizinin tema müziği ise Michael Giacchino tarafından bestelendi.
  Olumlu eleştiriler alan ve popüler bir başarı elde eden Lost, ilk yılından itibaren ABC'de yayınlanan her bölümü ortalama 15.69 milyon kişi tarafından seyredildi.[4] 2005 Emmy Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında[5], 2005 Britanya Akademi Televizyon Ödülleri'nde "en iyi Amerikan ithalatı" dalında, 2006 Altın Küre Ödülleri'nde "en iyi drama" dalında, 2006 Screen Actors Guild Ödülleri'nde "en iyi drama dizisi" dalında ödüller alan dizi, birçok önemli endüstri ödülü kazandı. Sıkı hayran kitlesi elde etmesiyle diğer televizyon dizilerinde[6], reklamlarda, çizgi romanlarda[7], web çizgi romanlarında, komedi dergilerinde, bir video oyununda[8][9] ve şarkı sözlerinde dizinin hikâyesine ya da bir unsuruna göndermeler yapılarak dizi Amerikan popüler kültürünün bir parçası haline geldi. Programın kurgusal evreni, bağlantılı romanlarda, forumlarda, video oyunlarında, alternatif reality oyunlarında, The Lost Experience ve Find 815'da araştırıldı.

  Lost karakterleriyle özdeşleşmiş bazı replikler;

  Jack Shepard – Live Together Die Alone (Birlikte Yaşa Yalnız Öl)
  James ”Sawyer” Ford – Every Man For Himself (Herkes kendi başına)
  Sayid Jarrah – I’m Sayid Jarrah and I’m A Torturer (Benim adım Sayid Jarrah ve ben bir işkenceciyim)
  John Locke – Don’t Tell Me What I Can’t Do (Bana ne yapamayacağımı söyleyemezsin)
  Desmond Hume – See You In Another Life, Brother (Başka bir hayatta görüşürüz, kardeşim)
  Hugo ‘Hurley’ Reyes – Dude! (Ahbap!)
  Jin Kwon – Others! Others! (Diğerleri! Diğerleri!)
  Benjamin Linus – I always have a plan (Benim her zaman bir planım var)
  Kate Austen – So we can go? Off the island? That’s it? (Yani artık gidiyor muyuz? Adadan? Hepsi bu mu?)
  Juliet Burke – I love you so much! (Seni çok seviyorum!)
  Sun Kwon – You don’t know my father (Babamı tanımıyorsun)
  Miles Straume – I can talk to the dead (Ölülerle konuşabiliyorum)
  Daniel Faraday – It doesn’t matter what we do. Whatever happened, happened. (Ne yaptığımız önemli değil, olan olmuştur.)
  Richard Alpert – My people need some kind of justice (Halkım adalet istiyor)
  Charlie Pace – I was a drug addict. I’m clean now. (Uyuşturucu bağımlısıydım. Artık temizim.)
  Claire Littleton – They hurt my baby! (Bebeğimi incittiler)
  Michael Dawson – Waaaaaalt!
  Shannon Rutherford – They think I’m worthless. (Herkes işe yaramaz olduğumu düşünüyor.)
  Boone Carlyle – Theresa falls up the stairs. Theresa falls down the stairs. (Theresa yukarıya, Theresa aşağıya)
  Danielle Rousseau – You have only three choices: run, hide… or die. (Sadece üç seçeneğiniz var : Kaçmak, saklanmak… ya da ölmek)
 • 29-12-2013, 23:20:31
  #2
  güzel diziydi ancak son sezon finali tam olarak beklendiği gibi bitmedi ama yine de efsane dizidir izlemeyen varsa hemen başlasın
 • 04-01-2014, 03:42:06
  #3
  Finalinde herkes boşa izledik resmen! triplerine girmişti
  Eski dizi iyi bir tadı vardı sonradan bozdu gibi bilmiyorum